Új hozzászólás Aktív témák

  • grengor

    csendes tag

    válasz Chaser #17 üzenetére

    Szerintem pedig nagyon rossz kezdeményezés lenne. Nagyon jó kezdeményezés pl az, ha ilyen blogbejegyzések jelennek meg, ahol lehet ötletelni, ki mit tesz a minél kisebb ökológiai lábnyomért.
    De nagyon rossz (habár kétségkívül vonzó) gondolat, hogy belezzük ki azt, aki nem ért velünk egyet. A beszélgetés, agresszió nélkül önmagában hatásosabb mint arccsontokat törni. A cél szerintem nem az, hogy az emberek féljenek a megtorlástók, hanem egyáltalán felmerüljön bennük az igény egy szebb, jobb, élhetőbb világra, jövőre.
    Én pl nem vagyok egy nagyon zöld ember, de évek óta kerülöm a felesleges csomagolóanyagokat, van néhány gyártó, illetve pár alapanyag, termék amit bojkottálok. Példa: nagyon szeretem a tengeri halat, de nem eszek ilyesmit, mert fenntartható ipari halászat nem létezik. Ennyi. Ha te az orrom előtt akarsz halat enni, ezt maximum elmondom neked, de nem verem ki a kezedből/fogaidat stb.
    A klímaváltozás tagadása pedig olyan mint a holokauszttagadás, bármelyik összeesküvés-elmélet vagy vallás. Ha rámutatsz arra, hogy téved, az megerősítés számára. Hiszen te azért mondod neki hogy meginogjon, vagyis rosszat akarsz, tehát nincs igazad, akkor sem, ha minden érved helytálló. Sőt, annál inkább. A kognitív disszonancia ilyen.

Új hozzászólás Aktív témák