Új hozzászólás Aktív témák

  • olbaidhun

    őstag

    válasz lezso6 #7 üzenetére

    "A megvilágosodás, boldogság résszel nagyon nem értek egyet. A tudomány nem arra való, hogy megváltson. Csak magadat tudod megváltani. Illetve régebben több másik topikban beszéltük, hogy igazából nem is boldogságról lenne a cél (az egy pillanatnyi állapot), hanem az elégedettség"

    A tudomány tényleg nem való megváltásra, mint ahogy sok más dologra is alkalmatlan. Az viszont tévedés, hogy csak magunkat válthatjuk meg. Attól leszel elégedett és boldog, ha megbecsülés vesz körbe. A szeretethez hozzátartozik a hit és a bizalom, hogy segíthetünk egymáson. Arany középút, más néven egyensúly kell a megvilágosodáshoz. Úgy látom, hogy a technológiának köszönhető gyorsulás, a türelmetlen és habzsoló mindennapok, "a szeretetlenség állapota" a még megmaradt családokat épp az egyensúlyból igyekszik kibillenteni. Miért tenné mindezt? A fogyasztói társadalomba, a bégető tömegemberbe beleégetik a bélpoklosságot. A széthullott családokból kieső, frusztrált, dependens gyermekek később ideális fogyasztóvá válnak.

    "Nem tudom, hogy ez az egész itt micsoda, de azt tudom, hogy az a dolgunk, hogy valahogy átsegítsük egymást rajta." Kurt Vonnegut

    "Magamat akkor tudom igazán szeretni, ha nem önmagamért élek. Az én életem leggyönyörűségesebb része, ha adok" Müller Péter

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Új hozzászólás Aktív témák