Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz totron #9 üzenetére

    +1 :R

    De ugye a tömegek régen el voltak nyomva (legalább akkor gondolkodtak, de nem volt sok választásuk a cselekvésre) - ma meg minek gondolkodni, ha így is mindenki jóllakik? (Akik nem, azokról keveset írunk és kész.)

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz totron #9 üzenetére

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz totron #9 üzenetére

    Ki beszélt itt ezotériáról? De még, ha arról beszéltem volna is, de csak a metafizikát említettem, aminek a logikus gondolkodás az alapja. Az is a része, hogy az emberi gondolkodást "teremtő" és "aktív" cselekvésnek veszi, ami túlmutathat a természettudományok gondolkodási módszerein. Mindkettőnek az emberi tudás, a megismerés lehetőségeinek bővítése a célja, de teljesen más módszerekkel és területeken. De még ha más is a cél, nem kell megint szembehelyezni a kettőt, ez is egy ilyen manapság szokványos, csípőből ellenérvelős szokás. A plurailzáció helyett megint csak egy "diktatórikus" válasz, az emberi szellem, gondolkodás, világfelfogás keretek közé szorítására, szabadságának visszafogására. Manapság épp a természettudósok "papolnak" a legtöbbet. Kérteik ezen a mondaton elgondolkodni. A természettudomány is csak egy "hagyomány" (egy "éra", egy "szféra") a sok közül, egy szabad társadalomban pedig elvárható, hogy a hagyományok egyenlő rangban legyenek kezelve egymáshoz képest. Vagy talán túlzás lenne a mai paradigmában épp a természettudományok boszorkányüldözéséről, elnyomásáról és dogmatikájáról beszélni a többi gondolkodásmóddal, világnézettel szemben? Nem, bármennyire is tűnjön úgy, hogy paradox módon, de épp, hogy ez a jelenlegi helyzet. Nem támadom és védem én egyik oldalt sem, ez csak egy aktuális és elég régóta tartó "helyzetkép" leírása.

    [ Szerkesztve ]

  • bkercso

    nagyúr

    válasz totron #23 üzenetére

    Nem kellő elszántsággal kell hinni a teremtéshez, hanem kételkedés nélkül. Mivel az alaphiedelmeid (tér, idő, megmaradások) erősek, ezért nem fogod legmélyebb elmédből felülírni őket. Ám vannak, akik mégis ebben foglalatosak, pl. levitálnak, materializálnak, telepátiáznak, teleportálnak stb.

    “Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, a ki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik néki. De kérje hittel, semmit sem kételkedvén: mert a ki kételkedik, hasonlatos a tenger habjához, a melyet a szél hajt és ide s tova hány. Mert ne vélje az ilyen ember, hogy kaphat valamit az Úrtól; A kétszívű, a minden útjában állhatatlan ember.” Jakab 1,5-8

    Ez és amiről Jézus beszélt: a teremtő hit, amelyben tudatosan használjuk a helyzetek, események létrehozását. A legtöbben ezt öntudatlanul teszik, épp amerre hömpölyög a pszichéjük.
    A mély vágyakból és félelmekből lesznek a jövőbeli események. Ezért fontos, hogyan érzed magadat a mélyérzelmi szinten, vagy az érzelmeken is túl. Keleten is ezt tanítják, onnan jött át a new age-ben nyugatra. Áthozták az kulturális antropológusok meg a goások. :)
    Az ókorban meg a napkeleti bölcsek hozták Isten fiának...

    A jógi kultúra 15 000 évre vezeti vissza a tanításait. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Szevam

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz totron #23 üzenetére

    A beskatulyázott emberek falain egy kis lyukat kellene ütni, hogy be tudjon szivárogni a mondanivaló :DD

    Én is sokszor azt veszem észre, hogy nem érti meg más amit én mondok, de sokszor én sem értem meg, amit más mond, pedig magyarul beszélünk, csak ő más nézőpontból mondaj azt amit. :D

    [ Szerkesztve ]

    Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Új hozzászólás Aktív témák