Új hozzászólás Aktív témák

  • donki

    aktív tag

    válasz leviske #37 üzenetére

    Blizzard nagyon komoly előzetes tapasztalatokkal rendelkezett az online játékokat illetően: Diablo I/II, Starcraft. A Bioware-nek tudtommal egy online játéka sincs. Bár az NWN-t talán oda lehet számítani.
    Nem tudom, hogy sikeres lesz-e az mmorpg-jük, de én elsősorban az alábbi logikát kérdőjelezem meg:
    "Azt hiszem kijelenthetjük, hogy jelenleg a BioWare a legjobb RPG fejlesztő stúdió, innentől szerintem inkább az volna meglepő, ha az MMORPG-jük nem lenne sikeres."

    Miért következne az egyikből a másik? Ha valaki nagyot üt egy homokzsákra akkor az már jó boxoló is egyúttal? Teljesen más egy online játék struktúrája. Alapos megfontolást igényel például, hogy mit számoljon a kliens és mit a szerver, kellően gyors legyen de mégis biztonságos. Ha béta fázisban derül ki, hogy elszámolták magukat akkor szinte elölről kezdhetik az egészet, rengeteg idő és pénz.
    Single player játékoknál ilyen probléma nincs.
    Egyetlen dolog szól a Bioware mellett: feltételezhető, hogy van annyi pénzük, hogy csúsztassák a megjelenést és ne adják ki félkész állapotban, de mérget erre sem vennék.

Új hozzászólás Aktív témák