Új hozzászólás Aktív témák

  • Sniper888

    csendes tag

    Helló

    Érdeklődni szeretnék, hogy más is tapasztalt e hasonló jelenséget?

    Adott egy Tp-link 1043ND V2 router, a jelenlegi 0.5 ös suste féle fw, a router kb 2 hónapos, ezelőtt nem tapasztaltam semmi hibát, de kb 1 hete kezdődött, hogy rendszeresen megszakad a kapcsolat, a PPPoE DIGI kapcsolatom, múlt héten felhívtam az ügyfélszolgálatot, azt mondták náluk minden ok, próbáljam ki géppel... kipróbáltam és egy idő után kb fél óra meg is szakadt a géppel is. jó hiba felvéve SOS javításra, ezután 2 perc múlva sms jó minden hiba javítva.. ok.. hétvégén nem nagyon neteztem, de ez alatt a hiba nem jött elő, ma dél körül egyszer csak ugyan az a hiba 1 óra alatt 6x szakadt meg.. megint felhívom az ügyfélszolgálatot, megint próbáljam géppel, 1 óra alatt nem szakadt meg..

    most visszatettem az utp-t a routerbe..

    Kérdés szerintetek lehetséges hogy a router csinálja?
    vagy a DIGI nél van valami gond?
    esetleg valakinek valami hasonló hiba?
    valami beállítás csinálná?

    Log-ban csak távoli nem válaszolt hiba látszik, semmi más

    Előre is köszönöm!
    Sniper

    GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

  • donmackó

    őstag

    Megszűnt a suste.besaba.com? Firmware-t akartam leszedni ismerősöm 1043v2-jére, de 404-es kódot ír. Az ixmsk-s link működik.

    Release the cable hounds!

  • Headless

    őstag

    válasz donmackó #253 üzenetére

    Tegnap este tesztelés alatt wget-el akart suste is lezedni fw-t nem ment, nekem sikerült. Nem tudom mi lehet. Szerintem valami hiba van náluk. Nekem bejön az oldal, és letölteni is tudok róla most is.
    Vagy lehet, hogy DNS hiba mert suste-nál más címre fordította az url-t mint nálam.

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • donmackó

    őstag

    Üdv!

    Elkérhetném valakitől a Hálózati megosztások -> Megosztott könyvtárak előre megírt beállítását? Frissítettem a samba servert, és eltűnt a beállítás.

    Release the cable hounds!

  • Headless

    őstag

    válasz donmackó #255 üzenetére

    Hali!
    Rom mappába megtalálod az eredeti beállításokat mindig ;)

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • suste

    veterán

    Kint van a 0.6-os Build, frissült a LOGOUT, és frisssült a changelog a Besaba-n és az IXMSK-n is!
    Visszajelzésekért nem haragszunk meg:)).

  • donmackó

    őstag

    válasz suste #258 üzenetére

    Beállítások megtartása játszik? Vagy inkább tiszta flash legyen?

    Release the cable hounds!

  • suste

    veterán

    válasz donmackó #259 üzenetére

    én eleve azt ajánlom mindenkinek, hogy:
    1: mentés készítése
    2: factory reset
    3: flashelés
    4: mentés visszarakás
    szerintem így a lehető legkisebb a hibalehetőség

    az alap rendszer most alig változott
    csak az ftp módosult a tls-es verzióra, ami viszont igényli az új config-ot
    de megpróbálhatod a 4-es pontot, aztán majd kiderül, hogy jó lesz-e:)
    a lényeg, hogy ha van mentésed, akkor abból már szabadon csinálhatsz olyan saját mentést, amiben csak bizonyos dolgok vannak (network, wireless, dhcp, transmission, minidlna, config-ok pl)

  • donmackó

    őstag

    válasz suste #260 üzenetére

    Már mindegy megcsináltam mentés nélkül. Viszont valamit bekavart az automount:

    Ott a bekeretezett résznél van a hiba. Hogy a viharba lett az /share/extroot könyvtár ha az swapnak lett csatolva? Előtte csatoltam :9092-n az sda2-t /overlaynek (látszik is a képen hogy csatolva/használja is). Ötlet hogy a hiba? Úgy csináltam mint eddig: Csatoltam weben az overlay-t, majd kézzel hozzáadtam a swappot és a használható partíciót (/mnt).

    Release the cable hounds!

  • Headless

    őstag

    válasz donmackó #261 üzenetére

    Macko engedj be had nézzem meg, így nem tudok mondani most semmit. Eleve miért lett sd3-nak fstabos csatolása? miközben nem kéne :) Annyi az egyedüli dolgod, hogy felcsatold az extrootot onnantól mindent intéz magától a swapot is.

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • suste

    veterán

    válasz donmackó #261 üzenetére

    nem kell semmit csatolni kézzel, csak az extroot-ot!
    ha a HDD-t routeren formáztad régebben, akkor a label=mnt, vagyis magától oda kellene csatolnia
    ha label=swap, akkor swap-ba csatolja

    csak az extroot-ot kellene újraformázni a 9092-n

    [ Szerkesztve ]

  • Headless

    őstag

    válasz suste #263 üzenetére

    hamis vagy Suste... :D
    nem akkor lesz swap valami ha swap a label... Hanem ha blkid azt mondja hogy type=swap...

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • suste

    veterán

    válasz Headless #264 üzenetére

    ja, ok, megzavart, hogy a luciban is a LABEL látszik
    de jó, hogy ez előjött most
    remélem sokan olvassák majd ezt, és megértik, hogy ha már régebben formázták a HDD-t vargalex vagy suste fw alatt, akkor nem kell foglalkozni a kézzel csatolgatással

    ha meg új HDD formázás lesz, akkor remélhetőleg értelmezik a 9092-es formázó felületét, és csak a fő partíciónak állítják be az "mnt" labelt, a többinek valami más nevet adnak

    ha pedig csak rádugnak egy pent a routere, akkor nem kell semmit csinálni, mert automatikusan felcsatolja a label alapján

  • donmackó

    őstag

    válasz suste #265 üzenetére

    Headless megoldotta. Elég újszerű még ez a fajta megoldás, még szokni kell.

    Release the cable hounds!

  • suste

    veterán

    válasz donmackó #266 üzenetére

    az egészben pont az a jó, és ezért álltunk át, hogy ha leszakad a HDD vagy újraindul a router, akkor teljesen mindegy hogy milyen betűjellel ismeri fel a rendszer (sda, sdb, sdc, stb), ha a LABEL=mnt, akkor felcsatolja /mnt -be, vagyis visszaáll minden a helyére
    csak arra kell figyelni, hog ne legyen több "mnt" labelű meghajtó

    az fw frissítés/átállás is egyszerű, ha nem a berögzült módon csináljuk, hanem rögtön az első indulás után megnézzük, hogy milyen állapotban van a rendszer
    látni fogjuk, hogy már fel is csatolta a HDD-n lévő partíciókat (/mnt, swap), és csak az extroot-tal kell foglalkozni
    ezért is tűnnek el kapásból a 9092-es formázó felületről a 2-es pontok, és csak a 3-as marad (extroot újracsatolás)

    hallom kaptál bevezetőt a Template használatból:)
    mondtam HeadLess-nek, hogy szerintem állati sok lehetőség van benne, aki szeret mókolni a routerrel, meg van kedve html kódokat nézegetni, az rengeteg féle dologra használhatja
    főleg ha van gyerek a családban, akit érdekel a számtech, annak egy jó kis gyakorló felület, úgy hogy saját névvel/jelszóval nem tud semmit tönkretenni, csak a saját weblapját:)

  • donmackó

    őstag

    válasz suste #267 üzenetére

    Hát pont ez az hogy nagyon sok ember szerintem a berögzült módszerrel áll neki, többek közt én is. ;] Ezt még meg kell szokni. Egyébként mi a helyzet ha már egy felcsatolt hdd mellé fel kerül egy másik adattároló is? Egyébként igen látok fantáziát a tmplate felületében. Jó buli lesz avval szórakozni, végre van alap a saját ftp oldalhoz. Szép munka mint mindig, és jó a techsupport is. :R

    Szerk: Headless majd ne felejtse el felvenni a fizetését tőled. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Release the cable hounds!

  • Headless

    őstag

    válasz donmackó #268 üzenetére

    Bármennyi meghajtó lehet automatikusan /share/LABEL alapján.! Viszont ha formázni szeretnél második meghajtót akkor a formázóba a csatolási pontot a /share/labelre kell állítani.

    És AUTOMATIKUSAN csatol mindent. <-- ez a lényeg. Egy helyesen "beállítot" fstab.

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • vzoli1987

    aktív tag

    felraktam a 0.6 féle változatot de access deniedot ír a 9092 portra, a 8081 meg be sem jön, előtte vargalex firm volt fent szóval a beállítást nem tartottam meg úgy flasheltem remélem nem ettől jön be ez

    [ Szerkesztve ]

    Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

  • vzoli1987

    aktív tag

    válasz vzoli1987 #270 üzenetére

    na közben rájöttem, a rendszerindításnál újraindítottam a két uhttpd szolgáltatást,
    viszont a fájlokat nem tudom elérni még mindig a windowsról sambán, de gondolom azért mert formázni kéne előtte a webfelületen

    Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

  • vzoli1987

    aktív tag

    válasz vzoli1987 #271 üzenetére

    hát igen meglátszik gyorsan akartam csinálni mindent , varagalex féle egyből bejött de úgy látom mindent át kellett írnom, most már végre látom, a share mappát írtam át mert ha újat csináltam azt nem fogadta el :(

    [ Szerkesztve ]

    Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

  • Headless

    őstag

    válasz vzoli1987 #272 üzenetére

    Tudtommal
    /mnt esetén FTP,DLNA,SMB,Transmission ide van bekonfigolva
    /share esetén csak SMB,DLNA

    Az hogy a /share megosztását írtad át nem a legjobb húzás volt ugyanis ha vinyót kötsz rá az share-be lesz csatolva. Hacsak nem kikapcsolod az automountot. Igen jelszó beállítás után rögtön újra kell indítani az uhttpd_suste szervert.

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • Trucker399

    újonc

    Sziasztok!

    Kis segítségre lenne szükségem. Már hosszabb ideje használok TP-LINK 1043ND V1 routeren Openwrt-t. Most úgy adódott, hogy költözés miatt a jól megszokott és beállított internet-router-torrent beállításokat el kellett felejtenem.
    Jelenleg az internet elérést egy Telenoros hipernet csomag próbálja biztosítani, egyenlőre kevés sikerrel. Sajnos, ahová költöztem, ott kábeles megoldás nem jöhet szóba, mert egyszerűen nincs kábel.
    A csomaghoz adtak egy Hotspot-t ( Huawei E5377T portable router). Gondoltam, hogy gondok lesznek majd a beállítással, csak azt nem, hogy egy hónap kísérletezgetés után sem sikerül a beállítás.

    Ma este letöltöttem a legfrissebb Openwr csomagot (suste@openwrt@0.6-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin )
    Telepítés után ugyan azt a hibát kapom a rendszertől mint a korábbi verziók esetén.

    Jobbnak látom, ha leírom az összekötés módját és azt, hogy mit is szeretnék. Hátha egy "írástudó" összerakja itt a fórumon és végre lehet használni a rendszert arra amire való.

    Tehát. A fent említett Hotspot kapcsolódik az internetre és tovább osztaná a TP-Link routerre. Már itt problémákba ütköztem. Ahogyan kábeles elődjénél volt beállítva, itt azzal nem megy a dolog. Client módban próbálom összekötni őket az extra webes felület segítségével. Szépen megis történik a beállítás, de a TP-link router nem kap IP címet. Kerestem egy kis segédprogramot, ami teszteli, hogy milyen routerek vannak a rendszerben, mert beállítás után eltűnik látszólag a TP-link router webes oldala (192.168.1.1). hiába kerestem, nem találtam. Ekkor kerestettem meg a programmal és mutatja, hogy az egyes router szépen csatlakozik a netre, míg a hálózat felé mutatja a már megszokott IP címét (192.168.8.1) a beállító weboldala is elérhető, viszont a TP-LINK router a program szerint 0.0.0.0 IP címen van. Internet elérhető rajta keresztül, de további beállításokat nem lehet már rajta végrehajtani.

    Minden féle lehetőséget kipróbáltam az extra webes felületen (relay,repeater, wds) de csak a repeater beállítás hozott minimális eredményt. Elérhető a TP-Link weben keresztül, állítani is lehet paramétereket, de végtelenül lassan csatlakozik fel az internetre és nagyon gyakran eldobálja. A Transmission csak lefelé tölt (passzív mód) semmiféle módon nem sikerül rábírnom aktív módra.

    Ezenkívül van még egy Novatron media box, ami eddig nagyon szépen eldolgozgatott ebben a rendszerben (azon nézte a család a beszerzett sorozatokat, filmeket) Költözés után, Hotspotra átállított internetes hálózatra képtelen vagyok felcsatlakoztatni. Egyszerűen nem látják egymást.

    Bizonyára van valami megoldás arra, hogy ezeket az összetevőket sikeresen összekapcsolva, normális módon tudja a család használni ismét.

    Ha tudtok segíteni a problémában azt nagyon szépen köszönöm. Sajnos kifogytam az ötletekből, mit és hogyan kellene beállítanom.

    A kép lemaradt:

    [ Szerkesztve ]

  • Headless

    őstag

    válasz Trucker399 #274 üzenetére

    Arról a képernyőről tudsz küldeni egy képet, amikor beállítja a Clientet a felület, hátha az alapján többet tudok mondani. Meg ám nem Repeater-t szeretnél amúgy? a Client esetében a Tp_link nem fog wifi hálozatot csinálni, csak egy switch lesz kb. Amúgy a Repeater/cliens beállítás után Nem 192.168.1.1 lesz a címe a routernek, hanem kiírja talán 192.168.20.1 az első lehetőség azt hiszem.

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • Trucker399

    újonc

    válasz Headless #275 üzenetére

    Üdv újra.

    Elnézést, hogy ilyen lassan reagálok. Kertes házban elég sok tenni való van és még csak most költöztünk ide.

    Ma délután volt egy kis időm és újra lépésenként végig vittem a telepítés menetét és arról próbáltam képeket is készíteni.

    Sajnos most – a legújabb verziós Openwrt programmal még ki sem próbáltam a kliens mód telepítését – még annyira sem jutottam, mint a régebbiekkel.

    Mutatom lépésenként, mit csinálgattam, illetve mi történt.

    1. Router resetelése után ezt mutatja a ségéd program. A háttérben nyitvamarad a böngésző, de természetesen már nincs internet elérés. Azt hogy miért két azonos routert IP-t detektál, azt nem tudom megmondani. Néha meg egyetl sem lát.

    2. A szokásos címen bejelentkezem az Openwrt felületére és beállítom a jelszót hozzá.

    3. Szintén a szokásos felület fogad az beállítási ablakokban.

    4. Kissebb probblémák után (Acces denied) sikerül végre megnyitnom az extra webes felületet és ... gyakorlatilag nem is kell beállítanom szinte semmit, mert mindent alapból felhoz és beállít. Enable Client-relayd gombot választom, mert az lenne a célom, hogy hidat képezzen a két router között.

    5. Semmi különös, csak az 1-s router hozzáférését kéri. Itt kicsit értetlenül állok, mert ezen a felületen nagy-nagy titkolózások közepette kell beírni a jelszót, visszaellenőrzésre nincs lehetőség. Ha elírom, hibásan állítódik be a dolog és nincs kapcsolat.

    6. Ami azért is érthetetlen, mert a következő webes oldalan meg jó nagy betűkkel és hosszan kiírja a képernyőre a kulcsot. No ezért kár volt titkolózni annyira. Itt elvileg megtörténne a 2-s router (TP-limk) paraméterezése és újra indítása. Vártam vártam és vártam...

    Majd jónéhány perc múlva – türelem fogytával – újra indítottam mind a két routert. Windows hibajavításra kattintva ezt véli a windows hibának felfedezni.

    A segéd program meg ennyit lát a hálózatból.

    No most tessenek segíteni a probléma megoldásában. Gondolom, sejthető, hogy nem vagyok informatikus, sem hálózat buherátor. Igaz, eddig sikerült szépen működésre bírnom a rendszert. Sajnos ebbe most bele tört egyenlőre a bicska.

    A további problémákat addig nem is sorolnám, míg ez az alap rendszer nem működik( aktív torrent, media box, stb)

    (most 1-s router USB-n rádugva a gépre, másik router kikapcsolva, így próbálom az üzenetet elküldeni)

    [ Szerkesztve ]

  • Headless

    őstag

    válasz Trucker399 #276 üzenetére

    Szerintem a relayd kavarhat bele ezt a részét csak suste tesztelte mert nekem erre képes eszközön nem volt. Atheros chipset. Azonban a repeater funkciót én is tudtam tesztelni, és működött, ajánlom neked is ezt a verziót inkább, hacsak nem szükséges ténylegesen az, hogy elérd az első router dolgait a második hálózatból.
    Ha meg mégis el szeretnéd érni akkor meg a wds az ajánlott nem pedig a relayd.
    Password valóban nem sok értelme van kicsillagozni. Majd ezt módosítom.
    Meg mint korábban említettem a client esetében nem fog wifit szórni a második router csak az első. Ha meg ezt szeretnéd akkor utólag tudod törölni a wifit, vagy kikapcsolni.

    Acces denied: csak root felhasználóként lehet belépni a kiegészítő felületre. Ehhez be kell állítani a jelszót majd itt jön az ami sajnos nincs automatizálva "még" hogy újra
    kell indítani az uhhtpd_suste szerert ugyanis csak ekkor válik elérhetővé a jelszó beállítás az uhttpd-nek.

    Nem válaszol az oldal azért van, mert innentől kezdve nem 192.168.1.1 a router ip címe hanem 192.168.20.1, igazából ahogy elindítod a beállítást rögtön be is zárhatod az oldalt.

    Most értem el addig, hogy muszáj a bridge, de azért egyenlőre próbáld meg a sima repeatert.

    Esetleg azt próbáld meg, hogy a gépen fix ip-t bállítasz be pl
    192.168.20.5
    255.255.255.0,
    Így eléred-e a routert a 192.168.20.1-es címen.

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • Trucker399

    újonc

    válasz Headless #277 üzenetére

    Először is szeretném megköszönni a segítséget.

    Máris jelentős változáson esett át a helyi hálózat.

    Utoljára a Repeater relayd variációt telepítettem. Sajnos azzal sem látszódott a router 2, viszont internet volt rajta keresztül. Közben írtad a segítő bejegyzést, ami nagyot lendített a dolgokon.

    Tanácsodra beállítottam statikus IP-re a számítógépet és máris hozzáférhetővé vált az a router, ami eddig egyáltalán nem akart látszódni.

    Csodák csodája, ezt követően a segéd program is megtalált mindenkit a hálózaton.

    Ezen fellelkesedve próbálom a router 2-n futó torrent klienst. A segéd program szerint a beállított port elvileg átjárható.

    Viszont a Transmission GUI-ban végrehajtott ellenőrzés szerint meg nincs nyitva. Itt mit kellene csinálnom, hogy átjárható legyen ez a port és aktív legyen a torrent kliens?

    A lelkesedést továbbra is megtartva, probáltam a hálózatba csatlakoztatni a media box-ot, egyenlőre sikertelenül.

    UTP kábellel a router 2-höz csatlakozik, úgy mint az a számítógép, aminekek az IP címét -tanácsodra – statikusra állítottam.

    A box beállításában van lehetőség automatikus IP cím igénylésre, valamint statikusra is.

    Automatikus igényléskor, gyakorlatilag azonnal megkapta a router 1-től az IP címet (192.168.8.103), de a számítógépről nem egészen elérhető. Megjelenik a hálózati listában, de elérési útvonal hiba üzenetet kapok vissza.

    Ezt követően adtam neki - számitógép mintájára - statikus címet is, de a helyzet nem változott. A hiba üzenet megmaradt.

    Ha van még esetleg ötleted, tanácsod, mit és hogyan kellene csinálnom, azt is szívesen venném.

    [ Szerkesztve ]

  • Headless

    őstag

    válasz Trucker399 #278 üzenetére

    Amúgy milyen eszköz az első router, WDS-t nem tudod megpróbálni vele? Sokkal egyszerűbb lenne az életed, és ráadásul jobb is mert nem lenne két különböző wifi hálózat.

    Most hogy írtad, hogy a dhcp kéréssel automatikusan megkapta az 1. routertől az ip-t a "box". akkor állítsd gépeden az ip-t az első router tartományába. Lehet csak a winfos nem kezeli le jól ezeket a dhcp kéréseket. a STARBRIDGE-en keresztül.

    Transmission az első routerről forwardolod a második router ip-címére a portot. Tehát nem csak forgalmi szabály kell hanem forward.

    Gépen próbáld meg hogy a médialejátszót nem a hálüzatokból próbálod elérni, hanem, az ip címe alapján pl
    windows intézőbe beírod ezt
    \\192.168.8.103
    ha jól láttam ezt a dhcp-s ip-t írtad.

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • Headless

    őstag

    válasz Headless #279 üzenetére

    Látom milyen eszköz ezt elfelejtettem, hogy már leírtad...

    Másik talán a legstabilabb lehetőség az lenne ha rádugnád usb-n keresztül a mifi-t a routerre, abban kikapcsolnád a wifit és azt a rendes routerre bíznád.
    Egy nagyon felületes leírást találsz githubon róla.
    [link]

    nyomsz egy factory resetet. és utána próbáld meg a fent linkelt dolgokat. Bár megeshet hogy ehhez extroot szükséges, már 9092-őn könnyedén beállíthatsz egyet (500megás pendrive bőven sok is)

    Viszont ehhez meg kell kérned suste-t hogy forgassa le a hozzá szükséges kmod-okat, ugyanis azok nem működnek minden builden.
    kmod-usb-net
    kmod-usb-net-cdc-ether

    Bár egy próbát megér hátha menni fog az openwrt-s csomaggal is.

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • Trucker399

    újonc

    Üdv ismét!

    Jó sokára írok ismét. Elnézést is kérek miatta. Mostanában elég kevés idő jutott számítógép előtt üldögélni. Még kevesebb idő, energia ezen problémát orvosolni.

    A segítségnek hála, sikerült üzembe helyezni a hálózatot.

    Client módban sikerült a telepítést megoldani, bár így utólag ez mégsem teljesen jó ötlet, mert az internetes telefonáláshoz így közelebb kell mennem a Hotspothoz. Majd egyszer, ha sok idő lesz, újra megpróbálom Relayd módban. Egyenlőre így marad.

    WDS módban azért nem próbáltam meg, mert az extra web oldal ide vonatkozó része nagyjából úgy kezdődik, hogy állítsuk át a routert wds módba. Nos, a nálam lévő hotspot-n ilyen beállítási lehetőséget nem találtam.

    Visszatérve a jelenlegi helyzethez. Tehát, reset után, kliens módban telepítettem a 2.s routert. Szükséges tisztelet körök után, statikus IP-vel beléptem a weboldalára, majd az extra weboldalra. Látszólag (most) minden rendben valónak tűnt.

    Ezt követően beállítottam a külső meghajtót. Itt egyszer-kétszer el kavarodtam. Nekem sajnos, formázás után nem csatolja fel automatikusan a létrejött partíciókat. Manuálisan felcsatoltam, úgy ahogyan rémlett, hogy régebben is volt a dolog. Itt megzavart az, hogy extroot partíciót is kértem.
    Elvileg mindent sikerült felcsatolni a helyére.

    Ezt követte a transmission beállítása. Itt újabb problémákba ütköztem, mert valami miatt csak pár száz Kb tárhelyet látott. Látszólag most ez is megoldódott.

    A követlező lépés a Transmission tesztelése volt. Nos, itt szinte teljesen kifekteti a routert. Gyakorlatilag sem a routert sem a netet nem lehet elérni, mikor a Transmission neki áll letölteni. Gondolom, itt is valami csomagütemezési gondok lehetnek egyenlőre.

    Utolsó lépésként megpróbáltam elérni a számítógépről a Transmission torrent partícióját, valamint a media box felületét. Némi kísérletezgetés után – de csak egy irányból – már elérhetővé váltak. Persze nem automatikusan, hanem IP cím keresés után. Már ez is nagy haladás, ahhoz képest, hogy már hosszabb ideje nem sikerült még ennyire sem össze hoznom a rendszert.

    Képekben:






  • Headless

    őstag

    válasz Trucker399 #281 üzenetére

    Szia boccs, hogy ilyen késn írok.

    1 Client mód egyben relayd mód is egyben. DE még mindig nem tudom felfogni, hogy miért kell neked a relayd? a hotspoton van bármi szolgáltatás DLNA,FTP,SAMBA? Szerintem nincs. ráadásul a WIFI-je is biztos harmat gyenge.... Miért nem állítasz be egy Sima repeater-t nem relayd-t. Ezzel rengeteg gondod megszűnne. És ebben az esetben mindenki a TP-linkhez kapcsolódna és máris értelmét veszti relayd ami miatt megy a szívás. (én sustenak már mondtam hogy a relayd-nek semmi értelmét nem látom, mert nem egyezik meg a wds-el, mert a DLNA megosztás nem megy át rajta úgy hogy TV-n is látható legyen... Ellenben, a sima repeater módban is csak tűzfal beállításával ugyanazt lehet elérni mint relayd-vel....
    Egyszóval, factory reset, És sima repeater, elfelejtheted a statikus ip-kkel való szenvedést. És rengeteg szenvedéstől megszabadítod magad. és csatlakozzon mindenki a TP-Link-hez ne a hotspothoz és megvan oldva.

    2
    A sebesség/szál/partner korlátozás be van állítva alapban úgy hogy az jó legyen a routerhez mérten Ha nem állítottad el akkor jónak kell lennie. Amint látom, magad csatoltad sdXY alapján a HDD-t, ez a legrosszabb eshetőség. Töröld a csatolási pontok közül. És hagyd hogy az automount csatolja, ha a HDD LABEL(CImkéje) mnt akkor /mnt-be fogja csatolni, ha nem akkor /share/LABEL-be. De ez állítható, hogy melyik cimkéjűt csatolja /mnt-be. Bár lehet Egyszerűbb cimkét módosítanod ha nem az.

    SUM
    Ha van rá időd tényleg factory reset, sima Repeater mód és ne állíts el semmit és írj le minden egyes lépést, amit csináltál elég csak címszavakban viszont azt részletesen. Hogyha valami nem működne az alapján tudjunk segíteni.Csatolás meg ahogy írtam, hagyd hogy csinálja az automount.

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • suste

    veterán

    válasz Trucker399 #281 üzenetére

    Azt is jó volna tudni, hogy a régebbi felállásban mik voltak a beállítások pl transmissionban, meg hogy ugyan ez a HDD volt-e rajta?
    Neked még 1043v1-ed van, az alapbeállítások meg inkább a 1043v2-höz vannak igazítva...szóval kicsit visszább kéne venni az értékeket (hacsak nem bírta el ezeket már régebben is).

    A client kapcsolódást nem próbáltam ki, de ua mint a repeater-relayd, csak + wifi nélkül, szóval működnie kell.
    Viszont mivel 1043 előtt csak egy modem van, így nem igazán van értelme bridge-elni, ahogy Headless is írta, hanem mehet a sima repeater, azt meg már sokszor leteszteltük többen is.....
    A modem usb-s rákötése a 1043-ra lenne a legjobb megoldás....majd következő buildelésnél csinálok hozzá csomagokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Trucker399

    újonc

    válasz Headless #282 üzenetére

    Üdv!

    Köszönöm a segítséget ebben a kutya melegben. Tanácsodra factory reset, majd repeater mód telepítése. Ezt követően HDD csatolása. Itt említeném meg, hogy évek óta ez a HDD van csatlakoztatva a routerhez és teszi rendben a dolgát (ez idáig). Ezzel az automatikus formázásos, címkézéses dologgal nem vagyok egyenlőre kibékülve. Hiába formáztattam le az extra weboldal ide vonatkozó opciójával. Több féle módot is kipróbálva. Nem csatolja fel automatikusan a mnt eszközt, illetve ha fel is csatolja, éjszakai üzemmódban (sajnos csak éjfél és reggel nyolc óra között van módomban némi torrentet engedélyezni) többnyire még egy óra sem telik el és máris elfelejti, hogy fel van csatolva az eszköz (pld. Transmission kliens jelzi, hogy a letöltött torrent file útvonala nem elérhető. Megnézem és valóban nem elérhető mert a mnt már nincs felcsatolva.)

    Most ismét az extra web felülettel formáztattam meg a HDD-t és csak az overlay-t csatolja fel (128mb) a lényeges területet pedig nem. No ezért nem szimpatizálok ezzel az automatikus rendszerrel. A régebbi – manuális - rendszer nekem jobban bejött. Megformáztam, felcsatoltam és köszöni szépen, minden működött.

    Íme:

    Pedig, mint ahogyan a képen is látható, a webes felület azt jelzi, hogy minden elkészült és fel is van csatolva. Ennek ellenére nem látható a router menüjében.

    Arról nem is beszélve, ha rá kattintok a router menü hálózati megosztások fülre, gyakorlatilag kifagy a router.

    Nagy nehezen csak meg nyílt a felület.

    Próbáltam a Transmissiont beállítani. Paraméterek beállítása után már el sem fogadja a beállításokat. Mentés és alkalmazás gomb használata után kiveszi a pipát a Transmission engedélyezése sorból és nem is hajlandó elfogadni.

    Közben nézem az extra webes felületet, ahol már el is "felejtette" a felcsatolt partíciókat.

    Közben, míg újra indul a rendszer....

    suste: Évek óta ugyan ezt a HDD-t használom, semmi gond nem volt vele. Sajnos, mivel évek óta jól működött a dolog, már nem tudom megmondani, milyen beállításokkal működött a dolog. Nem hiszem, hogy az segítség, ha leírom, hogy egy átlagos méretű filmet (kb 1,2 Gb) nagyjából 1 óra alatt le szedett (optikai net, maximális sávszélesség) miközben akadozás nélkül lehetett a gépen internetes játékot játszani, illetve a webes felületeken sem látszódott szakadozás, laggolás. Úgy gondolom ez a páros megfelelően kellene működjön a mostani internettel is, csak persze kisebb sávszélességen. E helyett msot az van, hogy ha – néha – sikrül rövid időre működésre bírnom a rendszert és elindít pld. egy film letöltést, gyakorlatilag használhatatlanná válik az internet elérés céljából a hálózat, mert ugyan az a számítógép, ami korábban is a rendszer része volt, már ki sem lát az internetre. A torrent teljes sávszélességben lefoglal mindent.

    Összeségében úgy gondolom, hogy a régebbi verzióban, amit használtam ezek az opciók alapból be voltak állítva és használható volt telepítés után azonnal a rendszer. Most megnézve a Qos fülnél a beállításokat, a torrentre még csak alapbeállítást sem találok. Vagy nincs is rá szükség, amit nem hiszek, mert érződik a rendszeren, hogy a csomagütemezés híján mindent lefoglal a torrent kliens, vagy nincs benne az alapbeállításokban.

    Az USB-n keresztül egyből rákötni a routerre dolgot meg miattam ne is erőltessétek. Bizonyára erre is lehet szükség, de nálam biztosan nem. Az épület elhelyezkedése (mind területileg, mind tájolás) egyetlen pontot találtam a házban, ahol működik többnyire a 4G a hotspoton. Természetesen a ház túlsó oldalán, mint ahová a számítástechnikai eszközök telepítésre kerültek. A TP-LINK routert még felújítás előtt az előszobába felszereltem és bekábeleztem. Épp rálát a másik routerre, ami meg kinn trónol a konyha ablakban (töltővel együtt). Így és csakis így hajlandó a mobil router csatlakozni a 4G hálózatra. 3G, neadj úristen 2G-t köszönöm, szépen, nem kérem. Ebből következik, hogy a mobil router olyan de olyan fix telepítésű lett, hogy azt már ott eszi meg a fene. Összekábelezni meg nemnagyon szeretném őket, mert az még 8-9 m csatorna felszerelése konyhába, előszobába. Ha hozzá kezdenék a dologhoz, költözhetnék is ki a teljes rendszerrel a garázsba (asszony szava szent, ha igaza van ha nincs)

    Tehát, mégegyszer. Abból kell építkezni, ami van.

    - Adott egy fixen telepített mobil router (USB csatlakozás kizárva, közvetlen másik routerre dugás kizárva, no 3G,2G opció)
    - Adott egy TP-LINK 1043 v1 router ami eddig jól működött, most nem akar megbarátkozni a helyzettel
    - Adott egy régi, jól működő HDD csatlakoztatva, formázva, de amit a router most hogy, hogynem folyamatosan eldobál
    - Van egy media box filmek megtekintése céljából, összekábelezve a TP-LINK routerrel
    - Van egy számítógép asztali kivitelben, szintén kábelezve a routerre
    - Van n+1 darab ilyen-olyan mobil eszköz(k) amik néha fel csatlakoznak a routerre és teszik a dolgukat (itt csak egy kívánalom van, a VOIP telefonáláshoz a feltétlen priorítás biztosítása az adott eszköznek)

    A kívánalmak:

    - Megfelelő (4G) internet hozzáférés azt ezt igénylő eszközök részére.
    - Automatikusan műkődő, kis fogyasztású torrent kliens, ami akkor is újra indul éjszaka, vagy bármikor, ha valami miatt elmegy az áram, stb. Nagyon ne kelljen vele foglalkozni.
    - Jól (értsd. Stabilan működő) helyi hálózat, asztali gép, media box, torrent kliens közötti gyors, stabil adat mozgatás céljából.
    - Megfelelő hangolása a rendszernek (torrent, játék, web, VOIP, megfelelő szinkronban működjenek, egymás különösebb zavarása nélkül)

    Nos, ez így felsorolva soknak tűnik, de ezek a dolgok mind működtek költözés előtt és a család tagok megszokták. Most viszont nem működik a dolog és eléggé fókuszba kerültem miatta.

  • Headless

    őstag

    válasz Trucker399 #284 üzenetére

    Haladunk a cél felé... :)
    Akkor repeaterként most működik a dolog?

    A HDD csatolása. Nincs azzal semmi gond, működik és a "router menüjében" (LuCI-ban) is látszik... Csak nem ott ahol keresed hanem a csatolt fájlrendszereknél. a Csatolási pontoknál sosem fog látszani.

    HDD lecsatolódás. Ez megintcsak nem az automount hibája. És ha megnézed az "elvesztett particiókat", akkor látod hogy a lényeges partició van felcsatolva /mnt-be és az extroot és swap veszett el. Ezek csak bootoláskor csatolódnak fel, ellenben a "lényeges meghajtót".
    Ebből arra következtetek, hogy nincs elég tápja a hdd-nek, akkor szokott lecsatolódni indok nélkül a meghajtó. És mivel a router sem mai darab, lehet hogy annak a tápja kezdi megadni magát. Keress valami tápot hátha van közelben valami ami hasonló paraméterekkel bír, azonos feszültség, nagyobb vagy egyenlő áramerősség, azonos polaritás.

    A többi majd ha már megvan a stabil rendszer, ugyanis ez az extroot lecsatolódása után újraindítás szükséges a hdd felcsatoláshoz. Esetleg tényleg kell neked az az extroot? mert ha nem akkor egy-egy fel/lecsatolás után nem kell újraindítani a routert.

    Csak hogy vázoljam mi történne a régi "manuális rendszereddel" ugyanúgy leesne a vinyó 1 óra múlva de csatolt fájlrendszereknél már egyetlen egy csatolt sdXY-t sem látnál, a jelenlegi 1 db helyett :)

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • Trucker399

    újonc

    válasz Headless #285 üzenetére

    Akkor most csak röviden.

    Működni (valmennyire) eddig is működött a dolog. Össze nem akar állni a rendszer.

    Mind Client, mind Relayd, mind most Repeater módon működik bizonyos mértékig a dolog.

    Pontosítva a helyzetet:

    - Jelenleg Repeater módban van telepítve a router
    - A két router látja egymást
    - Asztali gép kilát az internetre

    Nagyjából ennyi, ami működik.

    Ami viszont nem megy:

    - Transmission beállítások menüpont nem mentődik el, sőt engedélyezni sem lehet.
    - Próbálom IP alapján megkeresni a csatolt alkönyvtárat Mivel még üres és a Transmission-t nem lehet engedélyezni, így nem tudom megállapítani, hogy valóban elérhető-e
    - Ami viszont biztosan nem működik, az a Media box. Sem automatikus IP cím igényléssel, sem manuális beállítással nem hajlandó látszódni a hálózaton. Pedig rajta van, mert ha ún. fordítva vizsgálom, akkor a Media box látja az asztali gépet és látja (legalábbis részben) a router alkönyvtárat is. Ez a módszer azért nem jó, mert a Media box kis teljesítménye miatt nem alkalmas másolásra (régebben sem volt az) sokszorosa a másolási idő így, mintha az asztali PC másolná routerről-media boxra.

    Jelenleg itt tart a dolog.

  • Headless

    őstag

    válasz Trucker399 #286 üzenetére

    Transmission nem mentődik el... vagyis nincs elég hely tehát az extroot megint leszakadt-> ez megint csak táp elégtelenségre ad jelet. de ha esetleg betudnék nézni valamilyen úton módon a routerre talán könyebb lenne a helyzet. Akár skype képernyőmegosztás vagy valami.Mert így elbeszélgethetünk egymás mellett hónapokig de valahol mindig elcsúszik vagy a kommunikáció vagy a cselekedet akár az én oldalamról is.

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • Trucker399

    újonc

    Meglepő eredményre jutottam. Végül is a cél a fontos, nem az út, ahogyan oda jutunk.

    A következő a rövid történet.

    További kísérletezést (és némi anyázást) követően leszedtem a 4.számú frissítést a honlapról és visszafrissitettem az 5. verziót. Ne haragudjatok meg rám, de nekem ez az auto csatlakozásos mizéria egyáltalán nem jött be.

    Repeater módban beállítás, és gyakorlatilag azonnal felismerte a Media box-ot ( azért nem teljes az öröm, mert manuálisan, IP cím alapján találta meg, de azt szinte azonnal). Természetesen a Hotspottal azonnal volt kapcsolat, ezen meg sem lepődöm, hiszen eddig minden próbálkozásra volt internetes kapcsolat. Ami nem volt és sajnos most se nincs, az a router automatikus címkiosztása.
    Magyarán, a számítógépen manuális IP cím kiosztás történt, illetve a Media boxon is, de mint mondtam, ha a rendszer jól és megfelelő hatékonysággal működik, akkor bánja kánya. Itt mondjuk azt nem értem, hogy a extra webes felület olyat írt, hogy 192.168.11.1 címen kell keresnem az új routert. Persze, hogy nem volt ott., csak mire rájöttem, hogyan képzi az új címet, el ment vele némi idő (egyes router cím, kettes router cím simán összevonva, nálam igy 192.168.18.1 az új cím)

    Úgy néz ki sikerült orvosolni a bizonytalan lecsatlakozási problémát. Még emlékeztem rá, hogy a másik helyen egy rövid kábel kötötte össze a HDD-t a routerrel. Itt az (egyenlőre) kivitelezhetetlen volt, így vettem egy 3m-s USB toldó kábelt és meghosszabbítottam a nyúlfarknyi madzagot. Most kikerülve a már beépítésre került toldó kábelt, a rövid USB kábellel direktbe kötöttem a két eszközt és látszólag (többszöri újra indítást követően is) stabilan tartja a felcsatolt mnt partíciót. Itt most újabb fejvakargatás fog következni, mert a HDD-t, "madzagtávolságon belül" kell felszereljen a falra a router mellé, ami szintén fog némi családi feszültséget generálni, de majd megoldom.

    Azt elfeledtem leírni, hogy ha már újra telepítés volt, a régi extra menüben (8081) újra formáztam a HDD-t és egy 64Mb-s SWAP került kiosztásra, a többi ment a torrent kliensnek.

    Jelenleg még működik a rendszer, de nem szeretném elkiabálni a dolgot. Egy-két nap tesztelés után, ha működik minden, azt jelezni fogom itt a fórumon.

    Későbbiekben (ha minden renben látszik) kérek majd segítséget a finomhangoláshoz.

    Most kikapcsolás lesz (nem teszt), mert mindjárt itt egy ronda vihar.

  • Headless

    őstag

    válasz Trucker399 #288 üzenetére

    Csak annyit tennék hozzá a statikus ip nem megoldás valami hiba van ott amiért nem kapsz ip-t. Ami meg azt illeti egy az egyben ugyanazt csinálja a régi módszer is mint az új.. Csak nincs benne emberi hiba lehetőség. És egyszerűen csak a kábelt kelett volna kicserélned az utolsó(sima repeater) módban és kész lettél volna. Basszus mit várunk egy usb kábeltől 3m-en örülj neki, hogy egyáltalán felismerte... Bár jobb lett volna ha fel sem ismeri, mert akkor ez az apró, de nem említett "részlet" hamarabb kiderül...

    Ám nem kell felfúrni azt vannak aktív kábelek, vagy akár aktív hubok, azzal működhet hosszú távolságban is. Hiába örülsz, hogy valami megvan most, de már fényévekkel jobb volt az előző beállításod. Csak a kábel volt a gond... De ha nem írsz le mindent nem tudunk segíteni, és próbálkozhatsz 6-8 órán keresztül és csak visszafelé haladsz. Mint ahogy ezt most is tetted.

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • suste

    veterán

    válasz Trucker399 #288 üzenetére

    biztos voltam benne, hogy valami fontos infót visszatartasz (ahogy általában a segítség kérők:( ), és sajnos ismét be is jött
    HDD-k mellé nem hiába adnak rövid, vastag kábelt....
    ahogy headless is írta, ez volt az egyetlen lényeges hiba a rendszerben!
    ha ezt megoldottad volna, akkor minden rendben lenne az új rendszerrel is!!!

    most azt hiszed, hogy jobb a régi rendszerrel, pedig azzal egy esetleges szerencsétlen HDD leszakadás esetén borulhat az egész (sda helyett sdb)
    pontosan ezért lett megújítva a rendszer az automountra, mert azzal ilyen nem fordulht elő!!!

    az hogy nem kértél extroot-ot, az az új rendszeren is megoldható, bár ha rendben van a HDD, akkor kár kihagyni szerintem
    az biztos, hogy nem ez miatt lesz instabil!

    az automatikus IP kiosztásnak meg működnie kell, valszeg ott is valami info hiányzik a megoldáshoz, vagy már te állítgattad el a próbálgatások alatt az eszközeidet kézzel, és nem raktad vissza DHCP-re őket....

  • atideath

    tag

    Sziasztok!

    Kis segítség kellene. Suste firmware van fent a routeren, de mivel kevés a port a routerben így van egy tp-link 1000mbit-es switch még hozzákötve az egyik LAN porton. Viszont a többi gép ami a switch-hez kapcsolódik nem kap netet. Csak "korlátozott" hozzáférés van rajta. Valaki esetleg tudna nekem ebben segíteni mi lehet a gond? Ezelőtt a DD-WRT-vel nem volt ilyen gond, tökéletesen működött ez a config, de most nem akar, így pár eszközöm nem éri el a netet se a hálózatot (NAS-t és hasonlókat). Köszi előre is!

    Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

  • suste

    veterán

    válasz atideath #291 üzenetére

    nem igazán lehet fw hiba
    ha ugyan arra a LAN portra, ahova a switchet dugod, rádugsz egy pc-t, és a pc kap ip-t/netet, akkor nem a router/fw a hibás
    ezt próbáltad?
    a switch sima switch, vagy router? nem valami beállítási hiba van rajta?

  • Toninho13

    aktív tag

    Sziasztok!
    Felraktam a 0.6-os firmware-t. Az új transmission felületet is telepítettem, viszont sehol nem látom, hogy megváltozott volna. Mit lehet rajta elrontani? Esetleg nem "automatikusan" kéne a felületnek megváltoznia?
    Mire beírtam, addigra jó lett. :D

    [ Szerkesztve ]

  • donmackó

    őstag

    válasz Toninho13 #293 üzenetére

    Ilyenkor csinálj egy előzmény és cookie törlést.

    Release the cable hounds!

  • Toninho13

    aktív tag

    Hali!
    Valaki próbált már meg telepíteni/telepített már Flexget Openwrt-re? Tóth Szabi leírása alapján próbálkoztam, de nem jártam sikerrel. Valaki esetleg tudna segíteni az ügyben?
    Üdv:Tony

  • Headless

    őstag

    válasz Toninho13 #295 üzenetére

    Megnéztem szabi leírását egyértelműnek tűnik, meddig jutottál el?

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • Toninho13

    aktív tag

    válasz Headless #296 üzenetére

    Pontosítanék. Már sikerült felraknom, viszont a config file-t nem találom sehol. WinSCP-vel futtattam egy keresőt és nem találja a config.yml-t.
    Már megint benéztem. Nekem kell létrehozni. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Headless

    őstag

    válasz Toninho13 #297 üzenetére

    Amit Szabi írt az nem volt megfelelő?
    ~/.flexget/config.yml

    vagyis kissé átalakítva,

    /root/.flexget/config.yml

    Jah hát igen rögtön ott írja... :D az elérési út után...

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • Dani3

    csendes tag

    Sziasztok
    Egy tp link wdr3600-on nekem se megy az extroot és nem is csatolja a hdd-t.
    Elötte vargalex féle rom volt rajta minden tökéletes volt.
    A grafikus felületen próbáltam....

    "The greatest enemy will hide in the last place you would ever look." - Julius Caesar,

  • Headless

    őstag

    válasz Dani3 #299 üzenetére

    Lenti parancsok kimenetelére szükségünk van, hogy eltudjunk kezdeni foglalkozni vele.

    blkid
    mount
    cat /etc/config/fstab

    Valamint melyik opcióval csináltad a csatolást? Pontosan írd le lépésről lépésre.

    Teljesen véletlenül nem beállítások megtartásával frissítettél?

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Új hozzászólás Aktív témák