Új hozzászólás Aktív témák

  • ribizly

    veterán

    Szép munka! :C
    Köszönjük ismét az igényes és kiváló munkát! :R

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Fred23

    nagyúr

    Már olvastam a cikket a másik helyen, de azért köszi! :D

    A két 310-es közül mondjuk nekem a Rival kéne.

  • bbdzyx

    senior tag

    Újfent jó írás.

    “Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

  • Vanir

    veterán

    válasz bbdzyx #4 üzenetére

    :R

    Fred23: nekem is a Rival jott be jobban, hogy oszinte legyek.

  • TTomax

    nagyúr

    Jó kis "iromány" lett köszönjük! :)

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • Stanchore

    senior tag

    Ez számomra inkább a Sensi RAW modelleket váltotta, nem a Mestert. Már a Sensei Wirelessről is nagyon hiányoltam a led visszajelzést a DPI váltóhoz, hogy tudjam melyik állásban van, de ahogy látom ebből is kispórolták. Az hogy a kábel nem valami komoly harisnyázott, eléggé meglepett, nem érdemli meg ezt a nevet.
    Mintha direkt arra mentek volna, hogy jó olcsón rakjunk össze egy hasonlót, sokkal gyengébb anyagokból, majd a neve eladja.... :((( Maradok a jól bevált eredeti Senseinél, ennél még nem találtam jobbat, még a G900-ról is inkább visszaváltottam. De szépen összefoglaltad a lényeget :R

    Origin / Steam: Stanchore

  • Termigáßor

    aktív tag

    Nagyon jó lett a cikk, Vanir! :R Vettem is egyet, pedig nem akartam már idén több egeret venni :DDD
    Pár tapasztalatot én is megosztanék, ha nem bánod. :)

    Nálam egyáltalán nincs holtjátéka a főgomboknak, és az oldalgomboknak sem. Lehet ez már egy frissebb széria. (a napokban vettem)

    Na igen a forma megosztó lehet a régebbi Sensei tulajoknak. Főleg, ha semmi más egeret nem használtak éveken keresztül. Valóban egy kicsit biztonságosabb formával rendelkeznek a régi ("eredeti") Sensei/Xai egerek. Többféle pozícióban lehet őket stabilan megfogni. Viszont az én kevert fogásommal (fingertip enyhe palm beütéssel ami clawba vált néha) szinte állandóan megnyomtam véletlenül a jobb első oldalgombot. Az új változattal azonban ez még egyszer sem fordult elő, akárhogy is szorongattam.

    A hátulját és a tetejét picit elszúrták viszont. Szerencsére nekem nem okoz gondot, mert egyikhez sem ér hozzá a tenyerem, de aki szereti teljesen tenyérbe fogni az egeret annak könnyen kicsúszhat a kezéből előrefelé. Ugyanis a hátulja szélesebb és laposabb lett, és a két barázda a szélein akadályozza a stabil rámarkolást. Az sem kedvez a palmosoknak, hogy a teteje alacsonyabb lett kb 4-5mm-rel. Claw grip esetén sem ideális a laposabb hátsó, mert nem támaszkodik neki úgy a tenyérnek mint a régi, de azért meg lehet tartani.

    Kicsit féltem a sidegripektől, de nem olyan rondák mint a képeken, és egyelőre nem is csúszósak még. Egy kicsit azért alacsonyabbnak érezni az egér oldalát tőlük. Illetve azért is, mert az oldalgombok lejjebb kerültek. Viszont a kis mértékű szélesedés pont jól jött, mert viszonlag széles a kezem (11cm).

    A szenzorra pedig én sem mondhatok mást: perfekt! Van itt még néhány PMW3366 (és származékaival) szerelt egér, amit rendszeresen használok, és azt kell mondjam érzek különbséget. Eddig ez a legreszponzívabb közülük. És ehhez nem is kell visszavenni 500Hz-re, mert 1000Hz-en sem válik "úszóssá". Azaz tényleg csinálhattak valamit a szenzorral, mert konkrétan nem érzékelhető az ú.n. smoothing. Legalábbis 800 és 1600 dpi-n, amin eddig próbáltam.

    A szoftver terén viszont nagyot csalódtam! Semmi többet nem tud, mint a Sensei Raw szoftvere. Azaz de: lehet változtatni a világítás színét.
    Nincsenek nagy igényeim de értetlenül állok azelőtt, hogy miért:
    - nincs profil váltás gomb?
    - nincs gomb többszöröző shift funkció? (Logi és Razer is tud ilyet - jól jön, ha nem csak FPS-t játszol)
    - nincs felületkalibráció / LOD állítás? (vagy csak én nem találom? szerencsére jó, ahogy van)
    - csak 2 cpi szint lehetséges?
    - és ha már csak ennyi van, miért nem lehet eltérő frissítést megadni szintenként?
    - csak 100-as léptékben lehet állítani a cpi szinteket? (számomra 450cpi az ideális ezekkel a szenzorokkal)

    Ja, és ennél már csak a Razer Synapse 3 indul el lassabban! Szedem is le, amint megtaláltam az optimális cpi-t. Érdemes amúgy meglesni a feladatkezelőt: fut belőle vagy 4-5 példány 50MB memórihasználattal egyenként. Milyen pengék a programozóik mi? Több szálon van leprogramozva a szoftverük! Fászt! Ezek is azt a Chromium alapú installer frameworköt használják mint a Razer. Ez lényegében egy speciális böngészőmotor, és arra van kitalálva hogy fancy installereket meg egyszerűbb ablakos felületű programokat lehessen összedobni, ami JavasScripttel programozható és szabadon testreszabható CSS-sel kb. úgy mint a weboldalak. Arra viszont overkill egy ilyen megoldás, hogy állandóan fusson a háttérben! És bizony egyre terjed, egy csomó játékhoz pl. ilyennel készül a launcher. Nem gond, memória úgy is túl sok van mindenki gépében, meg a sokmagos procikat sem szabad parlagon hagyni...

    Elnézést a hosszadalmas kitérő miatt! A szoftvert leszámítva tényleg jól sikerült ez az egér. Igaz jöhetett volna kicsit hamarabb. Modjuk úgy 2-3 évvel! :)

    [ Szerkesztve ]

    Jobbára ártalmatlan...

Új hozzászólás Aktív témák