Új hozzászólás Aktív témák

  • ujvendeg

    tag

    Kétszer példát statuált velem itt egy "művésznevet" használó fantom: az akkori, éppen aktuális telefonteszthez szóltam hozzá, de máig sem értem, hogy azért, mert a tesztelővel nem mindenben értek egyet, az ehhez az internetes felülethez tartozó hirdetéseim felfüggesztése miképpen függ össze? Azzal, hogy nem bólogatok: csakis a tesztelőnek lehet igaza? Most, olyan olvasóként teszek kísérletet egy szolid megjegyzésre, aki a Z5 Compact-tól a Sony 10 III-as kompakt készülékeiig, valamennyit életszerűen használta - mindegyik kompakt volt, és miközben szakmám is volt a mobil, aközben 6-7 év alatt saját tulajdonként is megfordult a kezem alatt kb. 60 féle android alapú készülék - együtt nézve az összeset, a legkevesebb problémám a Sony készülékeivel volt.
    A néhány megjegyzés: külföldi, főleg angolszász, a mobil világában kellő súllyal bíró szaklapokat is olvasgatok néha - én eddig egyetlen olyan tesztet sem olvastam, ahol a szerző a saját szimpátiáiról ír, egy teszt, ami eleve valamiféle elutasításból fakad, igen nehezen nevezhető szakmailag hitelesnek. És nem elemzem végig a szerző megjegyzéseit, de azt nem lehet szó nélkül hagyni, hogy a telefondoboz gyér tartalmáról olyan kínosan hosszú mondatokban lamentál: igaza van a szerzőnek. De kérdésem: a szerző úr ízlését az egy kicsit sem zavarja, hogy azt a hamis hivatkozást, amelyre utalni tetszik az Iphone vezette be, a hivatkozás náluk is hamis, ezt illett volna leírni, mint ahogy illett volna leírni hogy - a példának okáért - egy Samsung Galaxy S21 FE - ami mellesleg csaknem csillagtávolságban van a tesztelt Sony telefontól - egy lapos doboz, és irreális összegért a felhasználó kap egy telefont és egy kábelt. De a dolgot megfordítva is látni kellene: a Xiaomi éppen prémiumként promotált, hónapokon át sejtelmesen ígért telefonja, a megérkezés pillanatától: totális csalódás, nincs itt mód felsorolni, hogy a kimovil által rangsorolt Xiaomi 12 együttest, alighanem reálisan így állították minőségi rendbe: Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12X - fél év alatt a csodatelefon ára 100 ezret esett, én jelenleg egy bontatlan Xiaomi 12-őt kínálok 210 ezer ft-os ajándékáron, és a kutyának nem kell, de az, hogy a nevezett telefon rendelkezik infrával, a Sonynál hiányosság, csakhogy a kínaiak infra-mániája nem pótolja a jack, az IP-minősítés, az értesítés-kijelző, és egyéb más hiányokat (2022. 07. 15-én májusi biztonsági frissítéssel fut a telefon) , mert sokfélék vagyunk, nem minden telefonvásárló álma az infra - annál inkább természetesnek kellene lennie egy értesítésjelzőnek, egy jack-csatlakozónak, és annak, hogy a piacon egyetlenegy telefon található, ami messziről felismerhető, karakteres telefon, lehet szeretni és nem szeretni, ellentétben pl. egy pontosan szemből fotózott Samsung, Xiaomi, Nokia, vagy szinte bármilyen ismert gyártó mai telefonjával - ezek sablonja a téglalap, amelynek oldalélei kapnak némi lekerekítést - vagyis a fazon, a sablon, az egyen-élet jelképei a mobilok, és ha valaki különbözni mer még, azon leverik a mobilipar összes tehetetlenségét. Mert amíg a mobilok energiaellátásában nem lesz paradigmatikus váltás, addig igazán ÚJ telefon nem lesz, és még egy apró megjegyzés, mellékelem a mérvadó GSMArena.com akkuidőkre vonatkozó, hetente frissülő listájának linkjét, a komolyan vehető telefonok közül ezt a listát tetemes előnnyel nem is tesztelt készülék, hanem a Sony Xperia 10 IV vezeti (a minden bizonnyal az összes android-készülék közül a legcsekélyebb súlyú, de 5000-es akkuval rendelkező telefon), hozzá hasonló akkuidőket, a péklapát nagyságú, és 6000 mAh-ás akkuval villogó telefonok sem tudnak. Amúgy tessék a háztájiban körülnézni, majd a másik legismertebb hirdetési oldalon, az eladásra kínált Samsung telefonokkal Mississippiit lehet rekeszteni, Sony telefon legfeljebb, ha kettő akad - a t. szerző úr ebből az érdektelenségre következtet? Különös....
    https://www.gsmarena.com/battery-test.php3

Új hozzászólás Aktív témák