Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RudY

    addikt

    válasz Donki Hóte #23 üzenetére

    A gyerek önmagában semmire sem garancia, hiszen nem egy műszaki cikk, ami hozza az elvártakat, de ha nem, akkor legfeljebb ki- vagy lecseréled. Szerintem mindenkinek van a rokoni vagy ismeretségi körében olyan család, ahol vagy a gyerek, vagy a szülők képesek olyan viszonyokra, amiken a "normálisoknak" fennakad a szeme.
    Saját környezetemből ide sorolhatnám pl. a saját apámat, anyósom fiát, vagy éppen keresztanyámékat, akik éppen most pereskednek a saját gyerekükkel, hogy megmentsék a saját ingatlanjukat tőle.

    Nyilván van egy alap, amiért - jó esetben - minden tőle telhetőt megtesz az ember, de semmire sincs garancia a jövőre nézve. :(

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Donki Hóte #23 üzenetére

    "Az egyéni hátránya az, hogy ha nincs gyereked, akkor nem marad semmi utánad."

    ezen jót röhögnék ha tudnám hogy viccnek írtad...

    nem mondom hogy szánnivaló az az élet ami után csak a génállomány marad... de valahol mégis az. engem speciel teljesen hidegen hagy hogy a szüleim akik felneveltek, a vér szerinti felmenőim-e (azok de ez teljesen lényegtelen, ha most közölnék hogy amúgy örökbe fogadtak akkor megkérdezném mit hozzak a boltból.)

    nincs biológiai utódom és valószínűleg nem is lesz, de örököseim már most vannak: diákjaim akiknek át tudtam adni valamicskét a természttudományok iránti szeretetemből és érdeklődésemből, családi barátok fiatalabb gyerekei akik adnak a szavamra, stb.
    nem véletlenül céloztam meg az akadémián is az oktatást mint pályát. van aki csak a génállományát tudja az utókorra hagyni, nekem nem ez a célom.
    nekem ők a "gyerekeim". a memetikai öröklődést sokkal többre tartom emberek között mint a genetikait. nevezheted szakmai ártalomnak, de talán csak az tartozik oda hogy tudom hogy melyiknek mi a neve. a hozzáállás ugyanaz marad.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák