Új hozzászólás Aktív témák

  • gondoni

    csendes tag

    válasz Samus #10 üzenetére

    Az adatlapod alapján majdnem ugyanaz az alaplapunk (nekem Pro4 nélkül), így tapasztalatból tudom, hogy ennek az integrált Realtek zajgenerátornak igen harmatos az analóg kimenete... És ezen biztosan nem javít a bizonytalan tápellátása, a gépházon belüli elektromos zajok, valamint az analóg összekötő kábel minősége/vesztesége.

    Sajnos az Edifier-rel egyáltalán nincs tapasztalatom, így a neten tanulmányozva viszont szimpatikus, simán kinézem belőle azt, amit írnak róla.

    Hát igen, ezek a hangszórók sem fogják átírni a fizika hullámterjedési és hangtörvényeit, ám ügyes mérnöki munkával, doboz méretezéssel egy kisebb hangszóró is becsülettel helyt állhat lentebb is. Ha nincsenek gyomor masszírozási, kanapé ugráltatási igényeid, és többre becsülöd az 50-60Hz környékén is a hanghűséget a 30-40Hz-es puffogásoknál és brummogásoknál, akkor elégedett lehetsz egy 4"-os hangszóróval is.

    A 2.1-es rendszereknek a magas és a mély tartomány közötti sávval van nagy bajuk, nehéz ügyesen illeszteni őket, ráadásul kényesek a megfelelő elhelyezésre is. Pedig a középtartományra azért sokunk füle érzékeny, hiszen pl. a beszédhangok java itt tanyázik, és számos infót/érzelmet közvetítenek. Egy tucc-tucc zenénél persze örülünk, mert cseng is meg bong is minden, de egy hangszert azért illene felismernünk vele... :DDD

    Fr@nkieWilde - Használt mini hifi téma:
    Ugye-ugye?! :K Régen még tényleg megadták a módját, az ezredforduló környékéről egy Sony, Panasonic (neadj'isten Technics) is aláz minden mai csilli-villi bazári hangcuccot, mélyládástól, sok.1-estől! Mennyit csorgattam rájuk a nyálamat, akkor ezek újan simán 80-100ezerért mentek!

    ZolikaDB: ennél az alaplapinál bármi jobb! A nyáron kiesett a külső hangkártyám, így "ló híján" használatba vettem, bekötöttem az - egyébként egészen jó - rendszerem elejére az alaplapit. Hát, AZONNAL a hardveraprón kötöttem ki, és inkább beszereztem egy dedikált hangkártyát (Xonar DX lett), amivel aztán egészen meg is barátkoztam. Az integráltnak egyetlen mentsége a digit kimenet lehet...

Új hozzászólás Aktív témák