Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz PuMbA #37 üzenetére

    A tinting majd akkor fog zavarni, ha úgy nézek filmet, hogy full fehér kép lesz nagy fényerőn sokáig, és közben jobbra-balra mászkálok; a maradék esetekben (kb. 99,999%) nem fog túlzottan érdekelni. Nyilván jobb lenne az OLED tinting nélkül, de majd akkor fogok aggódni miatta, ha legalább egy valós esetben látható lenne. De valószínűleg azt is túlélném.

    Black overshoot valós veszély, és biztos van olyan valós helyzet, amikor ténylegesen zavaró is. De vajon mennyivel zavaróbb ez az inhomogén háttérvilágításnál, a local dimmingnél, a rosszabb színeknél és a középszürke feketéknél? Nem azt mondtam, hogy mindenben jobb az OLED (mert nyilván nem az), hanem azt (próbáltam volna), hogy ami releváns, abban jobb, vagy legalább hasonlóan jó. (Majd a QD-OLED még jobb lesz.)

    Fényerő csökkenés? Igen, de milyen időtávon, milyen használat mellett? Az OLED elsősorban nem TV-nek, vagy monitornak való, hanem sokkal inkább pl. filmnézésre. Mint írtam fentebb is, egy világos nappaliba, TV műsorokhoz talán még akkor se vennék OLED-et, ha abszolút nem számítana nekem a pénz (de sajnos számít).

    Ha napi 2-3 órát megy csak, nem max. fényerőn, akkor valószínűleg előbb avul el az egész, vagy megy tönkre pl. elektronikai hiba miatt, mintsem hogy zavaró fényerő csökkenést mutasson a panel. De amúgy az LCD-k se örökéletűek, a LED és CCFL háttérvilágítás (utóbbiból van 2 is, egy talán 2008-as és egy 2009-es Samsung, egyelőre használaton kívül) se tart örökké, azt hiszem. Javíttatni meg a legtöbb esetben sajnos konkrétan értelmetlen. (Tegyük hozzá, ez egy aljas gyártói taktika, és nagyon szomorú, hogy eljutottunk idáig.)

    Van pár LCD TV a családban, valamivel jobbak is (65"-os Hisense VA QLED, 55"-os LG IPS-es 3D TV, nem kevés hibával), de inkább gagyibbak (van köztük Samsung, LG és Panasonic is), de még azokkal is el lehet lenni.

    Így vagy úgy, összességében az OLED technológia jóval jobb az LCD-nél, a hibái mellett is. Ettől függetlenül az LCD TV-k még nem lesznek rosszak. Csak kevésbé jók.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Shyciii

    veterán

    válasz PuMbA #37 üzenetére

    Érdekes. Ezeket a "gyenge" érveket egyszer már mintha hallottam volna anno a plazma tv-k esetében is, mégis fényévekkel jobb volt egy Plazma tv-n mozizni, mint egy akkori LCD tv-n. Az általad leírt "problémák" valók körülmények között egyáltalán nem látható, míg az LCD tv korlátai valós körülmények között is simán észrevehető. Mondom ezeket úgy, hogy Samsung LCD tv-m van, mert amennyit tv-ért kiadok, annyiért csak ez van, de ettől még nem vagyok szemellenzős. OLED pontosan ott jobb (meg azért máshol is) az LCD-nél, mint anno a Plazma, és pont ezét fényévekkel jobb rajta filmet nézni. Bár én anno az xboxot is jobban szerettem plazmán, mint utána lcd-n, de az már személyes preferencia köre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák