Új hozzászólás Aktív témák

  • ithomas

    őstag

    Vicces így látni a sok ellenvéleményt az okosórákkal kapcsolatban, úgyhogy úgy döntöttem megosztom az én személyes tapasztalataimat, hátha picit nagyobb lesz a közös nevező. :)
    Én alapjáraton kütyü buzi vagyok, minden újdonság érdekel, de az okosórákkal mindig úgy voltam, hogy jópofa meg tetszik... de hiányzik nekem még egy eszköz amit állandóan töltögetni kell?Pláne 100e ft környékén?Nem, nem hiányzik.
    Aztán egyszercsak páromtol kaptam karácsonyra egy Gear S2-t :)
    Nyílván örültem neki nagyon, mert a kiváncsiságom végre kielégíthetem, de hogy hosszabb távon mennyire lesz ez hasznos vagy jó nekem, arról fogalmam sem volt.
    Aztán elkezdtem használni, millió dolgot beállítani, magamra szabni és egyre jobban megszerettem.
    Leírok néhány példát, hogy nekem miért jött be:

    Edzés:Alapvetően sokat sportolok, heti 3-4 alkalommal, de ez leginkább kondi/súlyzós edzésekben merült ki.
    Régóta volt terv, hogy kardiózni is kéne, de nem tudtam rávenni magam...hosszú és unalmas...volt.
    Amióta itt az óra, elkezdtem kardiózni, élveztem, hogy látom a pulzust, tudom, hogy mennyi kalóriát égettem el, össze tudom hasonlítani előző edzésekkel, statisztikákat tudok nézegetni.
    Adott egy fajta élményt és nem utolsó sorban motivációt.
    Jelenleg már a spinningen is gondolkodom, mert megjött az egészhez a kedvem.

    Étkezés:Ha már a gyaloglás+ edzés kombóból állandóan látom, hogy mennyit égettem el, akkor kedvet kaptam ahhoz, hogy lássam, mennyit is viszek be valójában.
    Itt is érdekes dolgok jöttek ki, aki mindig "fogyózik" de nem fogy, annak is hasznos lehet szembesülni azzal, hogy ha mindent rögzítesz, akkor a nap végi kalóriaegyenleg mit is mutat. :)

    Utazás: Régen ha 2-3 megállót buszozni villamosozni kellett, akkor azt választottam, de mióta minden naplózva van, inkább legyaloglom.
    Külön vicces az S Health alkalmazásban a "kihívás" rész, ahol egy szintén S Health-t használó barátoddal tudtok versenyezni, hogy ki éri el hamarabb mondjuk a 100 000 lépést.

    Elérhetőség: Időnként 24/7 órás telefonos készenlétet adok a munkámból kifolyólag.
    Ilyenkor állandóan elérhetőnek kell lennem, és baromi kényelmetlen ám, mindig minden alkalommal és körülmények között a telefonodat hurcibálni, hogy nem -e hívnak, vagy nem -e jött sms riasztásról amit esetleg nem vettél észre...
    Okosórával biztos nem maradok le semmiről.

    Van még persze csomó előnye, mint a néma ébresztés, amivel nem vered fel a fél házat, de tuti, hogy felébredsz, a gyalogos navigáció, itt nézned se kell folyamatosan az órát, mindíg rezzen egyet ha mondjuk éppen fordulnod kell, de ez biciklizéshez is baromi praktikus lesz, spotify vezérlés stb stb...

    Szóval a lényeg, hogy álmomban nem hittem volna, hogy ennyire hasznos tud lenni ez a kis kütyü.
    A mostani tapasztalatok és élmények után, ha nem lenne már ilyen órám,tuti nem hezitálnék a vásárlással, és kifizetném érte azt a nem kevés árat.
    Nem mindenkinek kell, és nem mindenkinek való, ez egyértelmű, csak gondoltam rávilágítok, hogy ennyi különbség lehet a TAPASZTALAT meg az internetes cikkek bújása között.
    Bocs ha hosszú voltam.

    Real eyes realize real lies!

Új hozzászólás Aktív témák