Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wesiz

    tag

    válasz Dnalorr #2 üzenetére

    az iphone 13 pro max 240 gramos úgyhogy átlag telók sokkal kisebb képátlóval is meg tudják közelíteni ezt a tömeget és aki arra vágyik hogy egy kvázi tabletet is zsebre vágjon az bizonyára tisztában van vele hogy nem lesz egy könnyű készülék. akinek mégis az kell annak ott a flip - ha mindenáron hajlítható telefont akar.
    a 16 mili vastagság pedig csak a mai telók közt tűnik soknak, mégiscsak alig több mint másfél centiről beszélünk. a nadrágzsebet a telefon szélessége vagy magassága jobban "megviseli" mint a vastagsága, ráadásul széthajtva 6,3 mili vékony. nem hiszem hogy itt nagyobb vékonyodást el lehetne érni és kérdés hogy lenne e értelme az üzemidő vagy a melegedés rovására.

    remélem lesz konkurenciája a samsungnak mert érződik hogy nagyon elkényelmesedtek a versenyben szinte egyedüli indulóként.
    a zsanér problémát én nem látom ilyen kritikusnak, ugyan csak max 10 percet használtam samsung üzletben de már az alatt úgy hozzászokott a szemem a "gyűrődéshez" hogy pár perc után észre se vettem.
    amikben szerintem javulhatna:
    gyorsabb töltés - ezen az áron bele kéne férjen
    ár - amíg nincs vetélytárs nem számítok árcsökkenésre pedig ráférne
    üzemidő - bár örvendetes volt olvasni hogy ebben is fejlődött, ha már telefon mellett ez egy zsebrevágható tablet így sokkal komolyabb és üzemidőgyilkosabb tartalomfogyasztásra is meg kell feleljen és a 4400 mah-t kevésnek érzem

  • Wesiz

    tag

    válasz hegedus001 #42 üzenetére

    nem kell extrém dolgokra gondolni hogy videókat renderelsz meg programozol hanem szimplán olyan hétköznapi dolgok amikre egy átlag mobilt a mérete miatt eszedbe se jut elővenni legyen az akármekkora ultra-max modell, lehet ez egy egyszerű cikk megírása is. könyvet továbbra se fog ezen senki írni de egy negyed-fél oldalas cikket/bejegyzést/emailt már eszembe nem jutna telefonon megírni ezzel szemben tableten már simán.
    egyetemen én többször tanultam útközben telefonról és a szöveges részt nyilván tudtam is olvasni de amikor grafikonok jöttek (ami gyakori volt mert műszaki karra jártam) már nem tudtam használni a telefont mert bele kellett zoomoljak hogy lássak is valamit akkor meg nem láttam át egyben és csak a szememet fárasztottam ki vele, egy foldon már ez is használható lenne. most tanulást írtam de melóban ugyanúgy előfordulhatnak grafikonok vagy olyan ábrák amiket átlag telefon méreten értelmezni se tudsz ezen meg akár szerkeszteni is. műszaki rajzokra gyakran rá kell néznem melóban, céges telót eszembe se jut elővenni inkább hurcolom a laptopot magammal, egy fold nagyon jól jönne - de nem számítok rá hogy válság közepén foldot vennének céges telónak :D

  • Wesiz

    tag

    válasz hegedus001 #47 üzenetére

    a tanulást csak egy példának írtam, ne abba kapaszkodj bele, egyébként a kérdésed is az volt hogy milyen produktív tevékenységet lehet rajta végezni, én erre írtam példákat. az hogy drága (valóban az) és kevesen tudják megfizetni már más kérdés.
    nem csak poros munkaterület van ám :) elfogadom és megértem hogy neked nem kéne és nem tudnád kihasználni, nálam a határ telefonra a 200ezer forint (bár lehet lassan ezt kénytelen leszek feltornászni kicsit...) úgyhogy még csak nem is látom azt a távoli jövőt ahol én egy ilyen készüléket veszek de az biztos hogy tudnám mire használni mind melóban mind saját célra.

    az ilyen érvvel viszont nem tudok mit kezdeni hogy helyette telefon+tablet jobb lenne. pont az a koncepció lényege, hogy itt - nagyjából - egyben kapod meg a kettőt. ugyanez a helyzet amikor valaki azt mondja hogy egy 50ezres telefonnal és 300ezres fényképezőgéppel 350ezret költött és van telefonja és egy fényképezőgépe ami jobb képeket csinál mint a félmilliós s22 ultra/ip13 pm. igen ez igaz, de a telefon előnye épp az hogy nem kell külön készüléket magaddal cipelned hanem a telefon ami amúgy is nálad van még egy tök jó fényképezőgép is.
    sok dologban tényleg jobb lenne egy tablet+telefon de próbáld meg a tabletet zsebre vágni.

  • Wesiz

    tag

    válasz hegedus001 #51 üzenetére

    :D azt mindenképp jól tetted hogy felbontás nélkül adtad el, már azzal hogy felbontod vesztett volna vagy 40ezret az értékéből. elhiszem hogy fájt a szíved de szerintem jól döntött, beteg ára van, a flipet viszont szerintem egész jól beárazták - ettől függetlenül az is rohadt drága és senkinek se tudnám jó szívvel ajánlani.
    érdekes mód olyan sok sérülésről (én legalábbis) nem hallok az első generációt leszámítva ahol utólag derült ki hogy a fóliát nem szabad eltávolítani. az elég gáz volt, de azóta keveset olvasok tönkremenő foldokról, persze a minta se túl nagy és a fold 2 is még csak 2 éves.

    a technológia jövőjére én is kíváncsi vagyok mert az eladások évről évre (százalékosan) brutálisan nőnek persze azt jól tudom hogy pár millió eladásnál nem nehéz 50-100%os növekedést elérni. most viszont a világválság miatt szerintem ez pont egy olyan luxus kiadás amin az ember először kezd el spórolni.

  • Wesiz

    tag

    válasz bostone #71 üzenetére

    az idézett szövegben benne is van a megoldás: "Nem szabad olyan környezetben használni és nem lesz vele gond." ennyi

    nem tudom melyik volt pl az első vízálló okostelefon és az melyik évben jött, samsungnál azt hiszem a 2016-os galaxy s7. ettől még nem érzem azt hogy az előtte kiadott telefonjaik béta verziók lettek volna, szimplán csak vigyázni kellett rá hogy ne ázzanak el és nem volt gond.

Új hozzászólás Aktív témák