Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercel

    senior tag

    válasz hegedus001 #42 üzenetére

    A Blackberry korszak óta dolgozom is mobiljaimmal , azon volt először több ablakos multitask , a Note sorozatot pedig az isten is munkára teremtette nem csak toll és a hatalmas kijelző miatt, de a szintén nagyon jó multitask , a rendszer felépítése és a rátelepített célszoftverek miatt is. Az Spen, csak hab a tortán. Bár célszoftverek esetén finom hab.
    Illetve ezeket a mobilokat elsősorban melóra tervezték és ez az egész rendszer illetve a rendszerhez csatlakozó szisztéma is ezt segíti.
    nehéz konkrétizálni, de mikor belépsz egy távoli gépre és távmenedzseled a gépet az produktív?: )
    Vagy alaprajzokat, 3D modelleket kreálni módosítani azért belefér a melóba?
    Üzleti levelezés ?
    Vagy az ipari lézer bejövő bluetooth-on kereszetül fogadott adatainak kezelése és feldolgozása?

    Maradjunk annyiban hogy ha dolgozol és ebben a mobilod , a rá épített / telepített környezet , szoftverek akár részben ki tudják váltani azt, hogy elő kelljen venned a laptopod akkor szerintem beszélhetünk arról, hogy munkára vagy produktív tevékenységre IS használhatod.

    Amúgy a Note-om használtam DEX-el másfél héten keresztül számítógép Helyett mikor megkotlott a laptopom és nem állítom, hogy mindenben is helyettesítette, de életképes alternatíva volt és messze nem akkora szívás mint gondoltam. Amúgy a DEX a Samsung ökoszisztéma része és mivel a mobilról fut én nem venném ki a produktív eszközök közül . Azért nagy fless volt összedugni a cucczost és rácsodálkozni, hogy a távoli gépet egy az egyben úgy tudom használni mint korábban gépről : )

    Marcel

  • zee36th

    csendes tag

    válasz hegedus001 #42 üzenetére

    A teljesség igénye nélkül: folyamatos email (attachment-ek feldolgozása összemérhetetlen, ha nincs nálam laptop), hozzáférés a naptárhoz (ha láttál már heavy munkanaptárt, akkor az enyém az, átláthatóság megfizethetetlen), Zoom, Teams (ismét csak heavy user, és a Teams nekünk a fő working/collabo space, szóval nemcsak chat/video call), hozzáférek HR/people modulhoz, Concur, egyéb jóváhagyások.
    Don't get me wrong, ezeket ugyanúgy használtam korábban is telefonról, de a képernyő durván most 2x-es...

  • Wesiz

    tag

    válasz hegedus001 #42 üzenetére

    nem kell extrém dolgokra gondolni hogy videókat renderelsz meg programozol hanem szimplán olyan hétköznapi dolgok amikre egy átlag mobilt a mérete miatt eszedbe se jut elővenni legyen az akármekkora ultra-max modell, lehet ez egy egyszerű cikk megírása is. könyvet továbbra se fog ezen senki írni de egy negyed-fél oldalas cikket/bejegyzést/emailt már eszembe nem jutna telefonon megírni ezzel szemben tableten már simán.
    egyetemen én többször tanultam útközben telefonról és a szöveges részt nyilván tudtam is olvasni de amikor grafikonok jöttek (ami gyakori volt mert műszaki karra jártam) már nem tudtam használni a telefont mert bele kellett zoomoljak hogy lássak is valamit akkor meg nem láttam át egyben és csak a szememet fárasztottam ki vele, egy foldon már ez is használható lenne. most tanulást írtam de melóban ugyanúgy előfordulhatnak grafikonok vagy olyan ábrák amiket átlag telefon méreten értelmezni se tudsz ezen meg akár szerkeszteni is. műszaki rajzokra gyakran rá kell néznem melóban, céges telót eszembe se jut elővenni inkább hurcolom a laptopot magammal, egy fold nagyon jól jönne - de nem számítok rá hogy válság közepén foldot vennének céges telónak :D

Új hozzászólás Aktív témák