Új hozzászólás Aktív témák

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz malibu #169 üzenetére

    Tiltsd le a mikrofonhasználatot.
    Bár...Mondok más példát. Én szeretem gyáriban megvenni a filmeket is. És az összes ilyen multiáruházban kapható forgó állványos olcsó DVD-n reklámok vannak, mégpedig eltekerhetetlenül. Kérdeztem magamban, hogy ha kifizettem becsülettel a film árát, akkor milyen jogon bombáznak reklámmal? Mert a tévében az az indok a reklámokhoz, hogy ingyen nézel egy filmet, cserébe reklámot kapsz és így fizet a csatorna a filmiparnak.
    Aztán mostanában mikor néztem a neten a dvd film árakat, akkor láttam, hogy olyan dvd amit én 990 vagy 1500 forintért megvettem 8 éve, azok ilyen 6-8 ezer forintba kerülnek eredetileg. Most vagy ilyen az infláció, vagy akciósan kaptam a filmet, cserébe reklámot kell nézni.
    Nos azok a termékek, amiket használsz, Google, Viber, Facebook, valakinek a szellemi termékei vagyis megírták, kifejlesztették, felügyelik, karbantartják, tárhelyet tartanak fenn, fizetik ezekhez az embereket, stb. Te ingyen tudod használni, cserébe reklámot kapsz. Amúgy nem egy ember figyeli a beszéded, hanem egy szoftver. De valóban képes ember is lehallgatni. Viszont az utcán is hallják amit mondasz. Egyébként az okostévé, okos hűtő, okoskenyérpirító ezek mind lehallgatnak/lehallgathatnak. Egyetlen védekezési mód ellenük, hogy ha nem használod ezeket a termékeket.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

Új hozzászólás Aktív témák