Új hozzászólás Aktív témák

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz Pano #805 üzenetére

    Sok apró dolog van ami kimaradt és igazából csak a mindennapi használat során vesszük észre. Pl eddig csak a samsungnál vettem észre, hogy:

    - A wifi hálózatnál kikapcsolható az automatikus csatlakozás ugyanúgy, mint PC-n. Engem rettentően idegesít pl mikor megyek valahova és feldobálja a wifi beléptetés képernyőt csak azért, mert fél éve egyszer használtam a hálózatukat. Samsungnál ez kikapcsolható, de attól még nem felejti el a hálózatot.

    - Billentyűzet. Swype írásnál mikor beírunk egy szót amit a szótár ismer, de azt további toldalékkal bővítenénk, akkor nagyon idegesítő, mikor más billentyűzetek (pl google vagy más márka saját billentyűzete) odatesz a szó után egy szóközt. Mert akkor vissza kell lépni kitörölni a szóközt és úgy odatenni a toldalékot. A Samsung billentyűzeten viszont kikapcsolható az automatikus szóköz. Így beírjuk az alap szót, majd simán mellé írhatjuk, hogy nak nek meg amit csak akarunk.

    - A multifunkciós vágólap. Ez is van a Samsungban, kevés márkában láttam.

    - A Samsung böngésző az azon túl, hogy reklámblokkolót tudsz telepíteni, de követésvédelem is van benne és az előugró ablakos videó is nagyon szuper. Igazából nem is értem, hogy miért használják a Chromeot emberek.

    Ilyen apróságok százai miatt tényleg jó a Samsung. De ezeknek meg is kéri az árát. És nem szabad figyelmen kívül hagyni azt, hogy azért a Samsung szeret spórolni a hardverrel.

    Egyébként azt tudnod kell, hogy az a hívásazonosító adatbázis belőled is táplálkozik. Tehát ha használod, akkor a te adataidat is kinyeri és abból segít másokat. És ez nem biztos, hogy olyan nagy előny.

    Az Onedrive-ot meg hagyjuk. Képzeld el, hogy telipakolod a 100 giga tárhelyet. Amikor letelik az a 2 év, akkor azt se tudod hirtelen hova kapj. Egyébként szerintem a google drive jobban kezelhető. Hiszen pc-ről is hozzáférsz. A samsung felhőhöz meg nem.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

Új hozzászólás Aktív témák