Új hozzászólás Aktív témák

  • munky

    őstag

    Szerintem annyira nem gáz a helyzet, mint ahogy be van állítva. Amikor a Sony megvette a jogokat és 6-7 évig nem volt Forma–1 játék máshol csak PS-en, na az tényleg egy ótvar időszak volt. Most legalább van hivatalos F1 játék minden jelentős platformon. Nekem inkább az a véleményem, hogy a kezdeti döcögős és hullámzó időszak után azért a PS4/Xbox One korszakban összekapta magát a Codemasters. Az F1 2016 óta évről-évre javuló tendencia van. Persze mindig lesznek hiányosságok, apróbb bosszantó dolgok, de az összhatás nekem mostanában pozitív volt. Maga az irányítás is olyan, hogy ha akarod kormánnyal is találsz benne kihívást, de kontrollerrel élvezető szintre is be lehet állítani. A kérdés a jövőre nézve inkább az, hogy az EA milyen irányvonalat szeretne majd képviselni és később mennyire szól bele a fejlesztésbe.

    Amit sokan számonkérnek a fejlődés kapcsán az általában a sportjátéknak, mint zsánernek a rákfenéje. Egyrészt a sportok szabályai eléggé kötöttek, ami a játék "képességeit" is sokszor behatárolja. Másrészt tudomásul kell venni, hogy a kiadó/fejlesztő nem fog neked minden évben engine-t váltani, hanem a meglévőt reszeli az adott konzolgenerációban. Ráadásul ilyenkor folyamatosan "egyensúlyozni" kell a funkcionalitás és a látvány között. A rendelkezésre álló erősforrásokat be kell osztani. Az elvárás meg az, hogy legyen állejtő a látvány, tudjon sokat és még fusson is. Grafikában nagyobb előrelépést a következő évi játék előtt naivitás várni. Az F1 2022 talán már az új konzolok képességeit is rendesen kihasználja. Az F1 2021 még bőven a 8. generációra lett szabva. A teljesen ár bírálata talán tényleg jogos felvetés, de amilyen ütemben értéktelenednek el manapság a játékok, aki tud várni pár hónapot, az töredék áron megveheti.

    Az F1 2020 kapcsán néhány gondolat:

    A pályákról tavaly a játék megjelenésekor is elmondták, hogy közel egy év a semmiből normálisan megcsinálni őket. A versenynaptár kezdés előtt hetekkel még javában formálódott, szóval ezt nem tartom fairnek felróni.

    Az F2 szezon valóban később lett frissítve, de bekerült és ingyenesen. Nem tudom az aktuális F1-es szezont feldolgozó játékban ez kinek vágta teljesen tönkre az élményét.

    A valóságban az is kevesebb mint egy héttel a szezonnyitó előtt derült ki, hogy a Mercedes feketére festi az autóját. Megjelenést követően két hetet kellett várni, hogy ez a festés a játékba is bekerüljön. Nálam ez már a szőrszálhasogatás kategória.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák