Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    válasz arn #14 üzenetére

    A fogyasztást illetően egymásnak ellentmondó információk vannak, majd akkor aggódjunk amiatt, ha itt lesz az új gen. Egyébként is, visszább lehet venni az órajelet és akkor alaposan csökkenthető a fogyasztás.

    #15 zebra_hun: Eddig ez ment, de ahogy a CPU-k frontján, úgy a GPU-k frontján is előre akar törni az AMD, nagyobb piaci részesedést akarnak. És ez a törekvés hajtja előre az egészet. Már most is látszott, nem véletlen jöttek a Ti megoldások, és lógott a levegőben kismillió variáns, muszáj volt válaszolni (előremenekülni). Az nv nem fogja hagyni, hogy az AMD föléjük lőjön. Az AMD pedig piacszerzésre hajt. Nem lehet itt adagolgatni.

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz arn #13 üzenetére

    A kártyák még most is MSRP közelében vannak, és a feléledő konkurencia miatt az új kártyákat sem adhatják a jelenlegi szintnél sokkal drágábban. Akkor már inkább egy teljesítményszinttől függően 50-100%-kal erősebb Lovelace kártya 10-20% felárért, amit a driverben egy gombnyomással le lehet tekerni 10-20 %-kal a sokkal kisebb fogyasztásért, és máris jobb lesz a perf/watt és perf/price hányadosa is egy Ampere kártyához képest.

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz arn #62 üzenetére

    Meglátjuk az árakat az új piacon. Egyelőre úgy tűnik, hogy az NV és az AMD is próbálja kitolni az új széria megjelenési idejét hogy ki tudják szórni a mostani generációt. De a használtpiaccal nem fognak tudni kezdeni semmit. A bányászok legalább +1 generációnyi kártyát vásároltak fel.
    Engem egyébként nem érdekelnek ezek az elszállt árak. Akkor cserélek vmi RX 6600 szintű kártyára ha majd ~40000-ért megtom venni ezt a teljesítményt. :U Rx470-et vettem 21-ért lassan 2 éve, az RX6600 ~2x gyorsabb, szal mire föl adjak ki érte 100+ ezret. lóf@szt... :D

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • kwzatz

    őstag

    válasz arn #69 üzenetére

    Mármint arra reagáltam, hogy "luxustermék árazás" lenne a stratégia, abba rondítana a használt piac. Hiába szeretné emelni az árakat az NV, ha sokkal jobb ár-érték arányú kártyákat vehetsz a használt piacon, vagy az előző szériából akár újonnan. Ez max. addig működik, amíg a legnagyobb rajongók, egy szűk réteg, akiknek semmi nem számít, és mindig az új kell, megveszik az új kártyákat az első 1-2 hónapban.

    Tehát van a 3000-esből eladatlan raktárkészlet, jön a 4000-es széria és ott a használtpiac (ami durvulni fog). Nemrég volt hír róla, hogy a korábban a TSMC-vel megkötött szerződéseiktől is szeretnének visszalépni, mert kisebb keresletre és túlkínálatra számítanak, a TSMC-t viszont ez nem érdekli, ez van. (nem tartom elképzelhetetlennek, hogy emiatt valami újfajta terméken törje a fejét az NV egyébként... ) Szerintem minden egy irányba mutat így, és az további árcsökkenés. Speciális szituáció ez (bár kérdés, mennyire lehet mára annak nevezni, amikor a cryptopiaccal együtt mozogva kb. 4 éves ciklusokban ismétlődik meg a jelenség, csak egyre hevesebben), megértem egyébként, hogy miért téveszt meg sokakat.

    Túlkínálatnál nem működik az, hogy drágábban adjuk a terméket, az eredménye annyi lesz, hogy még kevesebb fogy belőle, mert valamilyen olcsóbb alternatívát választanak a vevők (előző széria, használtpiac, versenytársak). A raktárkészleteket tartani sem olcsó buli egyébként.
    Hogy miért fordulhat ez egyáltalán elő, hogy ezek az óriáscégek "nem látják" előre (nem arról van szó valójában, hogy "nem látják, hogy ez jön"), hogy ez fog történni, már bonyolultabb kérdés és így is túl hosszúak a kommentjeim. :)

    "No meg a covidnak is vege"
    Ebbe nem mennék bele, de a fő attrakció szerintem még hátravan. Az emberek viszont tényleg nem fognak úgy vásárolni, mint 2021-ben.

    Robitrix: Pontosan.

  • kwzatz

    őstag

    válasz arn #71 üzenetére

    "Altalaban azok szenvedik meg a tulkinalatot, aminek van alternativaja. Egy csucshwnek nincs, lejjebb meg van egy megterulesi ertek, nem kotelezo nekik azt gyartani, ha nem arulhato gazdasagosan, keresnek mast helyette."

    Azt nem veszed számításba, hogy a túlkínálaton (és egyben a cryptopiac összeomlása miatti rohamos keresletcsökkenésen) már nem tudnak változtatni. A videokártya nem úgy működik, mint a kenyér. A 3000-es széria a raktáraikban és a használtpiacon már legyártott termék, ami eladásra vár/lesz kínálva.
    Már csak ezért sem működik ez a "nem kötelező nekik azt gyártani", sőt, ezen felül írtam a TSMC-s szerződést is pont ezzel kapcsolatban, nincsenek olyan egyszerű helyzetben. Ez mind költség, ha nem gyártanak tovább, akkor is.

    Egy csúcs hardware-nek lehet alternatívája egy másik gyártó csúcshardware-e, vagy dönthet a fogyasztó, hogy az abszolút csúcs helyett vegyen 1-2 kategóriával lentebbről (esetleg úgy látja jobbnak, hogy egyáltalán nem vesz semmit drágán, jó az 1-2 éves kártyája, vár az árcsökkenésre vagy a következő generációra).

    Már többször írtam: Van egy nagyon szűk réteg, akinek az abszolút csúcs kell, velük meg is fogják fizettetni a 4090-et, talán még a 4080-ra is érvényes ez, ahogy minden egyes szériánál teszik ezt az éppen aktuális piaci helyzetnek megfelelő lehetőségeikhez mérten a legdrágább, alaphelyzetben is túlárazott, legrosszabb ár-érték arányú kártyáikkal. Ezeknek valóban nem nagyon lesz egyenértékű alternatívája (a 4080-nak talán lehet AMD oldalon). De ez hány százaléka a vásárlóknak és az NV eladásainak? Az aktuális helyzetben nem lesz ez a réteg is szűkebb ráadásul? 4070-től lefelé már vannak közeli alternatívák az előző szériából a kevésbé a csúcsra áhítozó vásárlók számára és ott a versenytárs is.

    Vagy azt gondolod, hogy a 4080-4090 eladásaiból jól meglesznek, a többi nem számít? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz arn #76 üzenetére

    ezer szerencséjük, hogy a bányászok a felszínen tartották őket !

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • kwzatz

    őstag

    válasz arn #76 üzenetére

    Egyrészt a Steam Survey százalékos megoszlást mutat, ergo eladott darabszámra (ami az éhenhalás tényének megállapításához kellene) önmagában ebből nem lehetséges következtetni, emellett továbbra is csak azt kell szem előtt tartani, hogy nem a játékosoknál landolt a 3000-es széria nagy része, ezért ilyenek az arányok az 1000-es széria javára. Az Nvidia meg a legjobb évét zárta.
    Azt hiszem már minden infót körüljártam, amit ezzel kapcsolatban lehet, szerintem totál egyértelmű a jelenlegi helyzet és a közeljövő.

Új hozzászólás Aktív témák