Új hozzászólás Aktív témák

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz Grath #103 üzenetére

    Oké, hogy szerinted, de szerintem meg nem, és akkor most mi van? :)
    Hiába hivatkozol itt ilyen-olyan adatokra, 98-ban egy RE 2-nek, konkrétan esélye nem volt még akkora tömegekhez elérni, mint pl a RE4-nek. 99 óta vagyok neten, betárcsázós kicseszett lassú és k...va drága mulatság volt még, nem csak itthon.

    A Re4 nekem még alsó szinten sem ütötte meg azt a hangulatot, mint a Re2, különben minimum végigjátszom legalább egyszer. Mint írtam is, a kettőt egymáshoz hasonlítani egyszerűen nem érdemes. Már a RE3 sem tudta hozni azt, amit a RE2, a RE4-nél meg már váltani kellett az új generációra és előtérbe helyezni a túlélés/kaland helyett főleg az akcióra.

    Még a Silent Hill-t sem tenném mellé, mert a két atmoszféra teljesen más volt. Míg a RE2-nél folyamatosan tartotta, addig SH-nál nappal fellélegezhetett a játékos, de kétségkívül az SH helyszínei jóval nyomasztóbbak voltak és nagyon frankó játék volt az is főleg az első kettő, de hangulatban az sem ért fel egy RE2-höz. Csak a RE2-nek volt egy olyan titka, nevezzük így, és ez a felújításban is majdnem ott van, hogy kijátszás után azonnal kezdene a játékos egy újat. Silent-nél ilyet nem éreztem, sőt semelyik másik horror játéknál sem. A Re1-et is azért játszottam ki újból, mert mikor kikerült gamecube-ra a felújítás, hát a pofám a padlón volt, annyira lenyűgözött, amit azzal (is) művelt a capcom. Ezért is megtisztelő, hogy a RE2-t ilyen minőségben újra elkészítették a fanoknak. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák