Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Meridian #2 üzenetére

    Az a tanulmány, amiből származik a kép, azt ecseteli, hogy a hőmérsékleti növekedés kb. 20%-ért felelős a CO2.
    Egyáltalán nem arról szól a tanulmány, mint amit itt és a forrásod interpretál. idézek a tanulmányból (9. oldal):
    "water vapour that is [5], as shown in fig. 7, the most important GHG in or planet, while carbon dioxide is contributing with about 20% of the total temperature increase."

    Ez a valamirevaló fizikusságot érdemes lenne mellőzni... Laborkörülmények között bizonyított a CO2 IR sugárzás elnyelőképessége. Minden kutató ezt ismételgeti, hiszen bizonyított. Amit egyes kutatók megkérdőjeleznek az a globális klímára való hatásának a mértéke.
    Carbon Dioxide Absorbs and Re-emits Infrared Radiation | Center for Science Education (ucar.edu)
    Emlékeim szerint ez az EM elnyelőképesség az anyagok mágneses permeabilitási tulajdonságának köszönhető. Minden anyagnál más és más az elnyelőképesség az elektromágneses spektrumban függvényében. A víznek pl. elég magas és ezen jelenség révén működik a mikrosütő.

    Az én teóriám szerint viszont maga az emberi energiafelhasználás is durván hatással van a légköri melegedésre, hiszen hőenergiát konvektív úton adunk át a légkörnek az iparosodás óta, már több mint 200 éve tesszük ezt a gőzgép megjelenésével. Plusz, a veszteség hő mellett folyamatosan juttatunk a légkörbe egy kis plusz GHG gázt (vízpára) és egy kis plusz szén-dioxidot.
    Azt se felejtsük el, hogy a mai modern gőzturbinák (fosszilis erőművek) is max. 50%-os hatásfokúak. Jah és a megtermelt villamosenergia jelentős része is végül veszteséghő vagy adott esetben a direkt villamos hőenergia hasznosítás (sütők stb..) és csak egy része alakul át mechanikai munkává.

    De hadd legyek a zöld iránynak egyes elemével is szkeptikus... A napelem egy rohadt nagy hőcsapda, amivel szintén konvektív módon melegítjük a légkört. Biztos, hogy nem marad maradandó hatás nélkül, hiszen a földi üvegház működik, úgyhogy nem marad ez sem büntetlenül.

    Mi az ami nagyjából tisztának mondható? Vízi erőmű, szélturbina, hullám és árapályerőmű? De hogy akkor mértékben, amekkorában az ember kiépíti ezeket mennyire környezettudatosak, az is vizsgálandó... (víz - vízszabályozás hátrányai, szél - repülő lények tizedelése, de vajon milyen hatással van a légáramlatokra a felszín közeli szél energiájának a kinyerése a levegő lassítása által... ;] Hiszen minden hatással van mindenre.... butterfly effect...)

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák