Új hozzászólás Aktív témák

  • peugeotmate

    őstag

    válasz PROTRON #29 üzenetére

    Szándékosan nem huzakodtam elő a Quest olcsóságával, mert aki Magyarországon (bár szerintem bárhol a világon) átsiklik egy VR szemüveg 1000 dolláros árkülönbözete felett, annak úgyis tökmindegy. Megvesz több szemüveget, összehasonlítja őket, amelyik tetszik azt megtartja amelyik meg nem kell azt eladja vagy visszaküldi.

    Nagyon kedves példa a Focus 3 ami nyilvánvalóan üzleti ügyfeleket szolgál ki. Consumer piacon nem tudom miért venné meg bárki is, akár csak a specifikációk alapján is. Te is felületesen mélyedtél el a témában, mert én még mindig nem látom a vastagon szedett funkciókat itt sem amit a Q2 (de az első generációs Quest is) tud:
    Ami: vezetéknélküli standalone, de megy PC-ről is vezetéknélkül, felbontásban hozza akár a Q1 akár a Q2 szintjét, van érdemi szoftveres támogatás, tudja a kézfelismerést (ergo elég széles skálán lehet fejleszteni, kísérletezni vele)

    Továbbá a Coming Soon és a Buy Now között is van egy kis különbség. Pl akkor már a Pico Neo 3 jobb példa lett volna amivel előhuzakodhatsz: [link] De az is drágább darab. A szoftveres megoldásaival az Oculus messze a többiek előtt jár, ugyanakkor nagyon félelmetesnek találom én is a Facebookot a háttérben. Ha twitteren is követed akik az Oculus csapatában a fejlesztéssel foglalkoznak akkor a tweetjeik is eléggé úttörőek, látszik hogy a FB most lapátolja a pénzt a VR-ba és összetoborzott egy VR fejlesztő gárdát több területről is. Ha a gyakori frissítéseket is kipróbálod, akkor ezek is ezt támasztják alá hogy egy folyamatosan és valóban fejlődő rendszerről van szó. A HTC eközben továbbra is a nehéz és ügyetlen headsetjeit árulja a consumer piacon, drágán. Néha ijesztőnek találom hogy a FB profilom össze van kötve már a gesztusaimmal, a szobám képével. Ára van az olcsóságnak, azt hogy ezzel ki mit kezd azt szerintem mindenki eldönti, aki VALÓBAN foglalkozik és érdeklődik a VR megoldások irányában.
    Nem tudom megkérdezzem-e milyen headsetet használsz? :))

    tibaimp
    Természetesen ez jogos, dönthetsz így , miért ne dönthetnél. :R Csak arra próbáltam rávilágítani hogy a VR hardverek nagyon gyorsan fejlődnek, egyre könnyebbé vállnak. Mind tömegükben mind pedig vezetéknélküli megoldásaikkal és folyamatos szoftveres javításokkal nagyon sokat lehet javítani az immerzión.

    [ Szerkesztve ]

    meg

Új hozzászólás Aktív témák