Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Egon #7 üzenetére

    "Hol írtam, hogy a JBOD-nak bármi köze lenne a RAID-hez?"

    Sehol, de látszólag mégse értetted a JBOD-ot (a poén az lenne, ha én meg rosszul tudnám ;] :B ). Akkor vedd úgy azt a mondatot, hogy "Mivel a JBOD-nak semmi köze a RAID-hez" ;).

    "Ez miért adódna az előzőekből, hol a logikai összefüggés?"

    Ott, hogy semmi köze nincs egymáshoz a lemezeknek, ergo ha az egyik behal, az önmagában nem viszi el a másik adatait is.

    ""Azt mondjuk nem tudom, hogy az hogy dől el, hogy mit melyik HDD-re ír (tehát pl. egy teljes másolt mappa az egy HDD-re kerül-e, vagy szétszórja a file-okat több winchesterre), vagy ez csak a véletlenen múlik.""

    "Egyrészt ez a mondat teljes mértékben ellentmond az előző mondatodnak"

    Nem mond ellent. :) Ellenben a RAID0-val, itt nem filetöredékek íródnak, hanem komplett file-ok az egyik vagy a másik HDD-re. Tehát ha pl. egy mp3-as albumot felmásolsz egy JBOD kötetre, akkor azt nem tudom, hogy egy HDD-re fog-e másolódni az egész mappa, vagy pl. a páros sorszámú számok az egyik lemezre, a páratlanok meg a másikra (kifelé ebből ugye semmi sem látszik...), vagy ez véletlenszerű (ami szerintem logikátlan lenne). De maradjunk a páros-páratlan esetnél. Ez esetben - mivel nem filetöredékek vannak az egyes lemezeken, hanem teljes file-ok - ha behal az egyik HDD, akkor az adatod kb. felét (pl. a páratlan számokat) bukod, de a másik fele (a párosak) megmarad. RAD0 esetén minden menne, de a JBOD az nem az.

    "Amennyiben nem szórja szét az adatokat JBOD esetén több diszken akkor is fennáll az alábbi probléma: ha koppra teleírod az első diszket, utána törölsz mondjuk egy 2 GB-os fájlt, majd felmásolsz egy 10 gigásat, akkor jó eséllyel az történik hogy az újonnan felírt fájl 1-1 darabja lesz mindkét lemezen - ergo ha megdöglik valamelyik diszk, az "átnyúló" fájloknak mindenképp reszeltek. Minimum ennyi kockázata mindenképp van a JBOD-nak."

    Ez elég jó eséllyel így van, ha azt vesszük, hogy a filedarabolás szoftveresen nem tiltott. Minden bizonnyal nem az, már csak azért se, mert ez valamekkora mértékű tárhelycsökkenéssel is járna.

    Valaki felvilágosíthatna minket, hogy hogy is van ez pontosan, mert mi kb. csak tippelgetünk :B.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák