Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Kifejezetten szkeptikusan kezdtem el a teszt végignézését a cikk címe alapján, amikor megláttam a gagyinak ható hardvert, akkor meg úgy voltam vele, hogy ha más nem, legalább a fogyasztása rendben lesz :P. Aztán meg jócskán meglepett, mert kifejezetten gyorsnak tűnik. Nekem tetszik (hiába ronda amúgy), és alapvetően meggyőzött :K. Mondjuk továbbra is inkább vennék 4 lemezes NAS-t (sőt, nekem leginkább 6 lemezes kellene), de akinek nem kell nagyon sok lemez/tárhely, annak ez simán jó. Még az ára is elmegy...

    #4: A JBOD-nak semmi köze a RAID-hez, (tudtommal) csak egy virtuális kötet. Effektíve egy "mappában" látod a JBOD-ba kötött HDD-k teljes tartalmát, semmi mást nem csinál. Se stripe, se mirror, vagyis se nem gyorsabb, se nem biztonságosabb, "csak" kényelmesebb. Ebből adódóan ha az egyik lemez behal, akkor a másikon lévő cuccok megmaradnak. Azt mondjuk nem tudom, hogy az hogy dől el, hogy mit melyik HDD-re ír (tehát pl. egy teljes másolt mappa az egy HDD-re kerül-e, vagy szétszórja a file-okat több winchesterre), vagy ez csak a véletlenen múlik.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák