Új hozzászólás Aktív témák

  • GadgetMAN

    csendes tag

    válasz #72042496 #21 üzenetére

    Gondoltam, hogy én is hozzászólnék, hogy miért QNAP.
    Mindkét gyártóval volt dolgom, ha valaki otthon akar hülyéskedni, akkor arra tényleg még jó a Syno. Ha bármilyen komolyabb feladatra van szükséged, esetleg komolyabban szeretnéd terhelni a NAS-t, aminél ugye az, hogy meg tud osztani, már rég nem elvárás, hanem például virtualizációt, AI-t és hasonlókat várunk tőle, akkor abban sehol sincs a Syno. A QNAP szerintem nem is ebben a kategóriában versenyzik, hanem sokkal jobban közelít már a NetApp, HP, IBM megoldásaihoz.

    Elég, ha vetünk egy pillantást az enterprise megoldásaikra. De igazából ugyanazt a szoftveres megoldást kínálják az otthoni felhasználóknak, csak gyengébb hardverrel.
    Synos tapasztalatom, hogy vállalati környezetben egyszerűen használhatatlan. Persze, ne a magyar valóságot vegyük alapul, ahol "jól van az" megoldásokkal találkozunk, hanem valami picit komolyabbat. Ahol pl nem BarraCuda lemezeket raknak egy NAS-ba (amit nagyker ajánlott amúgy).

    A QNAP sokkal, de sokkal előrébb van szinte minden hardveres és szoftveres technológiában, most nem beszélnék a dizájnról, mert az olyan, hogy kinek mi tetszik. Én speciel nem szeretem a Syno OS kinézetét. De lehet, hogy más meg igen. Visszatérve a hardverekre, nézzük csak azt, hogy mennyi mindennel lehet bővíteni a QNAP-et. WiFi, M.2 NVMe SSD, 40GbE, VGA, stb.
    És persze most sokan mondhatják, hogy ezekre mi szükség van, ami igaz is lehet, amíg otthon a filmeket szeretnénk csak streamelni. De ha többre is vágyunk, akkor célszerű elfelejteni szinte az összes többi markát.

Új hozzászólás Aktív témák