Új hozzászólás Aktív témák

  • CSiPet2

    tag

    Ha kigyomlálják a bugokat és az AI baromságait akkor kifejezetten jó simcade lehet. Az iRacing-től messze lesz, viszont ez már nem is egy nfs kategória.

    Eddig 3 teart toltam le 95%-os AI nehézség mellett (najó a 125-ös gokart néha felhúzott ott volt hogy lehúztam 80-ra), de már nagyrészt végigpróbáltam a géptípusokat, és aki eddig csak mindenfajta forza meg need for speed arcade-okkal játszott annak ez szerintem hatalmas előrelépés (már ha kikapcsolja a különböző úttartó meg hasonszőr segítségeket).

    Igazából a legnagyobb gond tényleg az, hogy ez max egy beta verziójú program, bár ha pontos akarok lenne, akkor inkább alfa. Például az AI meg sem érzi az esőt, simán hozzák vízben is a szárazpályás időket. Aztán a hosszabb (értsd sokórás) versenyeken elfelejtenek tankolni, meg kereket cserélni, stb... Úgyhogy vannak gondok, nagyrészt az AI-al (bár pl kifejezetten jó az AI amikor figyelni kell a játékosra, nem lök fel ha látja hogy te vagy előnyben, de kellően agresszív, ha kell). Meg ahogy láttam reddit-en, bőven vannak még bugok a konzolos verzióban is, amiket a pc-ből már rég (értsd évekkel ezelőtt) kigyomláltak.

    A kampány nyitottságát én pozitívumként értékelem, akinek az jön be, hogy lentről felküzdi magát, ott a lehetőség, de kezdhetsz akár a király kategóriában is... Teljes szabadság!

    Elég sokat multiztam is, és ott már nyilván sokkal kevésbé érvényesül a butus AI, ott inkább az amatőr játékosokkal van gond, a youtube már tele felvételekkel hihetetlen rajbalesetekről... Remélem pár hónap alatt kikopik a vérpistike réteg, de még jobb lenne, ha lenne valamilyen ranking rendszer, mert egyelőre 5-ből 4 verseny rajtbalesettel kezdődik, szimplán azért mert emberek elfelejtenek fékezni. :W Jelenleg a kicsit is tapasztaltabb pilótáknak az egyetlen esélyük a tiszta versenyre, ha privát futamokra jár (és ezekből is van bőven, úgyhogy ott a lehetőség).

    Összességében, én is egy jobban kiforrott programot vártam, de így is fun tud lenni, viszonylag valósághű fizikával, úgyhogy személy szerint nem sajnálom a rá kiadott pénzt (bár ha nem javítják a gondokat, akkor ez még változhat).

    Apropó, én egy Driving Force GT kormánnyal játszom 3 (fullhd) monitoron, egyelőre medium beállításokkal (az amd még nem adott ki normális drivert és a 290x-em nem bír 60fps-t high-on, ezúton is köszönet az nvidia meant to be played programjának).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák