Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nozs23

    addikt

    válasz papeti01 #17 üzenetére

    Szerintem egyik mai csúcs telóval sem lehet nagyon mellényúlni. Amiket én említettem, azok olyan paraméterek, amik nekem fontosak, de alapvetően egy P6, i13 vagy S22 is remekül tudja tenni a dolgát. A Sonyk viszont általános használattal is sokszor mellényúlnak, a kínaikat meg kerülöm, így azokról nem tudok nyilatkozni.
    Ha videó is fontos, akkor Samsung vagy iPhone inkább.
    Illetve, amit még érdemes észben tartani, hogy a HEIF fájlok minőségvesztés nélkül nagyjából fele akkora helyet foglalnak, mint a JPEG-ek. Ezt tudják a Samsungok és az iPhone-ok is, számomra érthetetlen, hogy a Pixelekből kimarad. Ezt tárhely szempontjából fontos lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • Wesiz

    tag

    válasz papeti01 #17 üzenetére

    én nem vagyok fotós csak lelkes amatőr, rajtad múlik ignorálod e a véleményem, de rengeteg kamerás tesztet nézek youtube-on így megvan a magam véleménye
    - videózásban mindig is az iphone-ok voltak a csúcs, mára ez ha meg is maradt, de az előny minimálisra csökkent. a pixel nagyon nagyot lépett előre az ötösről a 6os szériával, (a 7 pedig most jön ki pár nap múlva, arra nagyon kíváncsi vagyok), a samsungok is jól videóznak így már hatalmas különbségek nincsenek, de továbbra is az iphone a legjobb videóban ha minimálisan is.
    - fotózásban szerintem egyéni preferenciák döntenek, na meg hogy mire használod. ha pl sokat szeretsz zoomolni ott a samsung a csúcs (a majd egy éves s22u a pár hetes ip14pm-et is simán veri), de extrém nagy különbségek itt sincsenek zoomolásban.
    a pixeleket a színhűség miatt szeretem, minden más gyártó (huawei apple samsung xiaomi) túlszaturálja a színeket, természetellenessé teszi. a pixel kb az egyetlen ami színhű maradt és nem áldozta fel a valóságot a látvány oltárán.
    a pixeleket szokták egyébként a point and shoot fotózás legjobbjaiként említeni, azaz hogy különösebb állítgatás vagy hozzáértés nélkül is nagyon könnyű jó képeket csinálni.

Új hozzászólás Aktív témák