Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #43 üzenetére

    látszik, h kb amit tudtak a Linux-szal megtettek, 2-3 hónapig emelkedett, most viszont csúnyán minuszba ment. jövő hónap elején meg kell nézni, h átmeneti a visszaesés, vagy trend lett

    Semmit sem lehet ezekből a számokból leszűrni, mérési habahatáron belül van mind. Ha a Linux destopon a játékra is használt PC-k körében átlépi a 10%-ot akkor azt lehet mondani, hogy rálépett a sikerre vezető útra. Addig ez csak légvárak építgetése. Mellesleg legjobb tudomásom szerint a Steambox még meg sem érkezett, ergó a Valve-nak eddig nem sok befolyása lehetett az OS-desktop részesedésekre. (Feltételezem, hogy a Valve verbális inzultálásai miatt senki nem váltott oprendszert)

    Egyáltalán az egész Linuxos Steam box létjogosúltságát felhasználói szemszögből nem értem. Bár kiadó sem vagyok azt sem értem, hogy a kiadók számára miért lenne jobb linuxos Stemboxra (is) kiadni valamit, mint csak Winre, illetve, hogy mi a fenének támogatnák az egész kezdeményezést.

    Amennyire én le tudtam szűrni a steambox-ról érkezett hírek alapján felhasználóo oldalon annyi lehetne az előnye a Windows-os PC/Windows-os Steam klienssel szemben, hogy a rendszerépítő vagy akár a felhasználó lespórolhatja az OEM Windows Licensz árát. Na bumm neki. Az egész hardverhez képest egy OEM Licensz nem a világ (tudom, az ingyennél még mindig drágább, de egy 500 dolláros gép árában már nem a sorsdöntő döntő tényező), főleg úgy, hogy a legtöbb eladtott PC-nek amúgy is alaptartozéka ez és ugye steamboxot sem az fog venni/ha fog venni, akinek még PC-je sincs.

    J.

Új hozzászólás Aktív témák