Új hozzászólás Aktív témák

  • ribizly

    veterán

    Én megvettem amint lehetett (értsd 2019 szeptember 23.). Nagyjából 2 hétre rá meg is érkezett. 1-2 napig meg is volt a varázslata (ahogyan a Model O- egérnél is), de utána feltűnt néhány igen zavaró apróság. Leírom ide az értékelésemet, amit az emag azóta sem tett ki:

    Bárcsak jó volna

    Irgalmatlan az 53g. Felfoghatatlan, hogy egy top belsővel rendelkező egér van az ember kezei között. Ha valakinek a forma bejön, akkor lehet bele is szeret egyből. Kezdem a frankó dolgokkal:
    - A kábel (paracord) fantasztikus. Olyan, mintha egy wireless egeret használna az ember. Ez már egy ideje mindenhol alap kellene legyen. Piros pont.
    - A "súly" hihetetlen. Igazából nincs neki, ami ismét hatalmas plusz pont.
    - A görgő kiváló. Manapság kevés egérnél mondható el, hogy a görgője rendben van. Ennél ez is 10/10-es.

    Jöjjenek a problémás és a megkérdőjelezhető dolgok:
    - A 2 főgomb nem stail (oldalra billegnek) és nagyon kemények. Igazából ezzel meg is ölték a bulit, mert elfáradnak az ember ujjai. Ha ez pedig nem volna elég, akkor annak függvényében, hogy hol is nyomjuk le őket másképpen kattannak.
    - A talpak hiába tömör teflonból készültek, nem lettek megfelelően lekerekítve és ezért néhol élesek az éleik. Erre jobban oda kellett volna figyelni, mert nem minden a teflon használata (ami egyébként dícséretes).
    - A shell sajnos nem elég merev, stabil, ezért előfordulhat, hogy itt-ott megnyomkodva kattan valamelyik kapcsoló a shell alatt. Ez azért nem annyira szép dolog.

    Előfordulhat, hogy egy későbbi revízióban ezeket a hibákat javítják és akkor gyakorlatilag a legjobb kis/közepes egeret üdvözölhetjük a piacon. Addig viszont sajnos én nem ajánlanám minden előnye ellenére sem.

    Én végül visszatértem a paracord + jaffa talp-al szerelt G102-re és várom, hogy Logitech is belevesse magát ebbe a súlyháborúba egy G102/203-al, de inkább Final/Razer/Roccat módra, ahol a shell nem lukacsos.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Új hozzászólás Aktív témák