Új hozzászólás Aktív témák

  • koby11h

    aktív tag

    Nem aprózás, de az erőszakos kategóriáról eszembe jutott mikor nagybátyám elhunyt és kipakoltuk a házat akkor eljött egy lomis, hogy Ő elvinné "jóáron" meg "mektudunk egyezni!"
    Én tudtam mit mennyiért fogok eladni (létrák, szőlő daráló, szőlőprés, hordók, kádak - már az antiknak számító darabok, képkeretek, kovács szerszámok, lovas dolgok... ) Ő meg azt tudta mennyit ad érte, hogy minimum dupla haszonnal jöjjön ki belőle.
    Hááát mondjuk úgy, hogy nagyot koppant. Mondtam Neki 30 perc alkudozás után, hogy nem fog ez menni Uram, hagyjuk... de Ő csak nyomult, mászkált, mondta az alacsonyabbnál alacsonyabb árakat. Orra alá dugtam a vakerás legolcsóbbat, ami duplája volt mint az Övé, erre lassan feladta. Siránkozott még 5 percet, hogy ezért kocsikázott ki idáig...
    Végül rábökött egy bronz díszre a falon, és közölte, hogy de Ő ezt akkor is elviszi! Mondom, ok, 5000 Ft! 5 perc siránkozás után elvitte 3000-ért, már csakazértis. Ugyan ilyen volt eladó vakerán 1000 + 800 posta. Nem mutattam meg Neki. :)

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Új hozzászólás Aktív témák