Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz stopperos #37 üzenetére

    A ZFS-el az a bajom, hogy megmondható, hogy azon a diszken titkosított adat van, teljesen random adat helyett. Nem titkosít mindent a zfs, az utolsó bit-ig is akár... ezt csak LUKS adja úgy, hogy ha akarjuk, még fejlécet sem tesz a titkosított motyó elé.

    Ehhez hozzájön a dm-integrity, ami végre blokk szinten checksum-ol és így luks2-vel kombinálva, USB-re detached header-es /boot , olyan rendszert lehet csinálni, amit beindítok USB stick-ről, beröffen, mount-olok neki egy hdd-n lévő /boot-ot, majd kiveszem a stick-et, és kész is. (Ügyelve arra, hogy /boot frissítésekor a stick-en lévőket is sync-eljem azonnal).

    Avatatlan szemek ha kihúzzák és ellopják, vagy hasonló, semmit nem látnak rajta tökrandom adaton kívül. Erre a zfs titkosítás önmagában nem képes jelenleg, árulkodik magáról. Nem lehet megcsinálni azt vele, hogy:

    1. randommal teleírod /dev/sda-t

    2. Létrehozol egy 20 gigás Windows-t vagy ekvivalens bármi egyebet (C: )

    3. Létrehozol egy kiterjesztett partíciót a maradék helynek, rajta egy exFAT mondjuk, az egyszerűség kedvéért (D: -nek, quick format)

    4. Teszel rá ezt-azt. (D-re)

    5. Defrag-olod a free space-t D-n, így az elejére gyűlik a hasznos adat

    5. Néha be-be indítod ezt a Windows-t és használod általános dolgokra egy fél órát. A gép ugyebár magától így indulna amúgyis, boot sector, minden adott rajta.

    6. Te USB stick-ről indítod az amúgy mókás rendszered, legyen az NAS, bármi egyéb funkciók

    7. Mindegyik nagy HDD-n a rajtalévő adat mögött (biztonságban) indítod a titkosítást (headerless, LUKS2, integrity aed-el), letojva azt, hogy a saját Windows-a alatt a diszk végéig logikailag egy exFAT partíció van amúgy (de hát nem írja végig a felületet, ugyebár).

    8. A titkosított meghajtókat zfs mirrorba vagy zraid1-2-3-ba teszed, ízlés szerint ahány van, úgy.

    Utána fogja Rád bárki, hogy a Windows alaprendszeren és pár fájlon kívül van egyéb is a gépen, ha viszik. :U

    + a dm-crypt-ben van már veracrypt extension is, truecrypt/veracrypt titkosítást kezel, elér, felold, lezár, itt jön képbe az undeniable encryption, stb.

    Szóval a zfs egy iszonyatosan király cucc amúgy, de úgy nem tud titkosítani, hogy ne is sejtse avatatlan szem, hogy ott van a szemeten kívül bármi is a "törmelék" között.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák