Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    A OnePlus elérkezett oda, ahonnan már csak hunyorogva bámulja annak a felhasználói rétegnek a legjava, ami felemelte a márkát. Csináltak egy anyagminőségben, és egyéb alkotóelemekben is flagship szériás mobilt, aminél a Hasselblattal 150 millió dollárért lepacsizott leginkább PR célokat szolgáló együttműködést a végfelhasználóknak kell kifizetni.

    Kérdem én, a márka esszenciáját adó, és trendteremtő "flagship killer" hozzáállás nélkül mi fog jutni a márkának a jövőben? Nem vitás, hogy egy valódi flagship telefonná érett a mobil, de az sem hogy az ezzel járó szükséges áremeléssel már nem fognak ragaszkodni hozzá annyian sem, amennyien eddig hajlandóak voltak csengetni érte.

    Persze lehet mondani/gondolni hogy érje be a kedves delikvens kevesebbel, és vegyen egy egykori flagship árban mozgó új Nord szériát, vagy érje be a szintén kvdrága sima 9-essel, de ha a OnePlusnal a Pro jelenti a csúcsot főleg kamerában, akkor az eddigi márkarajongók is azt fogják vágyni, nem egy középkategóriás nordot.

    Láttam néhány tesztet, és elég mellbevágó különbségek vannak a hátlapi egységek minősége közt 9 vs 9 Pro viszonylatban, amivel nyilván megint a Pro fele TERELNÉK a vásárlókat. ( Amellett hogy néhány aspektusban még mindig nem az igazi, az előlapi kamera pedig mindegyiknek gyenge muzsika az árkategóriájukban = Hello Hasselblatt, Where are u!? )
    Ezt a részt amúgy nem tudom értelmezni:

    "az alumíniumváz illesztése pedig olyan perfektre sikeredett, bármilyen él nélkül, hogy egyből levizsgáztatták IP68-as por és víz ellen védelemre."

    Sokéve megvan a csúcsmobilok ilyen szintű építési minősége, mindegyik jól össze van pakolva, sőt, van olyan is, amelyik acél. ( És mindegyik IP 68. :R

    Továbbá az is fura hogy piacvezetőként hivatkozunk a kijelzőre, amikor droid fronton sorban adják ki ugyanezekkel a tulajdonságokkal rendelkező paneles mobilokat. Szerintem egyik sem lehet túl gyenge ehhez képest. Nem hiszem hogy az S21 Ultránál, vagy a Xiaomi, Oppo, Vivo flagship megoldásainál "piacvezetőbb"

    Nekem a frissítések tökéletes mivoltát is fura volt olvasni, minekután a OnePlus nyúl bele a legkevésbé a felületbe, mégis ha jól tudom idén a két éves OP 7 már nem kap nagy rendszerfrissítést, és általánosságban is két rendszert biztosít mostanában az OP, ami nem kecsegtet túl sok pozitívummal szerintem. Írja a tesztelő hogy milyen baromi jó az összeszerelés, mennyire időtálló minden, akkor nem kellene megtoldani egy hosszabb szoftveres supporttal esetleg? Nem lehetne 3-4 év, mint régen?

    Nem vitás szuper telefon, de nekem a teszt néhány ponton túlfényezett, brillíroztatott, miközben a töltőhöz való hozzáálláson kivül technikai paraméterekben ez egy hétköznapi flagship, hétköznapi flagship áron, semmi több. Talán nem lenne baj ezzel, ha nem kanyarodott volna le a gyártó a kitaposott útjáról, és az eddigi márkahű rajongóknak nem kellene hunyorogva vizslatni a messzi távolból az árszabással megcélzott új közönség fele robogó telefon maga után húzott porfelhőjét.

    Egyébként tetszik, és az Oxygén Os is szimpi nekem! :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák