Új hozzászólás Aktív témák

  • varesz11

    tag

    Azt látom kicsit a cikkben, amit sokan mások is. Úgy van beállítva kicsit, mintha egy középszerű, felejthető felsőkategóriás telefon lenne, felsőkategóriás áron. Érzésre az "ez már nem a régi olcsó OnePlus" gondolatmenet miatt.

    Szerintem ezzel az árazással 2019ben a legfelső kategória alatt vannak, viszont a készülék paraméterei alapján mégis abban a körben versenyeznek. (kijelző, CPU, memória, tárhely tecnológia) Akár tetszik akár nem, manapság a felső kategória 300 felett nyit általában. Nyilván kérdés, hogy kinek hol kezdődik a felső kategória, de ha a piaci trendeket nézzük, akkor a "legnagyobbak" már átlépték ezt az összeget és a többiek is ebbe az irányba haladnak.
    A OnePlus a csúcs gyártók alatt van árban, míg funkcionalitásban nem csak hozza a kategóriában elvárhatót, de bizonyos dolgokban fölé is lő.
    Ezek alapján valóban átalakult a OnePlus filozófiája: már nem középkategóriás árú "flagship killert" gyártanak, hanem a felső kategórián belül kínálják a legjobb ár/érték arányt.

    A felsorolt "hibák" közül egyébként több egyértelműen a költségcsökkentést hivatott segíteni.
    Nincs füles a dobozban, mert az pénzbe kerülne. Nincs IP hitelesítés mert az pénzbe kerülne. Ennek kapcsán egyébként szerintem teljesen egyértelmű az üzenet: le van szigetelve, cseppálló, de nem kértek IP hitelesítést, mert az rádobna az árra.
    Ezeket nyilván beletehették volna, meg lehetne még 2 kamera, de akkor ez is 300 felett nyit.

    A szoftver kicsit szubjektív téma, de a letisztultság, funkcionalitás és legfőképp a frissítési policy miatt szerintem a legjobb az OxygenOS jelenleg. Valahogy ez nem kap akkora hangsúlyt mostanában a tesztekben, pedig ha az embert kicsit is zavarja az ilyesmi, nagyon frusztráló tud lenni mikor hónapokkal a kiadás után érkeznek biztonsági frissítések, főverziók pedig ki tudja mikor. (Mate 10 Pro tuljaként ez tántorít el leginkább attól, hogy ezután újra Huaweit vegyek.)

Új hozzászólás Aktív témák