Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz wolruf #10 üzenetére

    Hát ebben nem értünk egyet... :) Szerintem az időjárás és a napszakok igen fontos látványeleme a játéknak. Okés, tudom nem ez a lényeg meg minden.. de ha a grafika nem lenne fontos akkor maradhatott volna a Midtown Madnesses grafika is akár...
    Márpedig a grafika nem olyan rossz a gyenge gépigény ellenére. És a hangulatot alapvetően befolyásolhatta volna valami időjárás és napszak változás.
    Szerintem ez ma már triviális kellene hogy legyen....

    Persze egyrészről sajnos nem annyira triviális és laikus véleményem szerint azért, mert egy mai modern időjárásszimuláció piszkosul erőforrás igényes. Ugye Midtown Madnessben van pár lehulló hó textura amik valami szélfújásnak megfelelően lengedeznek fixen, állandóan. Aztán ennyi. De ma már ez nem lenne elég. Ma már komolyabb megjelenítés kell, feltornyosuló hóréteg az autókon házakon utakon stb... Ezt nem könnyű megoldani. Meglehet, de biztos hogy bivaly gép kellene hozzá... Ugyanez különböző napszakokban, esőben... plusz tükröződések stb stb stb...

    Másrészről viszont tényleg triviális, hiszen ősrégi NFS részekben is volt már időjárás. A Midtown Madnessben is volt. Ma reggel ki is próbáltam a cégnél! :D Marha nagy nosztalgia feeling volt! :) Be lehet állítani külön napszakot (4 félét) és hozzátartozó időjárást, szintén 4 félét. Nagyon szépen megvan csinálva a játék korához képest... Ezt a vonulatot kellett volna továbbvinni... De valamiért a 2000-es évek közepén elhanyagolták az időjárás és napszakváltozást... Nagyon kevés játékban található csak meg.
    Szóval szerintem ez mindenképpen csak adna a játék hangulatához egy jó nagy löketet.

Új hozzászólás Aktív témák