Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    Szánalmas, hogy mindenki ennyire rá van gyógyulva a Nolan-féle Batmanre. Emberek, nektek nem tűnik fel, mennyire ostoba, kisarkított és szájbarágós az egész? A Batman Beginsben kb. szó szerint ilyen mondatok hangoznak el: "És manapság ebben a városban a jó emberek rettegnek a rossz emberektől." Hát jó az a forgatókönyv, amiben ilyenek hangoznak el? Ráadásul az agyonajnározott The Dark Knight még esztétikailag is kirántja a talajt Batman alól. Gothamnek semmi sajátszerűsége nincs benne, semmi plaszticitás, semmi gótika, még annyira sem egyedi, mint a Begins. Bármelyik amerikai nagyváros lehetne jellegtelen üveg-acél palotákkal, steril utcákkal.

    Emellett annyira túlírt és kimódolt, hogy ha kivennék belőle Ledger Jokerét, csak egy szánalmasan, felszínesen moralizálgató, gyermekdeden sematikus és politikus(!) film lenne, hogy valósággal üvöltene némi iróniáért. Azért ennyire nem kellett volna amerikanistának lenni, 9/11, identitásválság ide vagy oda. Elég ciki a dolog. Nem igaz, hogy nem látjátok. Mindezt amúgy nem fejtettem volna ki, ha a cikk szerzője nem fáraszt olyan túlkapásokkal, mint hogy a filmek mérföldekkel jobbak az eddigi próbálkozásoknál. Hát nem.

    5 évet tanulmányoztam Batmant, összegyűjtöttem minden képregényt amit találtam róla, és nekiálltam feldolgozni (több ezerről van szó), ebből TDK-ztam, később ennek egy részéből írtam a szakdogám, most Batman mozgóképes megnyilvánulásaiból írok tanulmányt (1943-tól 2012-ig), és tökéletes bizonyossággal állíthatom, hogy semmivel sem autentikusabb, hitelesebb mint Burton verziója. Csak más. Burton a '60-as, '70-es éveken csámcsog, Nolan a '80-as évek Batmanjén élvezkedik, de mindent latba vetve, amit Nolan a komolysággal adott, elvette a szellem hiánya, a sematikusság miatt. A tesójával együtt annyira okosnak hiszik magukat, hogy az már a nézőt utasítja birkaflessbe. Azt még elnézném neki, hogy Gotham full jellegtelen A Sötét Lovagban, azt viszont már nem lehet, hogy a forgatókönyv ennyire túlzó és kimódolt. Olyan, mint valami felszínes, szenvelgő realista dráma a görög tragédiákat idéző, patetikus felhanggal. Ha ennyi maradt egy potensnek, sőt, kiválónak mondott filmben a magaskultúra szépségéből, akkor megyek vissza Schillert meg Shakespeare-t olvasni, kösszép'. A legjobb Batman-film még mindig a Batman visszatér. Ízig-vérig Burton világa, de autentikus és zseniális.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák