Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjani

    tag

    Sziasztok,

    Köszi a hozzászólásokat! Csak gyorsan bekukkantottam ide, a hétvégén nem tudok írni, de utána igyekszem válaszolni minden kérdésre.

    Üdv,
    J

    Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

  • pjani

    tag

    sziasztok, továbbra is köszi a hozzászólásokat, most igyekszem válaszolni:

    #3 JárásiBetmen: ide feltöltöttem a SMART képernyőmentéseket: link
    Ide pedig a tartósságteszt 2 hetes futásánál elmentett állapotokat: link

    #5 tibaimp: az MX500-at nem indítottam a tartósságteszten, egyszerre 4 meghajtót kezelt az alaplap, és nem került bele a kiválasztásba

    #9 BiP: köszi a magyarázatot, valóban ez volt a cél :)

    #11 ANW2: köszi, egyelőre megálltam az MX500-nál, de lehet, hogy később megnézném a Samsungot is. Most épp nincs elég alkatrészem egy tesztrendszer összedobásához, de ha később összeállna, keresni foglak!

    #13 stimpyx: ezek a meghajtók is elég siralmasan írtak pár GB után, de ez várható is volt. Azonban ha nem szekvenciálisan akarunk írni több GB-t, vagy ha pl. oprendszert töltünk be, sokkal jobb az élmény a leggagyibb SSD-vel is, mint a leggyorsabb HDD-vel.

    #17 forumpista: igen, ez logikus magyarázat, köszi!

    #85 vandor01: ez jó :D a felsorolt márkákból kettőről hallottam már...

    #88 FireFox1196: igen, köszi, ez párszor nekem is eszembe jutott - csak nem akkor, amikor kellett volna :)

    #102 ddekany: szerintem a becsült cache három dologból állhat össze, egyrészt a meghajtó saját DRAM cache-e (ha van neki), másrészt az ún. SLC cache (egy bizonyos tárhelyet SLC módban lehet használni ideiglenesen, arra gyorsabban tud írni), harmadrészt pedig, ahogy forumpista írta, a PC RAM-ja. Én pusztán csak azt néztem, hogy szekvenciális írásnál kb. hány GB után lassult be.
    De majd a hozzáértőbb kollégák megmondják a tutit :)

    Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

  • pjani

    tag

    válasz ubyegon2 #107 üzenetére

    Köszi a hozzászólást! Láthatóan sokkal jobban értesz a témához, mint én :), de hadd vitatkozzam azzal az állításoddal, hogy "nagyon nem reálisak" az eredmények. Pontosan melyik eredményekre gondolsz?

    Igyekeztem az átlagfelhasználónál felmerülő feladatokat elvégeztetni a tesztalanyokkal, írás üres és teli meghajtóra, olvasás, klónozás, Windows-betöltés, stb. Véleményem szerint az eredmények, amik kijöttek, igenis reálisak.
    Az lehet (vagy inkább valószínű), hogy célszoftverekkel, Linux alatt profi lett volna a teszt, de ezekhez nem értek és őszintén szólva a kézzelfogható, "gyakorlati" eredményeket mindig is többre becsültem, mint az elméletiket. Nyilván lehetett volna írni a hozzáférési időkről, de milyen gyakorlati értelme lenne a meghajtókat ez alapján rangsorolni? A tesztprogramon kívül mérhető/érezhető valahol, hogy az SSD nem 5-6-szor, hanem 90-szer alacsonyabb hozzáférési idővel rendelkezik, mint a HDD?

    Ezt a tesztet nem akartam többnek láttatni, mint ami: egy laikus műkedvelő gyakorlati bemutatója egy érdekes témáról. Nem az volt a cél, hogy mindenféle tesztprogram alapján állítsak fel sorrendet (amint láthattad, a szintetikus tesztek csak említés szintjén kerültek be).

    Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

  • pjani

    tag

    válasz Graphics #211 üzenetére

    Köszi az infót, az enyémet majd később tudom megnézni, jelenleg nincs nálam :)

    Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

Új hozzászólás Aktív témák