Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Nálam mindent maximumra állítva 2560x1080-ban a következőket tapasztaltam
    - UltraWide felbontás támogatása egy vicc. A HUD és minden menüelem szét van nyújtva.
    - VSync mellett nagyokat esik az FPS. Fix 60-ról 40 és akár még 10 is lehet egy-egy másodperc erejéig
    - VSync-et kikapcsolva a következő konfiggal 80-90 FPS között van és nem ment még lejebb 70-nél ugyanott ahol Vsyncet bekapcsolva 20-ig zuhangatott
    Konfig: i5-6500 + 16Gb RAM + GTX 1060 OC
    - Csak Borderless üzemmódban érdemes játszani mert ha Fullscreen-t állítasz be akkor az első Alt+tab-ig vagy fókuszvesztésig megy a játék aztán kifagy

    Ennyit a technikai nehézségekről, jöjjön maga a játék

    - Furcsának tartom hogy az űrhajó irányítását lényegében csak egérrel lehet végezni, nem lehet billentyűzettel pl fordulni, vagy le-fel nézni
    - Még csak 4 órát játszottam, de az inventory folyton be van telve... kell egy ormótlan nagy űrhajó amit raktárként tudsz használni és akkor nem kell minden fejlesztésnél felásnod a rendszer összes bolygóját nyersanyag után.
    - 4 óra játék után még nem jutottam el odáig hogy fölvegyem a fő történetszálat, azaz elmenjek az első Atlas állomásig és nekikezdjek utamnak a galaxis közepére. Viszont már összehaverkodtam egy idegen fajjal, vettem hajót 30 millióért, kaptam a spanoktól egy igen erős fegyvert, a ruhám is már fejlesztve van és olyan ritka alapanyagok is vannak a rakteremben amiből 5 rendszeren átrepülve se találtam 2-nél többet. Pedig feltúrtam pár bolygót csak úgy a bányászati fejlesztéseket tesztelve :DDD
    - Az kicsit furcsán zavaró néha hogy minden bolygót vastag aszteroidaöv vesz körbe, csak az aszteroidák formája változik. Persze ha éppen üzemagyagra van szükség akkor jól jön mert mindegyikben az van. Vagy vas, esetleg ritkábban arany.
    - Az űrállomások raktárkészlete valami szánalmasan alacsony és még a kínálatuk sem túl bőséges. Szóval ha annyi pénzed van mint Ricsi Rich és Dagobert Bácsi közös üzletében, amit Bill Gates támogatott, akkor sem tudod megvenni az alapanyagok nagy részét, le kell menned a bolygóra, elő az ásó és túrni a földet.
    - A lények AI-ja furcsa... Balaton méretű lyukat robbantok tőlük két méterre és erre a helyett hogy rohannának mint a veszett fene, nekem támadnak. Hát persze hogy két lövésből fekszenek... aztán meg jönnek a Sentinelek és a robotkutyák. Eddig szerencsére nagyobbal nem találkoztam. A robotkutyák már nagyot tudnak harapni így az is elég volt.
    - Amúgy a Sentinelek jópofák. Ha kivágok egy fát akkor jön oda, scanneli a hűlt helyét majd hozzám röpül és néz rám hogy "Itt volt egy fa, te raktad el onnan?". Ha elfutok akkor viszont nem követ. Illetve vannak gyöngyök amit ha felveszek a földről akkor rögvest 3-as szintű a körözésem. Még nem jöttem rá miért.

    Na lehet ez egy kicsit zagyvaság lett de most vagyok ébren 19. órája és lehúztam egy 10 órás műszakot is. Szóval bocsi

    Holnap tuti folytatom a játékot mert úgy érzem még csak a felszínét kapargattam annak ami van mögötte.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák