Új hozzászólás Aktív témák

  • #70234880

    törölt tag

    válasz Vesa #31 üzenetére

    Az a helyzet, hogy alapvetően nekem nincsenek ilyen gondjaim. A technika segítségével elég sok mindent tudok kontrollálni. Nagyon eddig nem is volt rá szükség, leszámítva a káros tartalmak blokkolása. Ami rövid ideig "problémát" jelentett az a mai youtube gyerekek, de itt is sikerült szavakkal érvelve meggyőzni melyik youtube csatornáival érdemes neki foglalkozni. Ha nem ment át, a szülői rostán, akkor nem vagyunk restek keresni neki más megoldást. Ami miatt nem megy át a roston, nem neki való tartalom, csúnya szavak használata, ordítozós, kiabálós csatornák.

    Valójában a gyerekek a szűkebb közösségükben
    Tudunk róla, eddig nem kellet beleavatkozni. Hála a jó égnek, normális hasonló gondolkodású kis emberek akik benne vannak a klikk-ben. Jóban vannak a szülők is. Volt hogy hozzájuk akart valaki csatlakozni, de nem engedték be. :) Ők tudják ennek okát. Ők nagyon megválogatják.
    12éves kor felett elkezdenek önállósodni, ami teljesen normális,
    Ja ezzel nincs is baj, sőt kifejezetten jó dolog, amikor eljut oda hogy több mindenben kialakul a felelősség tudat.
    melyekről otthon nem beszéltünk.
    Na ezt én másképp kezelem. Én ezt nagyon egyszerűen megoldottam, elmondtam neki én is voltam gyerek, vannak életkori sajátosságok, ezekkel nem akarok foglalkozni. De ha bármiben kételye lenne, inkább velünk beszélje meg, mint hogy egymást hülyítik. Nekem bejött, azóta is ha valamiben nem biztos, simán hozzánk fordul hogy rendbe tegye a dolgokat. Teljesen mindegy milyen téma, ilyen esetben az se baj, ha nem éppen neki való. De ha már szembe jött akkor tegyük rendbe, és kezeljük helyén. Nálunk ez eddig bejött.
    A mai srácok az infókat már a netről szerzik be 90%-ban
    Nagyon ódivatú vagyok, a könyvtár van preferálva. Igaz ismeri is minden könyvtáros, és sokat segítenek neki, hogy megtalálja a számára megfelelő könyvet.

    Lekopogom, eddig mindent meg tudtunk beszélni, és helyén tudtunk kezelni. Amit a technika által nem lehetett szűrni, megoldani. Megvan a szülő felé a bizalom, igaz nem csak mint szülő, de egyben barátként is kezel minket. Ehhez szükséges hogy megértsük mit is akar mondani, akkor is amikor esetlenül fogalmaz meg dolgokat. Sose volt könnyű a gyereknevelés, de napjainkban tény és való, egyre több veszélyforrásnak vannak kitéve, mint pl az én gyerekoromban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák