Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    válasz #70234880 #23 üzenetére

    A képet értem. De ezt akkor minden internet előfizetésnél el kell játszani. Ráadásul, ha az otthoni hálózatra állítod be, akkor neked is korlátos neted lesz, mert nem tudod gépenként szabályozni.

    Egyébkét ha már URL szűrés. Egy komolyabb vírusirtó már OS független, és lehet benne szabály alapú URL szűrést beállítani. Egy szoftver amit felraksz minden eszközre és utána policyből szabályozod melyik eszközön mit lehet és még a szolgáltatók beállításaitól is független lesz, mert minden hálózaton ugyanaz a szabályozás lesz. A kikapcsolást meg egy mesterkóddal levéded és a gyerek már ki sem tudja kapcsolni a védelmet.

    Innentől kezdve már csak a sokkal nehezebben kezelhető adatvédelemet kell a gyerekkel megértetni. Ami sokkal nagyobb probléma, és sokkal nehezebb megfogni a lényegét. (mit oszt meg, mit nem, kinek mit ír, küld, stb)

    A célzott támadás ellen nincs 100%-os védelem, de ha már a célponttá válást csökkenti az ember, azzal már sokat tett.

    A frissítést nem tudom, hogy és mit csinálsz, de az nagyon sok. 1 hétig nagy cégeknél (szerverek, hálózati eszközök, kliensgépek, nyomtatók, stb) is max 2-3 nap frissítés.

    A hsz végén ismét a dns szűrést írod, hogy jó dolog, de itt megint a kérdés miért az ISP? Én jobban szeretem saját kézben tartani a dolgokat, egyszerűbb. Ja, hogy megint bejön a nem akarok érte fizetni faktor, nem akarok külön szoftvert/szolgáltatást venni. Oldja meg az internetszolgáltató ingyen.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák