Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    válasz #70234880 #16 üzenetére

    Az első bekezdésedre szeretnék reagálni. (nem idéznék ha megengeded). Nem egy és nem két alkalommal láttam, hogy egy idő után az online térből a való életbe mennek át a fiatalok. (Pl itt a PH!-n is szerveződtek találkozók, sőt közös táborozások, kirándulások elég csak az offtopic témákba belenézni. Volt nekem is ilyenekben részem, de több családtagom esetén is láttam már ezt.)
    A múzeum, könyvtár, színház stb látogatását meg általában nem a gyerekek szervezik, hanem felnőtt (szülő, tanár, stb.). Ha a gyerek azt sem tudja hol túrázzon, akkor hogy szervezze le, hogy keressen hozzá társakat?
    Igen, a legfontosabb a tanulás. Meglátásom szerint a szülőnek és a tanároknak kell megtanítani a gyerekeket, hogy az idejét jól használja ki. Szülőnek kell kitalálnia, hogy megfelelően kordában tartsa agyerek digitális életét. (Nálunk 23-24 éve ezt úgy oldották meg szüleink, hogy a gép billentyűzetét elvették, és ha kész volt a házi akkor lehetett gépezni. favágó megoldás volt, de akkor ez volt a legegyszerűbb megoldás.)


    "DEzért nem értem, miét akarják a szülők nyakába rakni egy olyan problémát, amit akár szolgáltatói szinten lényegesen hatékonyabban meg lehet oldani. Pl DNS szinten, vagy csak olyan eszközök üzembe helyezésével, amiknek a segítségével hatékonyabban lehet szűrni. A mai technikai eljutott már oda, hogy pl hálózati eszközökbe bele integrálnak IPS/IDS szűréseket. vagy geoip szűréseket. Tovább viszem a szolgáltatói magas és mondhatni professzionális "elvárásaimat" a szolgáltatói DNS szűréssel. Pl amikor belépsz a szolgáltatói profilodba, ott tudod ki ikszelni, azokat a tartalmakat amikre nem vagy kíváncsi. Erre a legjobb, és a leglátványosabb példa az OPENDNS ingyenes szolgáltatása. Ezt akár a magyarországi szolgáltatók is meg tudnák tenni."

    Úgy tudom volt ilyen, el is vérzett. Úgy hívták sulinet. DNS szűrést mégis hogy gondolod? Ha a szolgáltató ezt beállítja, akkor te sem fogod azokat az oldalakt elérni ami beleesik ebbe a kategóriába. Sőt, ha úgy működne ahogy te leírtad,akkor a szolgálató teljes hálózatán nem lennének elérhetőek a tiltott oldalak. Egyébként meg ki határozná meg, hogy ne lehessen bizonyos oldalakat elérni? A szolgáltató?

    "Egy vírusirtó, gyermek felügyeleti programok sok esetben csak amolyan tessék lássék megoldások, de sok esetben elvéreznek, egy minimális nyomásra, illetve cél irányos visszaélés esetében hatástalanok."

    A célirányos visszaéléseket meg lehet előzni. Meglátásom szerint pl: ha nincs instagramja, vagy nem posztol fel a gyerek magáról kihívó képeket, akkor sokkal kisebb az esélye, hogy priviben zaklatni fogják, hogy küldjön meztelen képet magáról.

    "És akkor még tegye rendbe a IT eszközöket, figyelje van valami frissítés, vagy éppen melyik program miért nem teszi úgy a dolgát, mint eddig. Egyáltalán nincs ideje erre egy átlag Magyar szülőnek, Ahhoz hogy hatékonyan tudjon érvelni, és csökkenteni a visszaélések lehetőségét, külön el kell mélyednie egy picit a témában."
    Az IT résszel nem értek egyet. Havi 1 óra alatt egy teljes otthoni hálózatot szinte naprakészen lehet tartani.

    Az utolsó bekezdésedre csak annyit szeretnék írni, hogy szintén a szülőnek kell döntenie, mit enged és mit nem. Ismernie kell a gyerekét. Tapasztalataim szerint a szolgáltatások, szoftverek megfizetése nem az erőssége a magyar emberek többségének, szerintem részben ezért nem foglalkoznak vele. (Diákigazolvánnyal fillérekért lehet kapni olyan licenceket, amivel az összes eszközön tudod szabályozni ki mihez férhet hozzá.)

    Egy kérdés. Abba belegondoltál, ha egy 4 fős családnak van legalább 5 internet előfizetése (4 mobil, mert ugye mindenkinek kell egy, plusz a vezetékes internet) akkor az mekkora terhet ró a szülőkre adminisztrációból? 5 internet leglább 2 szolgáltató, és mindet külön kezelni, hogy melyik előfizetésen mit lehet elérni és mit nem.

    A kivétel kezelésről még nem is beszéltünk. Ugye a DNS szűrés sem egy 100%-ig megbízható dolog, esetenként előfordulhat, hogy letilt olyan weboldalt, amit nem kellene. (tapasztalat, volt olyan szoftver ami a NAV oldalát tiltotta le, mert phising kategóriába sorolta,ami mondjuk májusban elég kellemetlen) Ilyen esetben akkor mit csinálsz? Vered az asztalt az ISP-nél. Saját szoftver esetén, meg kiveszed a pipát, hogy saját gépedre vonatkozóan, hogy ideiglenesen engedjen ilyen oldalakat is megnyitni.

    Hétvégente meg le lehet ülni szerintem a gyerekkel és meg lehet ezeket a dolgokat beszélni nyugodtan, nem kell hétközben kutyafuttában kapkodni.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák