Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    válasz #70234880 #14 üzenetére

    "Ugyanakkor a telefont nem viszi be az iskolába, nincs rajta internet. Ha szükség van rá, a szülőket ingyen tudja hívni."
    Ezzel egyet értek. Amire akartam célozni, hogy a korlátlan internet ne legyen az okos telefonon. Persze elegyen elérhető ha szükség van rá, de azért ne netezzen mindenféle kontroll nélkül.

    A cikkből: "a gyermekkor egyéb örömeit és előnyeit a képernyő előtt töltött időre cserélik.".
    Most a gyerekkor egy része az online világról szól. Ez miért baj? Ez kb a régen minden jobb volt szinonímája. Én is jártam LAN partyra, meg a koleszos időkben is sokat neten voltam. Miért baj ez? Változnak az idők, tudomásul kell venni. Most lesz valami hátránya a gyereknek, ha nem 3 órát focizik, hanem csak kettőt vagy másfelet? Szerintem nem. (Max tovább bírja a cipő. :) )

    "Tehát se ideje, energiája, nincs arra hogy olyan IT problémákkal foglalkozzon ami nem az ő területe, és igen tájékozatlan, de nem azért mert nem érdekli, hanem azért mert nincs ideje, vele foglalkozni. És legyünk őszinték, elsősorban nem a szülők feladata lenne. Erre ott van a technika, és rendszermérnökök, szolgáltatók."

    A rendszermérnök, szolgáltató alatt ugye nem azt akarod érteni, hogy a netszolgálattóé legyen a felelősség? Vannak korrekt védelmi megoldások, amiket ingyen, vagy nem sok pénzből meg lehet valósítani, csak azt tapasztalom, hogy sokan egyáltalán nem foglalkoznak vele. (Pl: egyes vírusirtók tudnak is ilyet alapból.) De még így sem tudsz mindent a technikával megvalósítani.

    Az általad említett 1-3 óra amit a gyerekkel tud a szülő foglalkozni, szerintem bele kell férjen egy 10 perc, amikor erről beszélgetnek. Nem azt mondom, hogy szülő nézze át a gyerek teljes online tevékenységét, meg tartson kiselőadást és bábozza el a dolgokat. Csak az a 10 perc arról szóljon, hogy milyen alapvető dolgokra figyeljen oda a gyerek. Ehhez nem kell IT tudás, meg adatvédelmi végzettség.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák