Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Victorio #37 üzenetére

    Egyébként azért bukott be a GPU bányászat, mert nemrég pedig megjött az Ethereum 2.0, ami annyit jelent, hogy átállt a hálózat PoW helyett PoS-ra, azaz számítási kapacitás helyett befektetett pénzzel tudsz bányászni. Szóval pár napja semmilyen VGA-val nem lehet már Ethereumot bányászni.

    A többi kriptót meg nem éri meg GPU-val bányászni, szóval jelenleg úgy néz ki, hogy a komplett GPU bányászat halott jelenleg. De ez nem zárja ki azt, hogy valamelyik GPU-val bányászható kripto értéke előbb-utóbb kilő, rommá optimalizálják hozzá a bányász-szoftvereket és gyakorlatilag átveszi a régi Ethereum helyét, azaz ugyanott leszünk mint 1-2 éve.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • #30604800

    törölt tag

    válasz Victorio #37 üzenetére

    Ennyi, pontosan így van.
    Az első, aki elhagyta a süllyedő extraprofit hajót, az az evga.

    Egyúttal gombapaprikást is alkotunk.

  • Chaser

    titán

    válasz Victorio #37 üzenetére

    azért nem ennyire f-f
    a cikkben korrektül leírták, az evga support überalles', ilyen másik vga gyártónál nincs
    kiküldted a kártyát, mutattad róla az "igazolást" és ők már dobták postára az új kártyát
    lehetett upgradelni a vásárlást x hónapon belül - vettél valamit, de mégis erősebbre vágytál beszámolták a kártyádat ha jól tudom teljes áron -
    gart apróért' lehetett bővíteni 5 évre
    és természetesen a hűtőt garanciavesztés nélkül lehetett cserélni
    ez volt az evga vga részlege
    a bányász hülyeség rájuk is kihatással volt, de emlékszem sokan megkapták a lefoglalt vga-t akár fél évvel később is az eredeti befoglalt áron - és persze volt olyan is aki nem -
    én azért nem szerettem őket, mert a csúcsoknál sem a minél halkabb üzemre mentek rá, de ez egyedi szocprobléma

    személy szerint nagyon remélem, hogy nem fognak később sem amd vagy intel vga-t gyártani, ők nv exkluzívak voltak mindig
    az asrock biztosan szívesen gyárt majd nv kártyát is, nekik teljesen mindegy mit gyártanak

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Picco

    addikt

    válasz Victorio #37 üzenetére

    nagyon feketen-feheren nezed ezt az egeszet, azert joval arnyaltabb a dolog.

    1. EVGA-nal banyaszlaz kellos kozepen is volt MSRPs varolista ahol egy karit vehettel es sokan igy jutottak hozza kartyakhoz. tobbi gyartonal ilyen nem volt ha jol tudom.

    2. szerintem nvidia is marhasokat emelt a GPU-mem parosok eladasan, de legyen csak 50%. Ez banyalaz kozepen meg mukodott is az AIB partnereknek mert a kartyak mennyisegben is magas aron keltek el. Viszont amint kezdett beesni a piac NV alavagott a sajat founders editionok aran mikozben megszabta a partnereknek a min-max arat. Igy NV elert maganak +10-20% hasznot de jol beszopatta az osszes AiB-t.

    +bonuszpont: banyaszlaz lecsengese miatt es mivel nyakunkon van egy oriasi valsag/inflacio (raadasul Nv nem hajlando megdni a partnereknek a min-max arat sem tipusonkent 1-2 nappal a bejelente elottig) nagyon nagy kockazat 40-es szeriat gyartani, sokkal nagyobb mint az elozoek.
    raadasul minnel gerincesebb AiB vagy, ezek a dolgok annal jobban limitalnak.

    It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Új hozzászólás Aktív témák