Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Rodi 4.80 #10 üzenetére

    A Dark Souls igazából azt hozta vissza modern köntösben amit "Nintendo hard"-nak neveznek sokan. Nem azért nehéz a játék, mert már-már ember feletti reflexek meg 40-50-60 gombnyomásos kombók ismerete kell hozzá. Továbbá nincs tele a játék "cheap" vagy "arctifical difficult" ellenfelekkel. A legtöbb kis ellenfél 1-2-3 ütésből lecsapható ha megfelelő fegyverrel és módon támadsz. A bossok döntő többségének is van valami nagy gyengéj amivel szinte triviális vele harcolni, tehát csak rá kell jönni az apró jelekből (Pl Demon bossok NAGYON érzékenyek a tűzre vagy a Black Knight fegyverekre, Gwynt az endbosst lehet parryzni, más bossokat lehet bleedelni 20-30%-át instanban elégetve a hp barjuknak stb)
    A nehézséget az adja, hogy ismeretlen számodra és minden új ellenfél egyedi módon támad, minden ellenfél 3-5 (vagy még több) támadással rendelkezik, továbbá a környezet is simán elintéz ha rosszul választod meg a harcteret. Tehát ahhoz, hogy boldogulj ismerni és memorizálni kell, figyelni az ellenfelek jelzéseit, hogy mikor és hogyan fognak támadni, ismerni a környezetet és jól megválasztani a harcteret. Maga a harc nem igényel sok skillt, inkább csak megfelelő ritmusérzéket védekez-támadás vonatkozásában.
    Csak hogy visszakacsintsunk a nintendora ettől volt nagyszerű pl a castlevania, mario, ghost's and goblins stb.
    Ezentúl az egész világ érdekes, nagyon hangulatosak a helyszínek, epikus bossok ellen lehet harcolni, kb végtelen számú buildet lehet összerakni és tele van rejtett információkkal, történetekkel, karakterekkel így nagyon sokszor végig lehet játszani úgy, hogy mindig felfedezz valami újat. A játék sorrendje sem kötött, én pl elsőre egy csomó mindent észre sem vettem, egy csomó bosst kihagytam véletlenül aztán csak néztem 2.-ra.
    Továbbá azt is szeretik sokan, hogy a játék nem fogja a kezed, nem "Press A to save the world".

    Amúgy esetleg azt megpróbálhatod, hogy a Zeldát kipróbálod emulátoron. Az már elég jól fut és tesztelni bőven megteszi. Ha tetszik befektetsz, ha nem akkor meg hagyod.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák