Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz enginev3.0 #13 üzenetére

    Azért nem ennyire egyszerű. Hallomássom szerint (mivel nem igazán kerültem eddig konfliktusba és a határokat sem feszegetem) nagy mértékben különbséget tesz a jog előzetesen kiterveltség/szándékosság között és balesetszerű/hirtelen felindulás között. Nem véletlen. Ilyen alapon, nem csodálom, ha egy bűnszervezet működtetői 20évet kapnak, egy halálos közúti balesetet okozó pedig "csak" pár évet.
    Az én volt főnököm mindig azt mondta, (mert az ismeretségi körében történt halálos autós baleset), hogy azért megy óvatosan, előzékenyen, mert ő nem tudna együtt élni azzal a lelki teherrel, hogy az ő hibája miatt halna meg valaki a közúton, ha csak véletlenül is. Egy ilyen szemlélettel sokat javulna a közlekedési morálunk is. Senki nem gondol bele abba, hogy egy 1-2t átlagos személyautónak milyen hatalmas a mozgási energiája egy törékeny emberi testhez képest... Még én sem számoltam ki, pedig tanultam erre vonatkozó fizikai ismereteket. :B

    (#4) AxBattler: Ó, már nagyon régi YT videókban is elég komolyan tolják ezek a rajtaütős magyar alakulatok. Találni olyat, amelyiken hang is van és lehet hallani, ahogy ordibálnak a behatolás előtt, ezzel, állítólag, mentális nyomást gyakorolva a bent tartózkodókra, hogy hirtelen félelmükben, ne tanúsítsanak ellenállást.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák