Új hozzászólás Aktív témák

  • PistiSan

    addikt

    Lecseréltem a telefont, meg maradt tartaléknak ez az eszköz, ismét a te leírásod alapján állítottam vissza a gyári rendszert.

    Nálam ez előtt, nyitott bootloader, LineageOS és Magisk root volt a telefonon.

    Ahogy én csináltam!
    A te általad linket FULL Toolt letöltöttem (szenvedtem, nagyon lassan jött le, és sokszor meg szakadt) majd a leírtak alapján telepítettem, ekkor a gyári OOS jelent meg, de még a régi verziója, ahogy írtad is, illetve a bootloader nem került visszazárásra valami miatt, azt hittem azt is megcsinálja a tool.
    Visszaállítás után elindítottam a telefont, engedélyeztem az usb hibakeresést, fel akartam tolni a legújabb OOS.zip-et adb-ből, de állandóan "cannot read zip file" hibát kaptam rögtön.
    Aztán elindítottam a telefont fastboot módban, itt hiába adtam ki a "fastboot oem lock" parancsot, nem történt semmit, csak várt a parancssor.
    Végül észre vettem, hogy fastboot módban ismét nem ismeri fel a készüléket, ahhoz külön drivert kellett telepíteni.
    Az itt linkelt drivert felraktam, ekkor felismerte a telefont fastboot módban is.
    Ezek után ment a bootloader zárás, és az utolsó oneplus által kiadott OOS is felment rendben adb-n keresztül.

    Alapvetően azét használtam a te leírásodat, mert nem engedte visszazárni a bootloadert, de ennyi küszködés után, úgy látszik, csak egy driveren múlott a dolog, minden esetre lementettem most minden szükséges fájlt, legközelebb, ha valaha szükségem lesz még erre a toolra, akkor a letöltési időt megspórolom majd.

  • PistiSan

    addikt

    Még egy kiegészítés, a fentieket végrehajtva, teljesen gyári állapotban van a készülék, de bekapcsoláskor a dm-verity hiba jelenik meg továbbra is, sok keresés után találta merre is egy megoldást, mármint olvastam!
    Fel kell másolni a legújabb OOS verziót a telefon gyökér könyvtárába, majd az OTA frissítésnél kiválasztani a helyi frissítést, tehát én a legújabb OOS-ről frissítettem ugyan arra, de az eredmény mégis az lett, hogy eltűnt a dm-verity hibaüzenet.

Új hozzászólás Aktív témák