Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz vicze #24 üzenetére

    Abszolut tamogatom a hasznos smart home dolgokat, pl. amik energiat takaritanak meg az otthoniaknak es attetelesen mindenkinek, de azoknak a tobbsege sajnos gazdasagilag nem igazan terul meg. Pl. okos izzok helyett okos foglalatokra/lampakra lenne szukseg, amik kompatibilisek minden LED-es izzoval, hogy ne kelljen kidobni izzo csere eseten az "agyat" is.

    Szerintem a komminikacio/internetkapcsolat, wifi-s vezerles nem feltetlenul kell hogy okosnak hivjak egy eszkozt. Adhat hozza hasznos extra featureket, meg sok haszontalant is. Pl. egy mai modern es jol feleszerelt auto eleg okosnak mondhato internetkapcsolat nelkul is. Van egy halom erzekeloje es ha kell veszfekezik, jelzi a savvaltast, vagy elozeskor hogy mar valaki eloz minket, adaptiv tempomatja van, leolvassa a tablakat es meg csak innen kezdodik a fel vagy teljes onvezetes.

    Vagy nekem is a buta kis mozgaserzekelos lampa netkapcsolat nelkul megsporolja hogy ejjel megkeressem es felkapcsoljam a lampat, aminek amugy is tul eros a fenye. Nalam azt hiszem 0,2W-ra van allitva a kis lampa teljesitmenye es meg lehetne kevesebb is. Nem kommunikal, megis hasznos kis joszag.

    Van wifis, okos legszurom, tudom taviranyitani, vagy most ep latom, hogy szerinte 21 mikrogramm/m3 a PM2.5 a szomszed szobaban a szallo por, de hiaba cool feature ez, nem konnyiti meg az eletemet.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák