Új hozzászólás Aktív témák

  • angyalpc2

    aktív tag

    olvasom és és mia fsz?

    26 éves vagyok.
    Kb. 6 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyem, ahol szépen lassan középvezetői beosztásba kerültem.

    azonban nem látom a jövőképemet...
    karrierépítési lehetőség van, csak ha azt majd x év múlva meglépem akkor se lesz akkora jövedelmem, hogy abból el tudjak indulni az életben.

    26 évesen középvezetőnek lenni az azért nem szar, ha úgy érzed nem tudsz előbbre jutni ott akkor válts munkahelyet és kérj jobb fizut vagy garanciát hogy előbbre léphetsz külföldi munkavállalás egyebek.

    Nem tudom menyi a fizud, de egy 10 év alatti nem luxus kocsi Renault Mazda skoda simán kijön 1-2 év fizuból

    Mérnöki kollégáim is 30-on túl és abszolúte nem divat vadi új kocsi, sokaknak még a 10 se. És még csoport vezető sincs nagyon, nem hogy középvezető.
    Lakás/ház meg elég hely függő BP kb még a jobb fizetésűeknek is luxus lett.
    Akinek van az vagy hitel CSOK 20+ évre vagy igen masszívan spórolt.

    A pénzügyes közgazdászoknak van a legjobb életük, legjobb fizu, irodai meló, fix 8 óra
    Bárhova mehet bármilyen profilú(ipari bank szolgáltató) céghez. Legjobb előre lépési lehetőségek. Közel van a pénzhez.(nokiás dobozok)
    Könnyen lesz belőle manager.
    És a pénzügy nem változik, nem kell minden nap új dologhoz alakulni...nem írják újra a pénzügyi szabályokat 2 évente.

    Villanyszerelő?
    Épületgépész?
    mind kuli beosztotti munka, most jól fizet mert fel van verve a lakás ár, mindenki fel akar újítani, sokan külföldön és emberhiány van. De nyugaton 300-4000euronál ott se biztos hogy kapsz többet.
    Ha nagyon profi szintre kitanulod több más felülvizsgálós papírral akkor jól fizet itthon 400-700-at is havonta össze lehet hozni, de ennyi.
    Esetleg vállalkozásba kezdeni...

    Hát próbáld ki...

    Én pont fordítva csinálnám (így 10 év után) most mennék el pénzügyes marketingosnak
    Sok haverom(mérnök) közelítve 35-40-hez mostanra ismerte fel, hogy egy nagy átbaszás itthon a vill/gépész mérnök programozó műszaki irányvonal (fősikola egyetem)
    Kuli középszerű fizetés és k.rva sok munka a multi cégeknél brutális feleősség pénzügy (selejt) is és emberi(sérülés) vonalon is. Esély nincs előbbre lépni..és 50 évesen is ezt tudod majd csinálni? fejlődni a napi technikával?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák