Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz #16820480 #26 üzenetére

    Egyrészt nem minden telefonhoz gyártanak külön akksit, simán belekerül ugyanaz a akksi modell később egy másik készülékbe. Akár más márkáéba is.

    Másrészt hiába tudja a szervíz kicserélni, egy egybeépített telefon sose lesz utána már ugyanolyan masszív. Ellenben amelyik telefon szerkezete eleve számol egy kivehető akksival, annak ez nem fog számítani.

    Harmadrészt a beépített akksik kéz a kézben járnak a fém és üveg telefonokkal, amiktől én pl. hülyét kapok. Szerintem a divatmajomkodás nagyon a praktikum rovására ment. Pedig az egybe épített telefonok egyik fő "feature"-e az, hogy milyen jó az anyaghasználatuk...

    Ott van még az az eshetőség is, hogy valami baleset folytán víz kerül a telefonba, amikor nem árt, ha ki lehet venni az akksit.
    Végül pedig ex-Windows 10 felhasználóként nem bánom, ha a telefont meg tudom akadályozni valahogy az önálló élet folytatásában.

    Szerintem a kivehető akksi sokszor jól jöhet, ellenben a beépített akksinak csak a gyártó szemszögéből van előnye.

    Mondjuk van egy 20.000 mAh-ás külső akkumulátorom, mert az univerzális, szóval ilyen szmpontból tényleg felesleges a kivehető akksi.

    Ez kicsit szubjektív dili, mint írtam, nem kell elfogadni. Másnak meg az aluminium unibody-ra van igénye.
    Csak sajnos ahogy eddig az aluminium-üveg készülékház iránti igénnyel nem törődtek ebben az árkategóriában a gyártók, úgy most annyira letojják a cserélhető akksis telefonokat.

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák