Új hozzászólás Aktív témák

  • ghiottone

    nagyúr

    Érdekes ez a Google alkalmazás.

    Nem hagyott nyugodni, hogy miért merül jobban a telefon mint ahogy azt elvárnám.

    Az Android OS-nél az ébren tartás ami gyanúsnak tűnt - több óra ébren tartás és cpu előtérben is 1 óra felett egy 2, napos merülési ciklusnál. A Gps-t is néztem, hogy nem-e ott van probléma, ezért átállítottam a "Nagyon pontos" beállításról a "Csak a készüléken" -re és minden egyes alkalommal, amikor a launcher kezdőoldalain voltam, fent az értesítési sávon ott volt a gps jel - mi a fene? miért keres gps jelet, ha nem fut egy gps program sem?
    Az Alkalmazásoknál az engedélyeket kezdetem bogarászni, hogy mely app fér hozzá a tartózkodási hely adataihoz - egyesével elkezdtem előlük kivenni a pipát és úgy teszteltem, hogy az értesítési sávon ott lesz-e a gps vagy sem.

    ÉS mi volt a hiba - a Google alkalmazás, ami folyamatosan monitorozza a helyadatokat.

    Először kitöröltem az összes adatot az alkalmazásnál, újraindítás, de semmi változás.
    Utána a Recovery-ből nyomtam egy "wipe cache"-t is de semmi változás.

    - 1. megoldás: letiltottam a Google helyadatokhoz való hozzáférésének engedélyét és eltűnt az értesítési sávban a folyamatosan jelenlévő gps ikonja.

    - 2. megoldás: Ha nem akarjuk az 1.-est alkalmazni, akkor nem kell használni olyan indító alkalmazást (launchert), amiben integrálva van a google now app. Megnéztem a Novával és a gyári Moto launchernél is ott volt az ikon, ezért a gyári indító így rögtön kipergett, Nova esetében nem kell telepíteni, vagy ha fent van, akkor törölni kell a Google Companion appot és így is megoldható.

    Nem tudom, hogy egy későbbi Google app frissítéssel ez a probléma megoldódik-e, de eléggé érdekes ez az agresszív, folyamatos pozíció szkennelés.

    "ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Új hozzászólás Aktív témák