Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz lo_jo #8 üzenetére

    Az utolsó adatok a leghelyesebbek Paksot illetően. Nem véletlenül akarták akkoriban Paks II őt, ami a két új blokk többet termelne, mint az eddigi négy. De hát ki tudja, mi megéljük e, mire az elkészül. Legalább még 10 év ha elkezdik építeni, már ma. De hát a mi tempónkkal. ki tudja. Kár a szót fecsérelni rá.
    Abból a pénzből amit felvettek hitelt, nyugodtan tele lehetne hajítani az összes közintézményt napelemmel és szélerőművet is lehetne bőven.
    De jelenleg szélerőművet itthon tilos építeni. Találd ki miért.
    A napelemek a legutóbbi adatok szerint (naperőművek) már az ország áramfogyasztásának a 35% át lépték át. És a lakossági naperőművek pedig még az Elmű minden lassítása ellenére is igen szépen bővülnek. Már van ismerősöm aki a tároláson gondolkozik, hogy szigetüzemben le tudjon válni az elműről teljesen.

    Hogy miért ennyi most hirtelen az ár? Mert kiürült a kassza. Nem kell ezen mit beszélni.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    Magyarországon perpill szélerőmű stop van. Nem lehet telepíteni. Egyébként nem vagyok biztos benne, hogy a legtutibb megoldás, max annyi, hogy az éjszaka is tud üzemelni.

    A téli fűtéses dologra, meg nem értem, hogy az iskolákat miért nem rakják tele napelemmel rohamtempóban és az osztálytermekbe meg mondjuk Stiebel Eltron hőtárolós kályhákat raknának? 2kW elég egy osztályterembe is, főleg ha egész nap megy. Azért azok tudnak fűteni cifrán. Egy iskola tetejére meg vagy 200nm napelemet is lehetne telepíteni. Persze tudom az elektromos hálózatot kukázni kellene előtte. Hát igen stadion helyett talán ez és nem lenne most fele ekkora gond sem.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Hieronymus #87 üzenetére

    Vagy a már ismert napkollektor. Ismerősömnek van és imádja.
    Hogy egy ekkora rendszernél hogy válna be, nyilván nem tudom

    Egyébként az ötletemhez hozzáadva még számolgattam, hogy itt amilyen 10 emeletes panelban lakunk. Ha csak az oldalfalát borítanák ba, az lenne nettó 300 négyzetméter napelemnek hely.. Hát azért az már döfi lenne. El ne mondják, hogy annyi panel nem lenne elég a panelházba. Ki kell számolni hány panel, hány kW ra jön ki.

    A hőtárolós kájha pedig biztonságos, csendes, szolid. Főleg az említett típus. És mint mondtam hőtárolós. A tárolt hőt az éjszakára betárolt akksikkal kényelmesen ki tudná magából lökni, Már akkor nyert ügyünk van, ha a termek és helységek nem hülnek 15 fok alá.

    Most a jelenlegi helyzetben azt akarják, hogy full online oktatás és így az iskolákat ugye nem kell fűteni. Namármost ha egy egész télen át nem fűtik az épületeket, akkor tavaszra meg lehet majd nézni milyen állapotba kerülnek. Mondjam vagy mutassam? Csernobil...

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Armagedown #90 üzenetére

    Nézzétek ezzel én tisztában vagyok.
    Nyilván felmérés, tervezés és meg kell csinálni.
    De ez nem megoldás az országban, hogy jah vágjuk ki a maradék erdőt, azt heló. Egy tél alatt lepusztítunk mindent. Aztán mi lesz?
    Elmondanám, nem tart örökké sem a gáz sem az olaj. Nyilván van még a földben..

    De ha ész nélkül költöttünk pénzt stadionra és egyebekre. Akkor ész nélkül kéne fosni a napelemet a háztetőkre. Gyárakra és áruházak tetejére pláne. Tudom a tárolás... De éjszakára ott van paks és szélerőmű. Simán kivitelezhető a dolog.

    Fater unokatestvére németbe dolgozik. Csak annyit mondott, hogy ész nélkül szerelik felfele a napelemet. Nálunk meg még mindíg nem kezdték el a napelem nyertes pályázóknak a felszerelést.

    [ Szerkesztve ]

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Új hozzászólás Aktív témák