Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Forestal #28 üzenetére

    Az izgalom, amikor egy új, programokkal telerakott kazettához jutottam a ZX Spectrumomhoz, olyan rejtélyes nevekkel a címkén, mint "Motoros" (Deathchase), "Moszkva" (Raid over Moscow), "Pizsi" (Pyjamarama), "Farkasember" (Knight Lore), "Tank" (Battle of the Bulge). Aztán a napok, hetek, amíg az ember megpróbált rájönni, hogy mi a frászt kell csinálni az adott játékban... (én – sok más sorstársamhoz hasonlóan – pl. a Raid over...-ben a hangárból sem tudtam kiállni, így csak a YouTube megérkezésével láttam, hogy mi is a valódi játék)

    Az érzés, amikor a frissen szerzett Doom 2 6 lemezéből az 5. floppy megsérült útközben, és nem tudtad kicsomagolni... :)

    A mókolással töltött órák, hogy nyerjen még pár kb. szabad memóriát, hogy menjen a játéka és beférjen a memóriába a CD driver mellett a MegaEm vagy az SBOS is, hogy szóljon az a nyüves játék GUS-on is. :D
    Emlékszem, komplett menüválasztós autoexec.bat meg config.sys beállításaim voltak attól függően, hogy melyik játéknak mi kellett.

    Az állam, ahogy összekapartam a földről, miután életem első CD-s játékának (Red Alert) az intróját végignéztem.

    A kazalnyi SpV, CoV, Guru, PC-X, Cool meg a fene tudja még milyen újságok, ahol az ember fejben végigjátszotta a játékokat a leírást olvasva (nekem legalábbis viszonylag ritkán kerültek a kezeim közé a tesztelt játékok :).

    Az éjszakába nyúló hot seat-es Heroes of Might and Magic 2 csaták. Órák eltöltése azzal, hogy másodperceket faragjunk a többiek idején Stunts-ban (nem is beszélve a pályaépítéssel, tökéletesítéssel töltött időkről).

    Az első online játékom (Doom2, 14.4-es modemen keresztül).

    Áh, utánozhatatlan idők voltak.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák