Új hozzászólás Aktív témák

  • Mottie

    őstag

    válasz Amur #13945 üzenetére

    Nekem a JohnSmith jön most be :D Sokáig játszottam LB Photo Realism 128x-szal, de ráuntam kicsit a valósághűségre :D

    Be Victorious!

  • Amur

    addikt

    válasz Mottie #13951 üzenetére

    Szimpatikus a john smith is, de kicsit sötét. Tegnap a Misa packot töltöttem le, az is a realisztikus kategória, az ércek texturája pl. nagyon ott van, a pistonok, kemencék piszok jól néznek ki benne, a láváról nem is beszélve, na meg az ágy a zöld creeperfejes takaróval! :) :

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • veector

    senior tag

    Az új dw20 oregenje elég borzalmas. Azt nem tartom hülyeségnek, hogy jobban elválnak az egyes szintek ahol érdemes bányászni, de a vasból nagyon kevés van.
    Sebaj neten találni a régihez jobban hasonlító configot, azzal újragenerálom a mapot.

  • Amur

    addikt

    válasz veector #13953 üzenetére

    Ha TPPI-hoz hasonló(meg vannak határozva hogy egyes ércek milyen szintek között lehetnek), az nem rossz.
    (pláne hogy ott pl. agyag bárhol lehetett, nem kellett a víz alatt kutatni hogy végre összehozd az első tinkers-es kemencéd). Ha attól gyengébb megoldás(nem próbáltam még), akkor kuka.

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • veector

    senior tag

    válasz Amur #13954 üzenetére

    Maga a mechanizmus nem rossz, de a balance az nagyon rossz.

  • veector

    senior tag

    válasz veector #13955 üzenetére

    Bár lehet ha kiquarryzok egy földrészt, akkor jó arányok jönnek ki, de az ironnak van egy primary genje 33+-4 szinten és az alatt meg felett is terem néhol. Gold meg be van sűrítve egy kevéske szintre, és sokkal könnyebb goldot szerezni, mint iront. Most van két és fél stack goldom, huszonvalahány gyémánom és tizenvalahány vasam, úgy hogy csak pár csákányt csináltam vasból.

    Namindegy lequarryzok egyet kreatívban, és megnézem hogy akarok-e változtatni rajta.

  • mikk2000

    őstag

    válasz veector #13953 üzenetére

    Nézegettem ezeket a plusz érc modokat, az ötlet nem rossz, növeli a változatosságot, csak a baj az hogy nincs egységesítve, tehát egy nagy hulladék az egész. Kezdjük azzal hogy új érc csak akkor lesz, ha az ember felfedezetlen területre megy a mod installja után (mennyire élethű ez?), vagy a map újra van generálva (amivel minden változás, építmény elveszik), vagy van 1 azaz egy darab mod ami képes újragenerálni az érceket. De a legnagyobb gond az, hogy mint írtam nincs egységesség, tehát az egyik mod érckőzetét/ércét a másik mod nem biztos hogy ismeri, mert egyszerűen más a neve, sőt lehet még ID-je is van, ami persze megint nem egyezik. Külön modok vannak arra, amivel az egyik ércből ugyanazt az ércet lehet előállítani (!), amit a másik mod megeszik. Szóval amíg ilyen káosz van, és nem is fárasztom magam ezekkel az új érces hülyeségekkel, pedig nem lenne rossz.

  • veector

    senior tag

    válasz mikk2000 #13957 üzenetére

    Erre vannak a jól összeállított modpackok :)

    Amúgy úgy döntöttem, hogy így hagyom. 3 turtle-lel elkezdtem mókázni a 33. szinten és van már vasam bőven :)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz mikk2000 #13957 üzenetére

    ezért vannak a packok, vagy a config file-ok. mivel nem tudja egyik mod hogy a másik és mi más generálhat, ezért ha nem kapcsolod ki, akkor ő is fog... ;)

  • #19617792

    törölt tag

    válasz mikk2000 #13957 üzenetére

    " Kezdjük azzal hogy új érc csak akkor lesz, ha az ember felfedezetlen területre megy a mod installja után (mennyire élethű ez?)"

    ha nincs retrogen, akkor muszáj felfedezni. ha van retrogen, akkor ugyanazzal a szabályrendszerrel (Y koord és chunkon belül (X és Z koord) rng alapján, illetve megnézi van-e azon a koordinátán stone block) bele tudja generálni a már meglévő területbe.

    MCedittel lehet úgy "resetelni" a mapot, hogy minden építményed megmarad. törlöd az építményeiden kívüli összes chunkot. "újra lesz generálva" a map, és ugyanúgy fog kinézni mint előtte, mert seed alapján generálja azt, az pedig szerepel a level.dat-ban (ha nem adtad meg akkor random). legfeljebb abban lesz eltérés, ha egy mod másképp populálja a worldöt (saját maga utólag randomgenerál, ilyen pl. ProjectRedes vulkánok, vagy Thaumcraftos dungeonök).

    "vagy van 1 azaz egy darab mod ami képes újragenerálni az érceket."

    ezért vannak úgy megírva a konfigok modpackokban, hogy ~minden ércgenerálás erre az egy modra van bízva. 1.7.10-től kezdve már annál se látsz ID-t, csak oreDict bejegyzést.

    "De a legnagyobb gond az, hogy mint írtam nincs egységesség, tehát az egyik mod érckőzetét/ércét a másik mod nem biztos hogy ismeri, mert egyszerűen más a neve, sőt lehet még ID-je is van, ami persze megint nem egyezik."

    erre van a Forge OreDictionary feature, az ore-k, gemek, egyebek be vannak regisztrálva ide, így mindegy mi a neve, ID-je, mert ha az oreDict bejegyzésben szerepel, akkor lehet rá azzal hivatkozni. pl. DW20 packban van legalább 3 mod, ami generál Tint, de mindegy melyik mod Tinját bányászod / olvasztod, stb. működni fog a többi mod recepjeiben (mert oreDict bejegyzésre hivatkozik, nem konkrét ID-re). a modok jellemzően használják is. amelyik nem, az majd fogja, mert hamar tele lesz spamelve a github, reddit, fórumpost, stb. :DDD

    "Külön modok vannak arra, amivel az egyik ércből ugyanazt az ércet lehet előállítani (!), amit a másik mod megeszik."

    ez jellemzően azért van, hogy pl. helyet spórolj chesten belül. mert hiába oreDict mondjuk a Copper, chesten belül ez nem érvényes és aminek más a neve / ID-je van, az külön slotba / stackbe kerül. de van pl. a JABBA mod hordói, belerakod az egyik Coppert és ha másikat raksz bele magától konvertál. tehát amíg van lehetőség n-féle Coppert keverve használni bárhol, addig mindegy mennyi az n.

    [ Szerkesztve ]

  • mikk2000

    őstag

    válasz #19617792 #13960 üzenetére

    MCedittel lehet úgy "resetelni" a mapot, hogy minden építményed megmarad. törlöd az építményeiden kívüli összes chunkot. "újra lesz generálva" a map, és ugyanúgy fog kinézni mint előtte, mert seed alapján generálja azt, az pedig szerepel a level.dat-ban (ha nem adtad meg akkor random). legfeljebb abban lesz eltérés, ha egy mod másképp populálja a worldöt (saját maga utólag randomgenerál, ilyen pl. ProjectRedes vulkánok, vagy Thaumcraftos dungeonök).

    Ezt tudom, írtam is. Az a gáz vele hogy a láva, víz, pókhálók, sőt sok esetben blokkok is újra el lesznek osztva, így aztán lehet újra rendet tenni, ami egy összetettebb barlangrendszer esetén (és egy területen nem csak egy barlang van) akár fél nap is lehet... Ami nem kicsit gáz, hogy például a jó kis kedvenc pók szörnyketrecemet eltüntette... tehát ez olyan abnormális megoldás, bár olyan területen ahol nem voltunk, ott nincs gáz, de ennyi erővel egyszerűbb kitörölni a megfelelő region file-t.

    ezért vannak úgy megírva a konfigok modpackokban, hogy ~minden ércgenerálás erre az egy modra van bízva. 1.7.10-től kezdve már annál se látsz ID-t, csak oreDict bejegyzést.

    "Modpack" nem szimpatikus, egy mod önmagában kéne tudja azt amire ki lett találva, egyszerűbb lett volna a neveket egységesíteni, mint modpack használatára kényszerítsék azt, ki ezt az áldozatot bevállalja. Van olyan "modpack" ami csak érces dolgokkal foglalkozik és nem kever bele 100 másik teljesen felesleges modot?

    erre van a Forge OreDictionary feature, az ore-k, gemek, egyebek be vannak regisztrálva ide, így mindegy mi a neve, ID-je, mert ha az oreDict bejegyzésben szerepel, akkor lehet rá azzal hivatkozni.

    Ha használják. Ha. :) Tudsz nekem olyan érces modot mondani (nem modpackot) ami tuti ezt használja? Mert a leírásukban valahogy ezt a legfontosabb dolgot nem említik.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz mikk2000 #13962 üzenetére

    thermal expansion pl. azt használták nagoyn sokáig sőt szerintem sok packban most is mint egyetlen ore generáló mod. sávosan pakolja ki a cuccokat, szépen határolt hogy milyen mélységben mi lehet egyáltalán, stb.

    alapvetően nem a modok feladata hogy megnézze van e más mod ami ore-t generál, mert szinte minden mod generál... ott a config file, abban szépen kikapcsolható, aztán csók. ha beteszel egy csomó tech cuccot, ami generál mind, akkor lesz a föld alatt 20 féle tin, copper és társaik. de azok is működnek egymás receptjeiben általában.

    [ Szerkesztve ]

  • Serricon

    senior tag

    válasz athos79 #13961 üzenetére

    Megint lehalt egy ElectrolyticSeparator
    Details:
    Name: ElectrolyticSeparator // mekanism.common.tile.TileEntityElectrolyticSeparator
    Block type: ID #2448 (tile.MachineBlock2 // mekanism.common.block.BlockMachine)
    Block data value: 4 / 0x4 / 0b0100
    Block location: World: (2,65,249), Chunk: (at 2,4,9 in 0,15; contains blocks 0,0,240 to 15,255,255), Region: (0,0; contains chunks 0,0 to 31,31, blocks 0,0,0 to 511,255,511)
    Actual block type: ID #2448 (tile.MachineBlock2 // mekanism.common.block.BlockMachine)
    Actual block data value: 4 / 0x4 / 0b0100

    Bemászok MCEdit-el aztán megkeresem..

    A koordi a régi házunkra mutat, valaki odaköltözött? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Serricon

    senior tag

    válasz #56573440 #13965 üzenetére

    Megtaláltam, jól berendezte valaki a kecót :DDD
    Műtét sikeres, megy a cucc.

    Pedig először milyen jónak nézett ki ez a mekanism.. de semmi se tökéletes, ennek a pakknak ez a gyenge pontja úgy látszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Simi37

    őstag

    válasz Serricon #13964 üzenetére

    Hmm...erősen olyan érzésem van h ez az én saram :D :/ sorry

    Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

  • #19617792

    törölt tag

    válasz mikk2000 #13962 üzenetére

    elmented régi mapot, kitörlöd a chunkokat, majd amit kell átemelsz új mapba. :DDD ha nincs retrogen, akkor ez a módi.

    ""Modpack" nem szimpatikus, egy mod önmagában kéne tudja azt amire ki lett találva, egyszerűbb lett volna a neveket egységesíteni, mint modpack használatára kényszerítsék azt, ki ezt az áldozatot bevállalja."

    a mod azt tudja, amire ki van találva, mert alapból aki modot fejleszt, az egy platformra épít: vanilla Minecraft + Forge. megírja a saját ore-ját (nevestül, generálási algoritmusostól, stb.), a többiről honnét tudjon.
    a nevek / ore-ok egységesítését maga a Forge intézi ha te a mododban a PreInit részben megírod, hogy regisztrálja be a te ércedet oreValami néven (konvenció kialakult magától, hogy oreCopper, gemDiamond, stb). innentől a te modod támogatni fogja az egységesítést. és minden más mod is, amelyik megteszi ezt a regisztrációt. mondom, ha egy mod nem támogatja az OreDictionaryt, akkor szinte biztos a kövi updatebe benne lesz. legutóbb BigReactors volt rá példa. volt egy oreja a Yellorite, csak ez használta semmi más, de koncepcióból kiindulva uránként kezelendő. kérték a fejlesztősráctól, hogy legyen opció hogy a Yellorite szerepeljen az oreDictionaryben Uraniumként, egy-két update-re rá szerepelt is.
    az, hogy te beraksz X modot, ami generál Coppert, majd később Y modot, ami szintén generál Coppert az rendben is van. ők ketten csak teszik a saját dolgukat, neked kell konfigban módosítani melyiknek a Copperét akarod használni. (és mivel jellemzően meg van írva oreDictionary támogatás, mert talán két sor(?))

    "Tudsz nekem olyan érces modot mondani (nem modpackot) ami tuti ezt használja?"

    nagyon sok használja, különben epic káosz lenne a sokféle Tinből, Copperből és egyébből. IndustrialCraft, Forestry, Thermal Foundation / Expansion, EnderIO, Mekanism, sorolhatnám napestig. a modok egyenként mind beregisztrálják a saját Copperüket oreDictbe (oreCopper-ként). igaz alapból mind spawnolná őket, ezért neked kell kiválasztani melyiket akarod használni (konfig írkálás).
    a CoFHCore mod az (nem ad semmi tartalmat a játékhoz, csak egy eszköz / library működik), amelyik jelenleg képes függetlenül és részletesen paraméterezhetően kezelni / generálni az ore-okat, csak konfigból meg kell mondani neki melyik ore-t, hova, milyen sűrűséggel generálja.
    mondjuk igaz, nem írják hogy támogatják-e ezt, de van unofficial lista. illetve itt egy guideline, hogy ez alapján használd az Ore Dictionaryt, ha olyat írsz meg a modban, ami már szerepelhet másikban is.

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    "(és mivel jellemzően meg van írva oreDictionary támogatás, mert talán két sor(?))" > ezért működni fog az egyik a másik copperével.

    pl. Direwolf20 1.7.10 packban a CoFHCore végzi az ore generálást és json fájlokban van megírva mit hova generáljon. (négy szakaszban generáltat)

    "pIron": {
    "template": "normal",
    "block": "minecraft:iron_ore",
    "clusterSize": 8,
    "numClusters": 4,
    "meanHeight": 33,
    "maxVariance": 3,
    "retrogen": "true",
    "biomeRestriction": "none",
    "biomes": [],
    "dimensionRestriction": "blacklist",
    "dimensions": [
    -1,
    1
    ]
    },

    "pIron" - a leíró neve
    "block" - a generálandó elem
    "clusterSize", "numClusters", "meanHeight", "maxVariance" - gyakoriság, elhelyezkedés
    "retrogen" - globálisan engedélyezett retrogen esetén ezt is generálja újra. ha ez false, akkor nem generálja újra ezt.
    "biomeRestriction": "none", "biomes" "dimensionRestriction": "blacklist", "dimensions" - megszorítások.

    pl. Copper esetén

    "pCopper": {
    "template": "normal",
    "block": {"name": "ThermalFoundation:Ore", "metadata": 0},
    "clusterSize": 10,
    "numClusters": 2,
    "meanHeight": 43,
    "maxVariance": 3,
    "retrogen": "true",
    "biomeRestriction": "none",
    "biomes": [],
    "dimensionRestriction": "blacklist",
    "dimensions": [
    -1,
    1
    ]
    }

    "block": {"name": "ThermalFoundation: Ore", "metadata": 0} ez azért van így, mert a modon belül az ore-ok egy név és belső ID alatt vannak, a metadata különbözteti meg őket. ezzel a ThermalFoundation Copper Oreját generálja, ami szerepel oreDictionaryben is (ahogy többi mod copperja is), tehát elég egyet megadni. a modpack készítők csak a redundanciát csökkentik.

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    meg ha egy mod nem írja, hogy támogatja-e ezt, meg kell nézni a licensz típusát (LGPL, GPL, CC, stb) és amennyiben a forrás publikus, meg tudod nézni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Simi37

    őstag

    válasz Serricon #13964 üzenetére

    Megint lehalt de most nem miattam :D

    Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

  • Simi37

    őstag

    válasz #56573440 #13974 üzenetére

    utolsó mondatok mielőtt mindenki meghalt :DD

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

  • Amur

    addikt

    válasz Buster17 #13977 üzenetére

    jetpack ha van olyan mod benn, vagy az advanced genetic megfelelő denevér génjének kitenyésztése után alapból tudsz, esetleg a morph moddal ha már egyszer átmentél a netherbe, és előtte megöltél egy denevért, akkor fel tudod venni az alakját, és úgy repülni.
    Én mindegyiket próbáltam, leggyorsabb a modular powersuit-os repkedés, de legkényelmesebb a denevér gén.

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz bugmenot1 #13972 üzenetére

    beraktad a shader mod-ot, és a megfelelő shader mappát létrehoztad, oda bemásoltad a shader fájlait is?
    Ha mindez ok(korábbani hsz-ben részletesen leírtam hogyan kell berakni, lehet nem a megfelelő optifine is. mindegyik shader szeret egyfajta optifine-t ha nem jót raksz be nem fog menni)

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • mikk2000

    őstag

    válasz #19617792 #13970 üzenetére

    Gondoltam belenézek a Direwolf20 packba hogy is csinálja amit csinál, de természetesen nem lehet letölteni :)
    Kell neki valami külön launcher. Ennyi erővel kérhetne külön PC-t is meg jaguárt meg natftát bele :)

    Kösz az infókat, emésztem. Mivel friss fórumtémákat találtam érc konvertálásokról, ezért gondoltam, ez a probléma aktuális, és ahogy kiveszem az írásodból azért még az. Biztos mindenki szíve vágya hogy nekiálljon konfigokat szerkeszteni hogy ne legyen gond.

    Szóval. Jelenleg a "CoFH Core" (is) tud ércet regenerálni. Ez jó. Ami én ismertem az még béta (bár relatív mit nevezünk bétának) és nem annyira széleskörűen paraméterezhető. De ez működik, próbáltam.

    Szóval lehalászok valami modot amiben új ásvány van (feldolgozza meg új cuccok) és nem akarom hogy 20 mod generálja ugyanazt az ásványt (új térképen), akkor konfigjában kell tiltanom. Ha le lehet tiltani, mert nem mindegyikben lehet. Utána valahogy kibányászom hogy amit generál milyen biome milyen körülmények milyen magasság melyik világ, sőt kibányászom a mondál milyne belső név és ID alatt szerepel (!) ("block"), szépen kitöltöm CoFH Core konfigjában regennel. Életem vágya :) Ennyi erővel ezt az infót minden modnál kirakhatnák nem, és akkor nem kéne turkálni. Hiszen a regenerálást általában nem tudják. Márpedig vicces hogy csomó terület fel van fedezve, így kenyába kell menni egy új ércért. Lehetne ez a generáló a forge része, és akkor szabványosan használhatná mind, és akkor nem csak a neveket igyekeznék szabványosítani.

    Ami még foglalkoztat, hogy ha egy mod le van törölve, törlődik vele minden. Érces modnál összejött nekem egyszer (volt mentés persze) egy jó kis lyukacsos föld :) Pár lépés és már legalul voltam. Szóval akkor mi van ha ki akarok szedni egy ércet teljesen hogy helyette ne lyuk legyen? Tehát minden x érc változzon át kővé mondjuk, ezt mi tudja? Mert ez elvileg alap dolog. Regennél ezt csinálja csak fordítva, és véletlenszerűen. (Mondjuk ha a CoFH Core mint standard mod fenn van, akkor ilyen veszély nem fenyeget, hiszen ott az érc regisztrálva van, de az érc konfigjának kitalálása mégis csak vesződség. Lehet jó lenne látni a Direwolf20 regen inijét, hátha ott modonként szépen külön van szedve, de most emiatt nem raknék fel új launchert, szóval ezt elküldheti valaki ha megvan).

    [ Szerkesztve ]

  • netpeti98

    addikt

    válasz mikk2000 #13981 üzenetére

    A külön launcher pont azért kell, hogy jól legyen kezelve a sok mod és ne akadjanak össze.

  • mikk2000

    őstag

    válasz netpeti98 #13982 üzenetére

    Mi köze van annak a launcherhez?

    Ha eddig volt valami gubanc, azt a forge jelezte, amúgy meg egy egyszerű indító nem fog belelátni a modok lelkivilágába hogy melyik mod mivel fog összeakadni, esetleg pont a modpack forma az, ami elvileg úgy lett összeválogatva, hogy azok egymással is jól mennek, de ez nem a launcher dolga. Amit láttam hogy mire jó az a launcher az az, hogy a saját modpackját le tudja tölteni, ennyi. De ha van pontosabb infód, azt elolvasom, tanulni nem szégyen :)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz mikk2000 #13981 üzenetére

    nem igazán értem mi a gond. úgy állítod be a külön launchert mintha valami ördögtől való dolog lenne...

    az ftb-ben is van egy csomó official, és egy rakat harmadik féltől származó pack. ezek managelése, frissítése nem a mojang feladata, nagyon para és lassú lenne kitolni új verziót, stb. így gyorsabb, rugalmasabb, kényelmesebb. továbbá prekonfigulrálva szedi le az egészet, tehát nem neked kell szívni az id ütközésekkel, az ore generálások beállításaival, stb. hovatovább nem is kell az egészet, mert egy ablakban klikkelve azt mondod hogy a 150 modból nekem ez meg ez meg ez nem kell. viszon'látásra

    jó ez így, jobb mint egy globális katyvasz, van vagy 3 alternatív launcher, a vanillába betolnának 50-60 packot lenne ott móka kacagás...

    " Biztos mindenki szíve vágya hogy nekiálljon konfigokat szerkeszteni hogy ne legyen gond."

    aki kézzel áll neki annak általában ez a legkisebb szívás egy 30-40 modos packban...

    " Ha le lehet tiltani, mert nem mindegyikben lehet. " pl?

    "Utána valahogy kibányászom hogy amit generál milyen biome milyen körülmények milyen magasság melyik világ, sőt kibányászom a mondál milyne belső név és ID alatt szerepel (!) ("block"), szépen kitöltöm CoFH Core konfigjában regennel. Életem vágya :)"

    nem olyan bonyolult, vagy még nem dzsumbiztál ki id ütközést ködös logok mélyéről. kb 5 perc alatt ha érted mit csinálsz akkor tokkal vonóval megvagy.

    "Lehetne ez a generáló a forge része, és akkor szabványosan használhatná mind, és akkor nem csak a neveket igyekeznék szabványosítani"

    ezért van a packokban mind cofh. nem kell mindent egy modulba tenni, akkor az lenne a baj hogy a tiédet miért nem használhatod. vagy másikat.

    "Ami még foglalkoztat, hogy ha egy mod le van törölve, törlődik vele minden." formázod a vinyódat és csodálkozol ha eltűnik a letöltés mappád :DDD kihúzod alóla a kontentet mit vársz? induláskor keres egy 2314-es id-vel megálldott blokkot. nincs mert törölted a modot. mit tesz bele? követ? és az a mod ami állatokat generál vagy virágot vagy fát vagy saját füvet? az mind kő? vagy legyen egy mentés a modok előttről és minden indításkor nézze meg hogy van e változás és töltse vissza azokat amiket a mod elállított? szép lenne, a világok mappája tízszeresére nőne...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    itt egy generáláshoz való config. van vagy 3 verzió alapból a cofh-ban. ez az egyik. ez azért nem atomfizika. de ez csak az alu, a copper és a tin kb. az ic2 fog generálni uránt a saját configja szerint, az applied energistics quartzot a saját szabályai szerint, stb. ha letöltesz egy modot azért a configját érdemes megnézni mert itt ott lehet találni benne érdekes dolgokat, amiket átbillentve igazról hamisra vagy fordítva egészen jó dolgokat lehet csinálni.

  • mikk2000

    őstag

    válasz #56573440 #13984 üzenetére

    nem igazán értem mi a gond. úgy állítod be a külön launchert mintha valami ördögtől való dolog lenne...

    Karácsonyfa effektus :) Minnél többet akar valami tudni, annál több lesz a hibalehetőség. Még azaz egy moddal is vannak gondok, na most ha ebből van 50...

    az ftb-ben is van egy csomó official, és egy rakat harmadik féltől származó pack. ezek managelése, frissítése nem a mojang feladata, nagyon para és lassú lenne kitolni új verziót, stb. így gyorsabb, rugalmasabb, kényelmesebb. továbbá prekonfigulrálva szedi le az egészet, tehát nem neked kell szívni az id ütközésekkel, az ore generálások beállításaival, stb. hovatovább nem is kell az egészet, mert egy ablakban klikkelve azt mondod hogy a 150 modból nekem ez meg ez meg ez nem kell. viszon'látásra

    Értem, lassan kiderül hogy tulajdonképp ha mondjuk érceket akarok szopás és kényelmetlenség nélkül akkor modpack kell, de akkor már másik launcher is... :) De az is kiderül hogy végülis mire is jók ezek a modpackok. Mivel az MC fejlesztői arra sem veszik a fáradságot hogy az ütközések elkerülés végett legalább egy szabványos név adatbázis csináljanak, ezt a modpackok készítői oldják meg.

    aki kézzel áll neki annak általában ez a legkisebb szívás egy 30-40 modos packban...

    Nem rakok fel hülyeségeket, de most járok 32 modnál, persze ebbe a core modok is benne vannak (ezt neked nem kell megmagyaráznom hogy ez levonódik), abból lehet vagy 5. Nem akadnak, már a MapWriter is működik, csodálatos, a legjobb.

    " Ha le lehet tiltani, mert nem mindegyikben lehet. " pl?

    [link]
    Onnan tudom hogy nem lehet, mert az egyik hsz az utolsó oldalon pont azt reklamálja hogy konfig fájl sincsen.

    nem olyan bonyolult, vagy még nem dzsumbiztál ki id ütközést ködös logok mélyéről. kb 5 perc alatt ha érted mit csinálsz akkor tokkal vonóval megvagy.

    Ne piszkáld fel a fantáziám hogy még arra is figyelni kéne :) Csak elszállás esetén nézegeted az ID ütközést?

    formázod a vinyódat és csodálkozol ha eltűnik a letöltés mappád

    Az ércekkel kapcsolatban vetettem fel, mert az hogy eltűnik egy-két szerkezet az hagyján, de az hogy lyukacsos lesz a föld és leesek, az már nem vicc, és elméletileg nem egy magas labda megoldani, tulajdonképp a regen ellentéte.

    itt egy generáláshoz való config. van vagy 3 verzió alapból a cofh-ban

    Kösz, de nekem az egész kéne, mert akkor sacc benne lesz az a mod is, amit esetleg leszedek :)

    Kösz az infókat!

  • mikk2000

    őstag

    válasz mikk2000 #13986 üzenetére

    Mivel az MC fejlesztői arra sem veszik a fáradságot hogy az ütközések elkerülés végett legalább egy szabványos név adatbázis csináljanak, ezt a modpackok készítői oldják meg.

    pontosítok, + a Forge :)

  • Mottie

    őstag

    válasz mikk2000 #13987 üzenetére

    Nem ez a lényeg...
    Simán elvoltam 50-60 moddal, modpack és különösebb konfig nélkül..
    A modpackek (már a jobbaké) készítő viszont hosszű időt ölnek bele, hogy a sok modot minél jobban összehangolják, hogy balanszolt és élvezetes legyen. Ezeknek a disztribúcióját pedig launcheren keresztül oldják meg. Ők a verziók menedzselését, automatikus letöltést biztosítják. Szerintem nincs ezzel semmi gond.

    Be Victorious!

  • #19617792

    törölt tag

    válasz mikk2000 #13986 üzenetére

    ez az 50 van amikor több, mint 100 és ők már csapágyasra járatták szopórollert, hogy neked összesen kettő darab klikk legyen a játszás. :DDD

    "De az is kiderül hogy végülis mire is jók ezek a modpackok. Mivel az MC fejlesztői arra sem veszik a fáradságot hogy az ütközések elkerülés végett legalább egy szabványos név adatbázis csináljanak, ezt a modpackok készítői oldják meg."

    minek? nem a Mojang / MS feladata, hogy a modok számára kedvezőbbé tegyék a dolgokat. alap Minecraftba felesleges lenne, mert nincs olyan, hogy adott dologból többféle lenne benne.

    "Ne piszkáld fel a fantáziám hogy még arra is figyelni kéne :) Csak elszállás esetén nézegeted az ID ütközést?"

    Minecraft 1.7 előtt erre is kellett ügyelni, ha modokat lapátolgattál össze. modpackok esetén ezt is megcsinálták. btw elszállni bármitől eltud, de az a logban kiderül miért történt.

    "de az hogy lyukacsos lesz a föld és leesek, az már nem vicc, és elméletileg nem egy magas labda megoldani, tulajdonképp a regen ellentéte."

    nem feltétlen, mert levegő blokk marad utána, és hogy különböztessek meg egy levegő blokkot a másiktól? stone helyére egyszerű bármit írni, de ha a bármit kiveszem és marad helyette semmi, akkor hogy állapítsam meg mi volt ott azelőtt? ehhez snapshot kéne előtte-utána állapotról, különbség számolás és aszerinti módosítás, de még így is problémás lenne.

    a példaként hozott CoFHCore konfig a direwolf20 packból van, a többi konfigban is ugyanezen ore-ok szerepelnek, csak a srác szétszedte négyfelé, mert szórt/réteges oregenerálást szeretett volna saját packjában.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz mikk2000 #13986 üzenetére

    "Minnél többet akar valami tudni, annál több lesz a hibalehetőség. Még azaz egy moddal is vannak gondok, na most ha ebből van 50..."

    akkor miért legyen forge-ban ore gen ?:D egyébként single playerben ezer éve játszok modokkal, mindig voltak bugok, mindig is lesznek. de ezek miatt pl nekem egyszer ha ugrott a világom. a többi olyan bug hogy az egyik mod kábelével nem megy a másik mod gépe... a szerverek meg néha lehalnak, de sokan sokfélét csinálnak, több ezer loadolt chunkkal, kivédhetetlen a hiba...

    "Mivel az MC fejlesztői arra sem veszik a fáradságot hogy az ütközések elkerülés végett legalább egy szabványos név adatbázis csináljanak, ezt a modpackok készítői oldják meg."

    mégis miért kéne ők kéne ezen dolgozzanak? ők nem akarnak fúziós reaktort a játékba. valaki visszafejtette aztán mókolják ehhez a mojangnak aztán semmi köze, nem is akartak soha belefolyni. nem is hiszem hogy dolguk lenne...

    "Értem, lassan kiderül hogy tulajdonképp ha mondjuk érceket akarok szopás és kényelmetlenség nélkül akkor modpack kell, de akkor már másik launcher is... :)"

    és jönnek mellé gépek, amikkel 2-3-4-5x-özni lehe őket, tárolni lenezeken nem chestekben, automatizálni, stb. ha csak pár új érc kell amiből páncélt meg fegyvert lehet csinálni akkor egy mod elég metallurgy-t felteszed és örülsz.

    ez a m-ore mod ez valami underground lelkes izé lelkes valamije. mivel bárki kódolhat mc-re ezért fog is. hogy szar hát így járt aki leszedi. ha egységes rendszer lenne vélhetően nem is írt volna modot.

    "Ne piszkáld fel a fantáziám hogy még arra is figyelni kéne :) Csak elszállás esetén nézegeted az ID ütközést?"

    szól az mc ha azonos id-re pakol két mod egy blokkot és nem tudja megoldani. akkor ki kéne találni hogy mire írd át configban az id-t hogy jó legyen és ne egy másikra tedd át... ilyenkor van egy mod az idfix minus, az megcsinálja, de első indítás után ki kell szedni. honnan tudná egy modder hogy valami srác a világ másik felén a 3454-ös id-t már használja? sehonnan.

    "Az ércekkel kapcsolatban vetettem fel, mert az hogy eltűnik egy-két szerkezet az hagyján, de az hogy lyukacsos lesz a föld és leesek, az már nem vicc, és elméletileg nem egy magas labda megoldani, tulajdonképp a regen ellentéte."

    írtam példákat hogy miért az. az ércek is olyanok mint a gépek. ha az a mod generálta, akkor ha törlöd az érc is megy vele. van olyan mod ami ércet is generál meg virágot is meg fát is. akkor annak a modnak ami az egészet vezényli tudnia kéne hogy az a föld alatt van az a föld fölött, az fa az virág az ore, és ore az kő a többi levegő. ezt semmi nem fogja kezelni, semmi nem fogja ismeri az összes jelenlegi és jövőbeli modot, hogy az mit generál, miért, és hogyan. vannak modok amik brutál nagy labirintusokat csinálnak. azokat keresse meg, és töltse végig kővel? és még mindig a felszínt kapargatjuk... ezt lekövetni azért nem olyan vidám...

    "Kösz, de nekem az egész kéne, mert akkor sacc benne lesz az a mod is, amit esetleg leszedek :)"
    a cofh nem egy univerzális, minden modot lefedő generátor. a legtöbb tech mod ami ismertebb, használt, az mind copper, tin, aluminium, stb -t igényel. ami ezen felül van azt a mod a saját szabályai szerint teszi amit a configban le is írnak. írtam is példákat. a cofh nem szól bele hogy a quartz ami nélkül a mod nem is él hol és hogy generálódik. csak az univerzális, mindenki által használtakat fogja össze.

  • mikk2000

    őstag

    válasz #19617792 #13989 üzenetére

    "de az hogy lyukacsos lesz a föld és leesek, az már nem vicc, és elméletileg nem egy magas labda megoldani, tulajdonképp a regen ellentéte."

    nem feltétlen, mert levegő blokk marad utána, és hogy különböztessek meg egy levegő blokkot a másiktól? stone helyére egyszerű bármit írni, de ha a bármit kiveszem és marad helyette semmi, akkor hogy állapítsam meg mi volt ott azelőtt? ehhez snapshot kéne előtte-utána állapotról, különbség számolás és aszerinti módosítás, de még így is problémás lenne.

    Azért annyira hülye nem vagyok :) Szóval ha úgy döntök hogy egy mod nem kell, és/vagy egy bizonyos érc, akkor futtatnám le ezt az átalakítást, tehát őneki a "megszüntetemérc"-re kell keresnie, és stone-ra állítani. Ez elvileg marha egyszerű, bár gondolom esetleg sokáig tart nagyobb térkép esetén.

    a példaként hozott CoFHCore konfig a direwolf20 packból van, a többi konfigban is ugyanezen ore-ok szerepelnek, csak a srác szétszedte négyfelé, mert szórt/réteges oregenerálást szeretett volna saját packjában.

    Az összes konfig kéne ha nem gond :)

  • bugmenot1

    tag

    ez mi? :O már újratelepítettem az mc-t, nem jó...

    akkor csinálja, amikor beírom: /login jelszó

    eddig jó volt..

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz mikk2000 #13991 üzenetére

    te olvasod amit írok vagy úgy igazából leszarod?

    a cofh csak az általános, tech berkekben elterjedt, közösen használt érceket fogja össze. a random fisimfosom modok érceit NEM. ezek az ércek a tin a copper az aluminium és azok amiket a linkemben megtaláltál. a többit a mod fogja generálni továbbra is, de nem fog tint és copper generálni fölöslegesen a forestry, a thermal expansion, az ender io, a mekanism, stbstbstb amik egyébként akarnának by default, és lesz tele a föld 5 féle, ugyanolyan réccel csak más id-n más textúrával amik nem stackelődnek, és kézben tartható a mennyiségük is ugye ballansz miatt... azt kaptad amit kértél a cofh nem tartalmaz ore generálást mettalurgy-ra, meg kis modok érceire, mert azt ki fogja nyomon követni hogy mennyi kell azokból, hova, mit akar a modder hogy az hogy legyen leosztva, ritka legyen vagy se, stb. millió modot te se gondolod hogy bárki végignyálaz és összeszedi az egészet, ahogy a modder társadalom itt is a forge-ot használja jobb esetben aztán több megkötés nincs, nem is lehet. akkor jönne a sok nyígás meg vergődés hogy ez meg az a mod szarul lett megírva és nem folytatja a fejlesztő mert a cofh oredict-be nem teszik be a lilapicsakristályát.

    a többire már nem is reagálok. az ötlet jó, do it :R

  • mikk2000

    őstag

    válasz #56573440 #13990 üzenetére

    "Mivel az MC fejlesztői arra sem veszik a fáradságot hogy az ütközések elkerülés végett legalább egy szabványos név adatbázis csináljanak, ezt a modpackok készítői oldják meg."

    mégis miért kéne ők kéne ezen dolgozzanak? ők nem akarnak fúziós reaktort a játékba. valaki visszafejtette aztán mókolják ehhez a mojangnak aztán semmi köze, nem is akartak soha belefolyni. nem is hiszem hogy dolguk lenne...

    Egyáltalán nem értek egyet, és szerintem te sem gondoltad át teljesen amit írtál. Az MC modok nélkül valljuk be igen soványka lenne, tehát a modok igen csak fellendítik az MC eladásokat, gyakorlatilag az MC többszörösét ingyen fejlesztik nekik önkéntesek, piszlicsáré bevételű adfly-os linkeken. Igenis, annyit segíthetne, hogy központilag menedzseli az egységességet. De egy ilyen játék amiben alapvető help sincs, és még arra is mod kell hogy mutassa mit lehet craftolni... pénz amúgy lenne, tudjuk mennyiért vette meg az MS, kíváncsi leszek mihez kezdenek vele :)

    "Ne piszkáld fel a fantáziám hogy még arra is figyelni kéne :) Csak elszállás esetén nézegeted az ID ütközést?"

    szól az mc ha azonos id-re pakol két mod egy blokkot és nem tudja megoldani. akkor ki kéne találni hogy mire írd át configban az id-t hogy jó legyen és ne egy másikra tedd át... ilyenkor van egy mod az idfix minus, az megcsinálja, de első indítás után ki kell szedni. honnan tudná egy modder hogy valami srác a világ másik felén a 3454-ös id-t már használja? sehonnan.

    Nem értek az MC modolásához mélyebben, de Earl7 írta feljebb hogy MC 1.7 előtt volt csak ez gond, ez számomra azt jelenti hogy már elvileg nem is kell ID, ergó nem fog egyezni, bár kérdés mi van, ha a neve egyezik. :) Valahogy ugyanis hivatkozni kell :D A fentebb leszólt egységesítési ötletem pedig az ID-kre is jó lett volna, meg lehetett volna nézni, az adott ID foglalt-e vagy lefoglalt-e, vagy szabad.

    "Az ércekkel kapcsolatban vetettem fel, mert az hogy eltűnik egy-két szerkezet az hagyján, de az hogy lyukacsos lesz a föld és leesek, az már nem vicc, és elméletileg nem egy magas labda megoldani, tulajdonképp a regen ellentéte."

    írtam példákat hogy miért az. az ércek is olyanok mint a gépek. ha az a mod generálta, akkor ha törlöd az érc is megy vele. van olyan mod ami ércet is generál meg virágot is meg fát is. akkor annak a modnak ami az egészet vezényli tudnia kéne hogy az a föld alatt van az a föld fölött, az fa az virág az ore, és ore az kő a többi levegő. ezt semmi nem fogja kezelni, semmi nem fogja ismeri az összes jelenlegi és jövőbeli modot, hogy az mit generál, miért, és hogyan. vannak modok amik brutál nagy labirintusokat csinálnak. azokat keresse meg, és töltse végig kővel? és még mindig a felszínt kapargatjuk... ezt lekövetni azért nem olyan vidám...

    Látom te sem érted, akkor valószínű én nem magyarázom jól. Nem tudom meddig játszom a játékkal, de szeretem a precízséget, tehát ha berakok egy ércet, de úgy döntök pusztuljon, akkor pusztuljon anélkül, hogy bármi kár esne a világban. Ez baromi egyszerű, a program elkezdi keresni az adott ércet, és ha megtalálja, rak a helyébe követ, úgyis generáláskor kő helyére tette, ennyi. :)
    Mert regenkor mi történik? Véletlenszámot generál, biome és egyéb kritériumok alapján a követ az adott helyeken kicseréli adott fémre/ásványra.

  • mikk2000

    őstag

    válasz #56573440 #13993 üzenetére

    te olvasod amit írok vagy úgy igazából leszarod?

    Én még nem foglalkozok a játékkal évek óta, szóval bocs ha kevesebbet tudok mint te, vagy nem értem meg olyan könnyen :)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bugmenot1 #13992 üzenetére

    hekkelt kliensekkel nem foglalkozunk, ez pedig java gondnak tűnik, de futtatnék egy memtestet.

  • #19617792

    törölt tag

    válasz mikk2000 #13994 üzenetére

    "Egyáltalán nem értek egyet, és szerintem te sem gondoltad át teljesen amit írtál. Az MC modok nélkül valljuk be igen soványka lenne, tehát a modok igen csak fellendítik az MC eladásokat"

    kis tábor moddolja az MC-t. meg mióta konzolon, telefonon is elérhető, megy a szekér de még hogy.

    "Igenis, annyit segíthetne, hogy központilag menedzseli az egységességet. De egy ilyen játék amiben alapvető help sincs, és még arra is mod kell hogy mutassa mit lehet craftolni..."

    kb. Minecraft 1.5 óta lehet hallani, hogy csinálni fognak egy modding API-t, ami átvenné a Forge helyét és talán megcsinálná amire gondolsz, de az azóta is készül. Soon­™
    az hogy alapból nem mutatja mit lehet kraftolni az nem baj, mert a játékmenetnek erős eleme hogy magad jöjj rá.

    "ergó nem fog egyezni, bár kérdés mi van, ha a neve egyezik. :) Valahogy ugyanis hivatkozni kell"

    az OOP csodája, elég egy belső azonosító (ami jellemzően com.<alkotó>.<modneve>.<valami>, ez a Javaból jön) az viszont sosem egyezni két különböző mod között. amit látsz név csak egy tulajdonsága az objektumnak, amit a játék kiír. belső azonosítóra fog mindig hivatkozni, nem a látható névre.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz mikk2000 #13994 üzenetére

    " Igenis, annyit segíthetne, hogy központilag menedzseli az egységességet. De egy ilyen játék amiben alapvető help sincs, és még arra is mod kell hogy mutassa mit lehet craftolni... pénz amúgy lenne, tudjuk mennyiért vette meg az MS, kíváncsi leszek mihez kezdenek vele :)"

    hát én azért félek attól hogy az ms mit csinál majd vele... csak ne az legyen hogy újraírják meg dlc meg társai...

    a moddingot nem lehet központosítani így... tudod hány mod van mc-re? millió. vagy kis pluginok vagy korrekt nagy modok, vagy szerver oldali ez az, de milliónyi van ami itt vagy ott belenyúl. sok fejlesztését átadják egymásnak, stb. ezt nem lehet koordinálni fentről. a nagyobb modderek összetartanak, van szerverük amin pl direwolf is játszik és videózik, ott "tesztelnek" verziókat, megbeszélik a dolgokat ki merre, mit fognak használni. de ők se erőltethetnek rá senkire semmit nem hogy az ms vagy a mojang. a mojang kiszedte az id-ket, azért is volt szájkarate, mert a moddereknek rohadt sok meló volt. az 1.7.x-es modokkal szívtak sokat és még nincs mindegyik kész... amíg meg ilyen eladásokat produkál, a boxon elver aaa-s játékokat addig mit görcsöljenek?

    egyénként befogni az mc kliensbe a modokat meg a packokat és szanálni az ftb-t és társait tudod milyen lenne? mint amit látsz az xboxon mc szinten. ott is akkor lesz új skined ha 2 dollárért veszel packot, meg akkor kapsz kontentet ha az ms úgy látja jónak hogy átengedi. aztán boxon a lovakra csodálkoztak rá nemrég... le vannak maradva mint a borravaló mert ruglmatlan a rendszer, nem lehet kiadni abban az ütemben a kontentet ahogy azt más, független platformon, át kell tolni egy másik rendszeren hogy eljusson a játékosokhoz... fél-egy év csúszás... köszi inkább letöltök egy launchert.

    id-k 1.7 óta nincsenek, ha már azon vagy akkor nem lesz ütközés, ebből nem lesz gondod.

    értem én hogy mit akarsz. de mondom. a legtöbb mod nem CSAK ércet generál. és ez meg csak akkor működne, ha ingame indítanád el az eltűntető modot amikor még megy amit ki fogsz szedni, kijelölnéd hogy mi nem kell, majd azt elkezdi törölni és felülírni. az pár millió block update lenne gondolom ahogy mászkálsz a világban és ha nem járod végig az egészet az utolsó centiig, akkor ahogy kiveszed a modot ott megint bejönne a nyalóka, lyukas földdel stb. tehát mindig be kéne járni az egész generált világodat. vagy valami külső program végignyalja az összes blokkot amiből a világod áll. egy hét alatt... a retrogen amikor néztem akkor csak a player könyékén ment, csak ott nézte, nem globálisan. durva lenne 10kx10k-s mapon chunkonként blokkonként generálni egyszerre...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz mikk2000 #13995 üzenetére

    a kérdésedet idéztem, és leírtam szó szerint ugyan azt amit előtte. te meg újra felteszed. ha nem érted mit írok kérdezz specifikusan, vagy vedd a fáradtságot és egy klikkel mégcsak nem is adflyról 2 perc alatt fel tudsz tenni egy dw-t, onnan meg a cofh mappában megtalálod a konfigokat és te is azt fogod látni amit én, akkor elhiszed hogy nem 50000 ore-ról beszélünk amit lekezel, de azért elég komoly gond, ha háromszor fel tudod tenni a kérdést, kétszer kattintani viszont már nem akarsz :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák